Poľsko, Nemecko - Krajom zaháňských a pomořanských kniežat až za bohom Svantovítem

Náročnosť 1 klimatizovaný autobus hotel snidane


Úvod:

Zavítajte s nami do sveta tajomných hradov a útulných mestečiek v malebnom sliezsko-Lužické pomedzí, do kraja tajomných Bobřanů aj na panstve Zaháňskej. A okrem vojvodstvo lubušského spoznáme aj Západné Pomoransko vrátane slávnych prímorských letovísk na poľskom Baltu. Navštívite slávny prístav Štetín, kde po vojne tiež Československo malo svoje výsostné územie. V druhej časti putovania prejdeme do nemeckého Pomoranska-Meklenburska. Tu sa v slávnych hanzovných mestách Rostock, Stralsund, Wismar, Anklam či Greifswald ponoríme do sveta hrazdených domov, katedrál v štýle severskej tehlovej gotiky či malebných zámkov a kláštorov. Spoznáme tiež kraja a ostrovy, ktoré v ranom stredoveku osídlili slovanskí Lutici a Obodriti, a práve tieto národy nám okrem miestopisných názvov pripomenú aj pohanské svätyne a skanzeny. Zájazd sprevádza Kamil Hanák.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: skoro ráno odchod z ČR do Poľska. Za hranicami najprv navštívime romantický hrad CZOCHA. Po zastávke v meste LUBAŃ v poľskej Lužici nás v údolí rieky Bóbr čaká mestečko LWÓWEK ŚLĄSKI (Löwenberg) s gotickou radnicou a katedrálou, impozantný hrad GRODZIEC a podvečerné malebné mesto BOLESŁAWIEC, kde budeme nocovať.
 • 2. den: najprv navštívime zámok v Żagań spätý s Albrechtom z Valdštejna, rodom Lobkovic aj tu pochovanú Katarínou Wilhelmína Zaháňská. V meste Zielona Góra stretneme od Oranžérie na Vinnom vrchu na renesančný STARY RYNEK a potom si prezrieme Swiebodzin s druhou najväčšou sochou Krista na svete, Łagów s hradom johanitov-maltézskych rytierov a bunkre nemeckého opevneného systému Ostwall. Pri ceste na hotel sa staviame v opátstve GOŚCIKOWO-PARADYŻ. Nocľah v GORZOWIE Wielkopolskom.
 • 3. den: po raňajkách nás čaká STARGARD SZCZECIŃSKI s nádhernou katedrálou v štýle tehlovej gotiky aj zachovalé hradby. Zvyšok dňa strávime v metropole Západného Pomoranska, v ŠTĚTÍNĚ. Prezrieme si renesančný zámok pomořanských vojvodov, katedrálu svätého Jakuba, neskorogotický LOITZŮV DOM, Senné námestie so Staromestskou radnicou, Veža Siedmich plášťov, Bránu pruskej cti, Národné múzeum, futuristickú Štetínska filharmónii a nábreží WAŁY CHROBREGO s Námorným múzeom. Na noc prejdeme do KOSZALINU.
 • 4. den: dopoludnia zahájime prehliadkou DARLOWA so zámkom pomořanských vojvodov a tiež Erika I, kráľa Dánska, Švédka a Nórska. Na baltskom pobreží navštívime kúpeľné mesto KOLOBRZEG (Kołobrzeg) s vyhláseným majákom a po prehliadke historického námestia v meste TRZEBIATÓW a románsko-gotickej katedrály v meste KAMIEŃ POMORSKI nás privítajú kúpeľné MIĘDZYZDROJE (Mezizdroje) so slávnym DLHÝM MÓLOM a PROMENÁDOU HVIEZD. Na nocľah prejdeme do letoviska Świnoujście (Świnoujście).
 • 5. den: po raňajkách si prejdeme ŚWINOUJŚCIE a potom sa presunieme do Nemecka. Prvou zastávkou na ostrove USEDOM (Uznojem) bude vojnové raketové výskumné centrum v PEENEMÜNDE sa slávnymi modelmi V-2. Zašlú slávu starých čias si vychutnáme v pomořanských mestách WOLGAST (Volhošť) a ANKLAM. Popoludní zasvätíme malebnému univerzitnému mestu GREIFSWALD, ktorého pamiatky boli za posledné vojny ušetrené od zničenia. Tu spíme dve noci.
 • 6. den: ráno prejdeme na najväčší nemecký ostrov RUJÁNA. Premiestnime sa na najvzdialenejšie mys KAP ARKONA s hradiskom slovanského kmeňa RÁNŮ a svätyňou slovanského božstvá SVANTOVÍTA. Na polostrove JASMUND navštívime v národnom parku kriedový útes KÖNIGSSTUHL a jazierko HERTHASEE s posvätným hájom a slovanským sídliskom. Neskôr sa zastavíme v elegantnom kúpeľnom mestečku PUTBUS. Zvyšok popoludní strávime vo skvostu severonemeckej architektúry, v obchodnom meste STRALSUND.
 • 7. den: prvú časť dňa venujeme najväčšiemu meklenburskému mestu ROSTOCK (Roztoky). Prezrieme si námestie NEUER MARKT s barokovou radnicou a gotickým dómom, výstavné ulici KRÖPELINERSTRASSE aj najstaršiu univerzitu severného Nemecka. Popoludní sa po prechádzke uličkami prímorského letoviska WARNEMÜNDE necháme uniesť monumentálne krásou cisterciánskeho kláštora v kúpeľnom meste BAD DOBERAN (Dobřany). Zvyšok dňa strávime v jednom z najkrajších miest bývalej NDR, v hanzovním WISMARU. Tu budeme aj nocovať.
 • 8. den: ráno si v meste GADEBUSCH prezrieme najstarší tehlový kostol v Meklenbursku a zamierime do Florencie Severu - do mesta SCHWERIN (zverina). Pokocháme sa Radničnom námestím, dómom, slávnu obrazárňou, ale predovšetkým neorenesančnom zámkom. Popoludní sa zastavíme v rekonštruovanom slovanskom hradisku v GROSS-RADENU. Deň harmonicky zakončíme v malebnom mestečku GÜSTROW s tehlovým dómom a renesančným zámkom.
 • 9. den: po raňajkách sa v jazernej oblasti NÁRODNÉHO PARKU MÜRITZ najprv zastavíme pri unikátneho trojkrídlového zámku BASEDOW a potom na brehu jazera ZIERKER SEE v slovanskej osade NEUSTRELITZ. Poslednou zastávkou bude mesto NEUBRANDENBURG (Nová Braniboř) so zachovanými hradbami, mestskými bránami i hrázdenými domy. Popoludní sa vydáme na cestu domov. Návrat do ČR v neskorých nočných hodinách.
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, doprava klimatizovaným autobusom, 8x nocľah v hoteli s raňajkami v 2lôžkových izbách, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: večera 2 300 Kč, 1lôžková izba 3 400 Kč.
 • Stravování: raňajky.
 • Ubytování: 8x nocľah v hoteli s raňajkami v 2lôžkových izbách.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Poľsko Poľsko
Nemecko Nemecko
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
UbytovanieHotel
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupné miestaHradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Liberec, Turnov, Mladá Boleslav
Zájazdy do destinácií
Poľsko - zájazdy
Nemecko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy