Termíny - přidat do oblíbených
15.09.22 - 22.09.2222AMT0141332 990 KčPřidat

Pohodový týždeň - najväčší z Baleáry - báječná Mallorca - letecky

Náročnosť 2 letecky bus hotel 3* polopenze turistika

Členitá pohoří s borovými lesy, úrodný kraj plný pomerančovníků a fíkovníků a romantické pláže * Výstup na jeden z nejvyšších vrcholů ostrova Tomir * "Túra krás" nad zátokou Basset * Prohlídka hlavního města Palma de Mallorca * Ubytování v 3* hotelech s polopenzí


Úvod:

Mallorka - najväčší z Baleárskych ostrovov s hl. mestom Palma de Mallorka, pýšiacim sa mnohými pamiatkami, ponúka neuveriteľné krásy - od romantických pláží s palmami, cez úrodný kraj pomarančovníkov, citrónovníkov, mandlí, olivovníkov a figovníkov vo vnútrozemí, až po členitá pohoria s borovicovými lesmi i stredovekými kláštory na západnom a severnom pobreží . To všetko ešte pred hlavnou sezónou, kedy nás jarné Stredomoria, ešte nezaťaženej únavou tisícov turistov, oslovuje svojimi farbami, ktoré pozdvihujú dušu, a svojimi exotickými vôňami, ktoré oživujú zmysly. Pozadie k tomu všetkému tvorí zeleň nových porastov, ktorá sa v morskej hladine mení na tyrkysovú a tá potom na obzore prechádza v intenzívnej jarnej modrá nebeskej klenby.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
15.09.22 - 22.09.22 22AMT01413 UZAVŘENO 32 990 Kč Rezervovat
19.05.22 - 26.05.22 22AMT01872 Uplynulý termín
16.09.21 - 23.09.21 21AMT01413 Uplynulý termín
20.05.21 - 27.05.21 21AMT01872 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do Palmy de Mallorka, prílet večer, transfer do hotela, večera.
 • 2. den: výlet do prístavu SANT ELM, piesočnatá pláž s výhľadom na ostrovček Pantaleo, "túra krás" nad romantickú zátokou Basset s výhľadmi na opustený skalnatý ostrov Dragonera až k odľahlým terasovým záhradám kláštora trapistov, návrat do hotela, večera (4 noci na rovnakom mieste).
 • 3. den: raňajky, výlet ku kartuziánskému kláštoru Valldemossa v zelenom horskom údolí, ktoré sa preslávilo zimným pobytom Frederika Chopina a George Sandovej. Nasleduje klasická túra lesy zimných dubov a starých uhliarskych osád s možnosťou výstupu na vrchol Teix (1 062 m). Odchod na ubytovanie, večera.
 • 4. den: raňajky, relaxačný deň: pláže v okolí Palmy, popr. návšteva vodného raja Aqualand v Arenalu alebo fakúlt. výlet do zátoky CALA PI s ľahkou turistikou po pobreží, návrat do hotela, večera.
 • 5. den: raňajky, miestnym busom (MHD) na prehliadku hl. mesta PALMA DE MALLORKA - gotická katedrála LA SEU, jedna z najkrajších v Španielsku, palác Almudaina, pôvodne arabský Alcazar a sídlo maurských vezír, Arabské kúpele, tržnica ai. Popoludní relax pri mori či bazéne. Večera.
 • 6. den: raňajky, výlet k pútnickému kláštoru LLUC s čiernou madonou zvanú LA MORENETA, horský výstup na jeden z najvyšších vrcholov ostrova Tomir (1 103 m), ponúkajúce pohľad na Malorku z vtáčej perspektívy. Odchod do hotela, večera (4 noci na rovnakom mieste, letecká variant iba 2 noci).
 • 7. den: raňajky, výjazd na MIRADOR ES COLOMER s nádherným výhľadom na skalnatý MYS FORMENTOR, a ďalej do historického mestečka POLLENCA s templárskym kostolom z 13. storočia. Kalvárie - výstup po 365 schodoch ku kaplnke, starý rímsky most či neďaleký kláštor ERMITIA DE PUIG DE MARIA s panoramatickými výhľadmi. Odchod na hotel, večera.
 • 8. den: odlet do ČR, v prípade priaznivého letového poriadku ešte relax pri mori.
 • Poznámka I: vstupní podmínky covid-19 do destinace: kompletně dokončené očkování, kdy od poslední dávky uběhlo 14 dní nebo negativní výsledek RT-PCR testu (ne straší 72h) či antigenního testu (ne starší než 48h).
 • Cena zahrnuje: letenka vr. tax a poplatkov cca 6 500 Kč, transfery, 7x ubytovanie s polpenziou v *** hoteli, pobyt. taxa, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: miestna doprava mimo program, vstupné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 4 100 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu 280 Kč, poistenie storna letenka (zdrav. dôvodov) 750 Kč.
 • Stravování: polpenzia.
 • Ubytování: ubytovanie s polpenziou v *** hoteli.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 4 600 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 4 600 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 440 Kč


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Španielsko Španielsko
Mallorca Mallorca
Typ zájazduPoznávacie zájazdy s turistikou
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.
Zájazdy do destinácií
Španielsko - zájazdy
Mallorca - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy