Termíny - přidat do oblíbených
14.09.22 - 25.09.2222MUS0170958 990 KčPřidat
13.10.22 - 24.10.2222MUS0171158 990 KčPřidat

Maurícius - Božský ostrov s belostnými plážami a výlety

Náročnosť 1 letecky klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze bazén

celodenní výlet do botanické zahrady PAMPLEMOUSSES, která patří mezi jednoznačně nejkrásnější botanické zahrady ostrov. *celodenní turistiku v NP BLACK GORGES. *palírna rumu s možností ochutnávky velmi zajímavého mauricijského rumu.


Úvod:

Mark Twain napísal, že Boh najskôr stvoril Maurícius a až potom ako kópiu raj na zemi. Môžete sami posúdiť, či tieto slová sú pravdivé alebo nie. Určite ale budete súhlasiť, že sú tu nádherné pláže so zafírovým morom a aj s nádhernou koloniálnou architektúrou či aj botanická záhrada a mnoho ďalšieho. My navštívime západnej i južnú časť tohto úžasného ostrova, ktorý ponúka práve jedny z najkrajších pláží ostrova Maurícius. Ubytovanie je zabezpečené v *** rezorte s nádhernou tropickou záhradou v tesnej blízkosti báječné pláže (len cez miestne cestičku) v izbách s vlastným sociálnym zariadením, klimatizáciou, sat.TV, chladničkou, setom na prípravu kávy a čaju a trezorom. Raňajky sú podávané formou švédskych stolov a večere à la carte aj formou bufetu. Hotelová pláž je menšia, ale len pár metrov po pláži sa dostanete na čarovné piesočné zátoky s fantastických pohľadom na ostrov Gunner 's Quoin. Počas pobytu objavíme pestrú paletu ostrovnej kultúry. Budeme sa túlať uličkami mestečka Port Louis, kde sa budeme kochať veľkým množstvom farieb a vôní, alebo si urobíme prechádzku do tieňov slávnej botanickej záhrady. Nesmieme ani opomenúť zhliadnuť unikátnu časť južnej časti ostrova, kde budeme obdivovať najvyšší vodopád, či sväté jazero alebo i zemi siedmich farieb. Po krásnom dni ešte ochutnáme miestny rum priamo v továrni s prehliadkou a výkladom. V severnej časti ostrova ešte uvidíme najsevernejšej maják a typickú koloniálne stavbu. Ďalej skúsime aj výlet loďou na severné ostrovy, kde na nás čaká kúpanie či šnorchlovanie v nádherných pestrofarebných lagúnach alebo môžeme len objavovať pôvodnú faunu a flóru. Proste ostrov Maurícius nie je len možnosť ležanie pri fantastického more, ale aj krásne poznávacie výlety po dychberúci krajine. Po celú dobu pobytu aj na výletoch vás bude sprevádzať náš skúsený sprievodca.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
14.09.22 - 25.09.22 22MUS01709 Volné místo na doobsazení pro ženu + další pokoje. 58 990 Kč Rezervovat
13.10.22 - 24.10.22 22MUS01711 58 990 Kč Rezervovat
26.04.22 - 07.05.22 22MUS01708 Uplynulý termín
17.11.21 - 28.11.21 21MUS01543 Uplynulý termín
14.10.21 - 25.10.21 21MUS01711 Uplynulý termín
15.09.21 - 26.09.21 21MUS01709 Uplynulý termín
27.04.21 - 08.05.21 21MUS01708 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: z ČR od let podľa letového poriadku.
 • 2. den: Prílet na MAURÍCIUS, transfer na hotel. Ubytovanie podľa možnosti hotela a prechádzka po krásnej belostné pláže priamo pri hoteli, kúpanie, leňošenie, večera.
 • 3. den: raňajky, celodenný výlet do botanickej záhrady Pamplemousses, ktorá patrí medzi jednoznačne najkrajšie botanickej záhrady ostrova, založenú už v roku 1786 a môžete tu obdivovať nespočetné množstvo rôznych druhov rastlín, napr. aj obrovské vodné lekná Victoria regia, pochádzajúce z Amazónie. Obrovské biele kvety tejto rastliny sa roztvárajú popoludní a na druhý deň ráno, keď sa sfarbí do ružova, umierajú. Ďalej sú tu stromy stovky rokov staré, dekoratívne zlaté bambusy a mnoho druhov paliem, figovníky, ebenové stromy, mahagónové stromy a ďalšie zaujímavé dreviny. Pri spiatočnej ceste sa ešte zastavíme pri najkrajšieho zámku celého ostrova Labourdonnais, ktorý bol dokončený v roku 1859 a je jednoznačne najpôvabnejšie ukážkou koloniálnej architektúry, ktorý bol nedávno celý zrekonštruovaný. Príchod na ubytovanie, večera.
 • 4. den: raňajky, celodenný fakultatívne lodný výlet k ostrovu, ktoré nazývajú dělostřelcův klin COIN DE MIRE, ďalej až do lagúny ILE PLATE, kde budeme mať dostatok času na šnorchlovanie, či len tak leňošenie na prekrásnych belostných pláží, môžeme aj obdivovať zachovalú flóru i faunu na ostrove. Počas plavby na veľmi pohodlnom katamaráne bude zabezpečené zadarmo občerstvenie i výborný obed.
 • 5. den: raňajky, odchod na celodennú turistiku v národnom parku BLACK Gorges, kde sa prejdeme okolo jediného mohutného vodopádu Chamarel, ktorý padá z výšky 95 m. Potom prídeme ešte na prehliadku unikátnej miestne atrakcie a tou je KRAJINA SIEDMICH FARIEB, kde sa krajina sfarbí podľa slnečného svitu do pestrej palety farieb. Ďalej navštívime aj pálenicu rumu s možnosťou ochutnávky veľmi zaujímavého maurícijského rumu. Odchod späť na ubytovanie, večera.
 • 6. den: raňajky, celodenné voľno pri mori, večera. Fakultatívne možnosť prenájmu bicyklov a cyklistické poznávanie severozápadnej časti ostrova. Ďalej vám môže sprievodca fakultatívne zaistiť plavbu ponorkou - BLU SAFARI - čo je pohodlná ponorka, vďaka ktorej sa môžete pozrieť do hlbín (až 35 metrov) Indického oceánu.
 • 7. den: raňajky, odchod na poldenný prehliadku PORT LOUIS, hlavného a najväčšieho ostrova, kde sa prejdeme najväčším bulvárom mesta, navštívime centrálny trh, kde sa ešte zachovala atmosféra každodenného života miestnych s možnosťou nákupu neuveriteľného exotického ovocia či zeleniny, prejdeme do bývalého koloniálneho mesta MOKA, kde si nenecháme ujsť objavovaniu kreolského sídla EUREKA, Presun na hotel, večera.
 • 8. den: raňajky, celodenné voľno pri mori.
 • 9. den: raňajky, celodenný výlet do južnej časti ostrova, kde sa najskôr staviame u svätého jazere GRAND BASSIN, nazývané tiež Ganga Talao a nachádza sa v kráteri vyhasnutej sopky. Je považované za najposvätnejšie miesto na Mauríciu. Hinduisti ho považujú za posvätné jazero, ku ktorému chodí uctievať boha Šivu. Potom sa presunieme ešte na prehliadku najlepšie čajové plantáže na ostrove BOIS Chery TEA FAKTORY, kde sa nielen dozvieme históriu čaju na Mauríciu, ale aj ochutnáme a prípadne môžeme nakúpiť aj tento lahodný čaj. Prejazd späť na hotel, večera
 • 10. den: raňajky, posledný deň pri mori, možnosť fakultatívne plavby loďou s preskleným dnom, kde môžete pozorovať pestrofarebné živočíchy alebo krásne sfarbené koraly. Večera.
 • 11. den: raňajky, podľa letového poriadku odchod na letisko a odlet do ČR
 • 12. den: prílet do ČR.
 • Poznámka I: Od 1.7.2022 rovněž dostupné i pro neočkované osoby proti nemoci Covid-19.
 • Cena zahrnuje: letenka vr. let. tax a poplatkov cca 24.000 Kč, transfer z / na letisko, 9x nocľah, 9 x polpenzia, výlety podľa programu vrátane dopravy, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy do objektov a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba 4 000 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov 660 Kč
 • Umístění: Pereybere a okolí.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 7 500 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 900 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 7 500 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 500 Kč
Hodnocení zájezdu


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Mauricius Mauricius
Typ zájazduPoznávacie zájazdy v exotike
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha
Zájazdy do destinácií
Mauricius - zájazdyQrCode image

Hodnocení

Jindřich Morávek a Alena Ptáčkovátermín: 23.04. - 04.05.2018

Dobrý den,
ve dnech 23/4-4/5/2018 jsme se zúčastnili zájezdu s Vaší CK-Poznání na Mauricius.Cestu jsme si zkomplikovali sami,protože jsme cestovali jinou leteckou společností.Díky Cyklonu při přistávajícím manévru, jsme se na místo Mauricius dostali doTanzanie. Přes útrapy,které nás cestou pronásledovaly jsme se díky průvodkyni paní Odrazilové dostali bez problémů do hotelu Le Palmiste. Chtěli bychom tímto vyzvednout profesionalitu Vaší průvodkyně,která nejem v tomto našem případě,ale i v celkovém pobytu působila perfektně, informovaně o ostrově a velice ochotně řešila veškerou problematiku klientů, včetně organizace a zabezpečení zájezdu.
S pozdravem
Jindřich Morávek,Alena Ptáčková