Termíny - přidat do oblíbených
07.03.23 - 21.03.2323MST0176351 990 KčPřidat
02.10.23 - 16.10.2323MST0102551 990 KčPřidat

Maroko - rozprávková krajina kontrastov s turistikou

Náročnosť 2 letecky bus hotel 3* snidane

Objevte Orient v severní Africe. Zdejší bohatá kulturou, vysoké pohoří Atlas a obdivuhodné památky si zamilujete velmi rychle. Navštívíte ta nejdůležitější marocká města v kombinaci se slavnými soutěskami a beduínskými vesnicemi. Projedete se na velbloudech na dunách, zažijete nocleh v poušti s večerním pozorováním hvězd.


Úvod:

História a príroda severného a stredného Maroka s výletom k piesočným dunám Tento poznávací zájazd vám umožní obdivovať nielen kráľovské paláce, staré mediny, divoké kaňony, dychberúci horské scenérie, berberské dediny, ale aj nezabudnuteľné piesočné duny púšte. Nahliadnete do tradičného spôsobu života obyvateľov, stretnete sa s kultúrou pôvodných Berberov aj s islamským svetom. Ucítite vône, ktoré vám dôrazne pripomenú, že sa nachádzate v Orientu. Ochutnáte miestne špeciality, budete popíjať zelený či mätový čaj rovnako tak ako to robia miestni ľudia po stáročia. Uchváti vás atmosféra miestnych trhov, najmä v Marakéši, kde vás prekvapí množstvo a pestrosť ponúkaného tovaru, ale aj neobvyklé atrakcie kaukliarov a kúzelníkov. Verte, že exotický Orient, ktorý návštevou Maroka zažijete, zasiahne všetky vaše zmysly. Sprevádza B. Bubeníčková.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaPrůvodceZákladná cena
07.03.23 - 21.03.23 23MST01763 Zdeňka Liďáková 51 990 Kč Rezervovat
02.10.23 - 16.10.23 23MST01025 Zdeňka Liďáková 51 990 Kč Rezervovat
22.08.22 - 05.09.22 22MST01029 Uplynulý termín
06.05.22 - 20.05.22 22MST01032 Uplynulý termín
19.03.22 - 02.04.22 22MST01763 Uplynulý termín
28.10.21 - 11.11.21 21MST01032 Uplynulý termín
14.03.21 - 28.03.21 21MST01763 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odletíme z Prahy do Casablanky, v prípade priaznivého letového poriadku čiastočná prehliadka mesta. Večera, nocľah.
 • 2. den: odídeme na prehliadku rabat, jedného z marockých "kráľovských miest", do dnešného hlavného mesta Maroka (1,7 mil. Obyvateľov), kde je sídlo kráľa, vlády, katolíckeho biskupstva, univerzity, školy tkanie kobercov i. Večera, nocľah.
 • 3. den: odídeme, so zastávkou v prímorskom stredisku Larache, do Tangeru, druhého najvýznamnejšieho prístavu v krajine. Prezrieme si multikurní mesto, ktoré vďačí za svoju minulosť moslimom, kresťanom i židom, ktorí tu žili. Večera, nocľah.
 • 4. den: odídeme do dedinky Chefchaouen ukryté v pohorí Rif, v ktorom Berberi fajčí KIF a to viac ako osem storočí. Prezrieme si dedinku a podnikneme nenáročnú turistiku do jej okolia. Večera, nocľah.
 • 5. den: z Chefchaouen pôjdeme divokou prírodou do významného archeologického centra VOLUBIS, kde si prezrieme zachovalé pozostatky jedného zo slávnych miest Rímskej ríše. Po prehliadke navštívime krátko dedinku Moulay Idriss, kde sa nachádza hrob zakladateľa moslimského Maroka. Odtiaľ prejdeme do Meknès. Večera, nocľah.
 • 6. den: prezrieme si kráľovské mesto Meknès, najmä najväčšou zachovanou bránu Maroka, kráľovskej sýpky, námestie Place el-Hedi, mauzóleum mula Ismaila a ďalšie zaujímavosti v Medine. Večera, nocľah.
 • 7. den: z Meknes prejdeme do Fesu, kde budeme obdivovať jednu z najväčších medina sveta, architektonické skvosty, ktorými sú mešity a medresy. U mešít budeme obdivovať len zovňajšok. V Maroku sú mešity prístupné len moslimom, teda nie je možné vidieť vnútornú vzhľad. Večera, nocľah.
 • 8. den: z Fesu sa presunieme do mestečka Azrou, kde budeme obdivovať opäť zaujímavú medinu, podľa času urobíme prechádzku do okolia. Staviame sa v zaujímavom horskom stredisku Ifrane. Deň zakončíme v MIDlet, ktorý má zaujímavé okolie. Večera, nocľah.
 • 9. den: odídeme do mestečka Erfoud, ktoré je pomyselnou bránou do púšte. Erfoud nám neponúkne moc histórie, ale zato nám ponúkne úžasné scenérie. Z Erfoudu budeme pokračovať do mestečka Merzouga, u ktorého sú najkrajšie a tiež najvyššia duny Maroka, ERG Chebbi. Cestu k dunám absolvujeme na ťavách. Prespíme v púšti v beduínskych stanoch, aby sme mohli pozorovať nielen západ slnka, ale aj nádhernú nočnú oblohu nad púšťou a ráno samozrejme východ slnka. Večera.
 • 10. den: po návrate z púšte odídeme cez Tinerhir do tiesňavy Todra. Kaňon má steny až 300 m vysoké. Todra sa do skalnatého územia zarezáva v dĺžke 40 km. V tiesňave alebo v jej blízkosti sa ubytujeme v niektorom z hotelov, aby sme videli tiesňavu večer bez davov turistov a druhý deň ráno pri východe slnka. Večera, nocľah.
 • 11. den: odídeme do mestečka Boumalne Dades fantasticky umiestneného vo Vysoký Atlas. Prejdeme sa a odídete do rozprávkovo nádherného kaňonu rieky Dades. Našim cieľom bude dedinka AIT Oudinar, z ktorej môžeme podniknúť kratšie túru. Popoludní sa presunieme do mesta OARZAZATE / WARZAZÁT). Večera, nocľah.
 • 12. den: z OARZAZATE vyrazíme na prehliadku najkrajšie dediny pohorie Atlas - AIT BENDHADOU s nádhernou Medínou. Točili sa tu niektoré filmy, napr. Lawrence z Arábie alebo Ježiš Nazaretský. Odtiaľ budeme pokračovať v ceste do Marakéš. Tu navštívime večerné trhy s najrôznejšími atrakciami. Večera, nocľah.
 • 13. den: prezrieme si zaujímavosti Marakéša, mešitu Koutoubia blízkosti veľkého námestia Place de Foucland, Saadské hrobky a zaujímavú záhradu Jardin Majorette. Popoludní odídeme do Agadiru. Večera, nocľah.
 • 14. den: AGADIR je prímorské letovisko preslávené desetikilometrovými plážami. Môže sa pochváliť 300 dňami slnečného svitu v roku. Mesto bolo v roku 1960 postihnuté zemetrasením a takmer celé zničené. Maročania ho znovu postavili. Zachovalá zostala pevnosť Kasbah na hore nad Agadiru, odkiaľ je nádherný výhľad na Agadir a celé okolie. Od pevnosti odídeme do Essaouira, čo je nádherné prímorské letovisko s pozostatkami portugalskej pevnosti a starobylým prístavom. Večera, nocľah.
 • 15. den: pozrieme si Essaouira a vydáme sa do moderného letoviska SAFI, centrá s bohatou hrnčiarsku tradíciou, kde sú okrem iného k videniu dobre zachovalé hradby okolo mediny. Večera, nocľah.
 • 16. den: vrátime sa do Casablanky, najväčšieho marockého mesta. Mesto je dôležitým prístavom a ekonomickým centrom. Ponúkne nám však aj niečo z histórie, najmä starú medinu a obrovskú mešitu Hassana II. Posledné nákupy suvenírov a darčekov. Večera, nocľah.
 • 17. den: ráno odlet do ČR.
 • Cena zahrnuje: spiatočnú letenku Praha-Casablanky vr. rokov. tax a poplatkov cca 10 000 Kč, miestna doprava, 16x ubytovanie v turistických hoteloch a beduínskom stane s polpenziou, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy do objektov a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa":
 • Příplatky: 1lôžková izba 6 900 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu do 30 000 č za 629 Kč.
 • Stravování: polpenzia

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 6 900 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 6 900 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 85 000 Kč-turista-Evropa - 1 800 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Evropa - 1 050 Kč
Hodnocení zájezdu


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Maroko Maroko
Typ zájazduPoznávacie zájazdy v exotike
Ubytovaniekombinované
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.
Zájazdy do destinácií
Maroko - zájazdyQrCode image

Hodnocení

Vladimír Plocektermín: 28.10. - 11.11.2021

Dobrý den z Teplic po absolvování zájezdu do Maroka, který plně splnil všechna očekávání. Velký podíl měla průvodkyně paní Vlasta + marocký průvodce a řidič. Jako člověk jezdící pravidelně do zahraničí s cestovními kancelářemi musím ocenit její nadstandardní znalosti země, jak postránce teoretické (výklad součastnosti i historie) tak i praktické (vlastní průvodcovská činnost). Blahopřeji k takovému pracovníkovi, a věřte, že jich nenítolik. Co se týče marockého průvodce a řidiče, platí stejná chvála.

K vlastnímuo zájezdu - jeho náplni. Je možné jen pochválit. Jako člověk jezdící do Maroka každé 3 roky si myslím, že zájezd naplnil všechna očekávání , tj. příroda, hory, města, lidé. Celý program byl vzorně připraven.

Jedinou výhradu, spíše přání bych měl : upřednostnit ubytování bezprostředně v centru města, aby odpadlo večerní dojíždění autem. (Na příklad v Marakeši znám slušný hotel 300 m od lalvního náměstí, a my jsme z hotelu do středu města museli jet autem). Souhlasil bych i se snížením komfortu bydlení. Po celém dni v kolektivu, bych si býval rád vyšel solo. Což u některých měst nebylo možné, protože hotel (i když dobrý) byl daleko od centra. Ale to je můj subjektivní názor, nikoliv kritika.

Na závěr děkuji za velmi příjemný zážitek, který neměl chybu.

Zdravím, přeji úspěch ve vaší činnosti v této velmi obtížné době. Možná v příštím roce nashledanou na některém Vašem zájezdu.

V. Plocek

Podobné zájazdy

 • destinácia: Egypt
  doprava: Letecky
  strava: polopenze, all inclusive
  od 51 490 Kč
 • Egypt - Od pyramíd až k Abú Simbel (ESA)
  destinácia: Egypt
  doprava: Letecky
  strava: 8x polopenze, 3x all inclusive
  od 52 990 Kč
 • destinácia: Jordánsko
  doprava: Letecky
  strava: polopenze
  od 48 490 Kč