Termíny - přidat do oblíbených
16.06.20 - 25.06.2020BKC0169114 990 KčPřidat

Nemecko - Bodensee - Königsee Radweg

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel penzion snidane cyklistika

Postupně se propleteme kolem patnácti velkých jezer, překročíme desítky řek, projedeme nespočet lázeňských měst a shlédneme i bavorské pohádkové zámky jako je např. Neuschwanstein. Podél celé cesty budeme mít nepřeberné množství možností na občerstvení a ochutnávky místních specialit.


Úvod:

Novinkou pre rok 2018 je 427 km dlhá cyklotrasa, ktorá nás prevedie najkrajšími miestami Bavorska. Táto perfektne značená cyklotrasa začína priamo na brehu Bodamského jazera, v historickom jadre mesta Lindau. Odtiaľ nás povedie pozdĺž hraníc s Rakúskom pod alpským masívom s úchvatnými výhľadmi na horské velikány. Postupne sa prepletieme okolo pätnástich veľkých jazier, prekročíme desiatky riek, prejdeme nespočet kúpeľných miest a zhliadneme aj bavorské rozprávkové zámky ako je napr. Neuschwanstein. Pozdĺž celej cesty budeme mať nepreberné množstvo možností na občerstvenie a ochutnávky miestnych špecialít. Túto chodník prejdeme naľahko, kedy nám autobus batožinu prevezie do miest ubytovania. Po lesných cestách a nefrekventovaných cestičkách malebným bavorským vidiekom dorazíme k jazeru Königssee, cieľmi našej cyklopoutě. Tu, pod orlie hniezdo Adolfa Hitlera strávime posledný deň relaxáciou pri jazere, lodnými výlety či návštevou Salzburgu.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
16.06.20 - 25.06.20 20BKC01691 UZAVŘENO 14 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odchod v podvečerných hodinách z ČR do Nemecka k Bodamskému jazeru.
 • 2. den: príjazd do LINDAU. Po rannej káve v tomto malebnom meste na brehu jazera BODENSEE začneme pozvoľne stúpať pozdĺž rakúskych hraníc k hrádku SYRGENSTEIN. Ďalej potom chodníkom po vedľajších cestičkách dorazíme až do horského strediska Oberstaufen ležiacim v srdci prírodného parku NAGELFLUHKETTE.
 • 3. den: širokým údolím zídeme k jazeru GROSSER ALPSEE. U Immenstadt prekročíme rieku Iller a od Rettenberg, pivovarníckeho mesta, pozvoľne vystúpime až k jazerám ROTTACHSEE a GRÜNTENSEE, odkiaľ sa nám pri zjazde k Hopfensee naskytnú úchvatné výhľady na alpské velikány okolo najvyššej hory Nemecka, ZUGSPITZE.
 • 4. den: po zastávke v malebnom historickom meste FÜSSEN ležiacom pri rozprávkovo krásneho jazera Forggensee vyrazíme k romantickému zámku NEUSCHWANSTEIN, ktorý inšpiroval aj Walta Disneyho. Lesné cyklotrasou prídeme do kúpeľného mestečka BAD KOHLGRUB, odkiaľ nás čaká zjazd do chránenej oblasti murnauerských slate.
 • 5. den: pri jazere KOCHELSEE prekročíme rieku Loisach. Cyklotrasa nás ďalej povedie rozľahlým bavorským vidiekom okolo kláštora v BENEDIKTBEUERN ďalej k kúpeľnému mestu Bad Tölz s malebným historickým jadrom. Odtiaľ lesné cyklotrasou prídeme až k brehom pôvabného jazera TEGERNSEE.
 • 6. den: húpavo hore a dole nás cesta povedie pod Alpami tak, aby sa vyhla hlavným ťahom a doviedla nás až k jazeru SCHLIERSEE. Obtočíme sa okolo hory Schliersberg a dlhým zjazdom sa dostaneme do údolia rieky Inn k kúpeľnému mestečku BAD FEILNBACH.
 • 7. den: prekročíme mohutný tok rieky Inn a vystúpime k jazeru CHIEMSEE nazývaného tiež "Bavorské more". Pozdĺž Chiemgauských Alp nás chodník povedie cez Siegdorf, ktorá sa pýši nálezom najväčšej mamutie kostry na svete, až do veľkého okresného mesta TRAUNSTEIN.
 • 8. den: klesaním sa dostaneme k rieke Saalach a kúpeľnému mestu BAD REICHENHALL presláveného svojimi termálnymi prameňmi a údajne najkrajším soľným baňou na svete. Potom záverečným stúpaním dorazíme do Berchtesgadene a cieľom našej cyklopoutě nám bude jedno z najčistejších jazier strednej Európy, jazero KÖNIGSSEE.
 • 9. den: celodenná relaxácia pri jazere Königssee, lodný výlet na St. Bartholomä alebo Salette. Možnosť výstupu či výjazdu na KEHLSTEIN, Orlie hniezdo vybudované ríšskym ministrom Martinom Bormannom ako darček k 50. narodeninám nacistického vodcu Adolfa Hitlera. Na bicykloch možnosť výletu do SALZBURGU, hlavného mesta rakúskej spolkovej krajiny Salzbursko, rodisko slávneho skladateľa Wolfganga Amadea Mozarta. Večerné odchod cez Rakúsko do ČR.
 • 10. den: príjazd do ČR v skorých ranných hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom s cyklovlekem, 7x nocľah s raňajkami v hoteloch a penziónoch v 2lôžkových izbách so sociálnym zariadením, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 3 000 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu 350 Kč.
 • Stravování: raňajky.
 • Ubytování: 7x nocľah s raňajkami v hoteloch a penziónoch v 2lôžkových izbách so sociálnym zariadením.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 3 000 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 350 Kč


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Nemecko Nemecko
Typ zájazduCYKLOZÁJAZDY
Ubytovaniekombinované
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha
Zájazdy do destinácií
Nemecko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy