Termíny - přidat do oblíbených
10.10.20 - 19.10.2020HIM0157254 990 KčPřidat
22.10.20 - 31.10.2020HIM0157154 990 KčPřidat

Nepál - Pohodový týždeň - V srdci Himalájí

letecky bus hotel 3* polopenze turistika

Zájezd kombinující jednoduchou turistiku a poznávání nás zavede na nejvyhlášenější místa Nepálu, odkud lze pozorovat osmitisícové vrcholy Himalájí s vynaložením relativně nízké námahy. Stejně jako u Pohodových týdnů v Alpách se můžete těšit na kvalitní hotelové zázemí s polopenzí. Na jednodenních výletech podrobně prozkoumáme okolí Pokhary. První část zájezdu pak strávíme ve vesničkách Nagarkot a Dhulikel s panoramatickým výhledem na šest- až osmi-tisícové vrcholy. Za dobré viditelnosti spatříme i Mt. Everest. Dostatek času budeme mít i na architektonické památky v Kathmandú.
Zájezd je organizován pro max. 15 klientů. ZÁJEMCŮM O TURISTIKU NÁROČNOSTNĚ SROVNATELNOU S ALPSKÝMI TÚRAMI DOPORUČUJEME ZVÁŽIT VÝBĚR ZÁJEZDŮ DO NEPÁLU Z KATEGORIE POHODOVÉ TÝDNY NEJEN V ALPÁCH.


Úvod:

Pre Vás, milovníkov aktívnej dovolenky v nerušenom prostredí horských štítov a malebných údolí, sme pripravili naozaj nevšedný zážitok. Výpravu za dobrodružstvom s nami môžete podniknúť až na samotnú strechu sveta, do Nepálu. Aj v srdci Himalájí sa môžete tešiť na kvalitné zázemie *** hoteli s polpenziou, pohodové prechádzky a dráhy s možnosťou výberu náročnosti podľa vášho želania a schopností. Hlavne sa však môžete tešiť na celkom mimoriadne a nezabudnuteľné výhľady na najvyššie hory sveta. Podnikneme niekoľko výletov s výhľadmi na Annapurnu alebo budeme pozorovať východy a západy slnka nad centrálnym himalájskym pohorím vrátane Mt. Everestu. Okrem výhľadov na sedemtisícovku a osemtisícovky ostane čas aj na prechádzku v Káthmandu a navštívime aj miestne kultúrne pamätihodnosti. To všetko s garanciou malé skupiny do 15 osôb!Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do KÁTHMANDÚ s prestupom.
 • 2. den: prílet do KÁTHMÁNDÚ, prejazd do horskej dedinky NAGARKOT (2 195 m), ktorá ponúka neopakovateľné panoramatické výhľady na skupinu slávnych svetových veľhôr. Okrem najnižšie zo štrnástich osemtisícoviek SHISHA PANGMA (8 027 m) je možné vidieť majestátne štít hory LANGTANG (7 246 m) a z diaľky aj najvyšší vrchol sveta MT. EVEREST (8 848 m). Ubytovanie v hoteli, večera.
 • 3. den: dnešok zahájime nezabudnuteľnými pohľady na himalájske panorámu pri východe slnka z vyhliadky neďaleko hotela, nasleduje raňajky a po nej už absolvujeme prvé nenáročnú túru. Základný variant (2 z 5; 4,5 hod., ↑100 m, ↓400 m) vedie po jednom z najkrajších hrebeňov, ktorý vo svojej prvej časti umožní nahliadnuť medzi typická miestna obydlia v tradičných horských dedinkách. Väčšinu času sa však budeme sústrediť na horské masívy dosahujúce výšky od 6 do 8 tisíc metrov. Pohľady na juh potom vyplní širokej doline regióne okolo nepálskej metropoly. Postupne sklesáme až k chrámu CHANGU NARAYAN, ktorý je vďaka svojmu významu a okázalosti zapísaný na zoznam UNESCO. Od chrámu je možné využiť náš mikrobus pre návrat do NAGARKOTU. Pre zdatnejších zostáva samozrejme dostatok času, aby po tejto panoramatické ceste vystúpali späť. Večera.
 • 4. den: po raňajkách sa vydáme na voľnejšie prechádzku (2 z 5; 4 hod., ↑250 m, ↓250 m), ktorej cieľom bude 360° kruhový výhľad na "strechu sveta". Po približne 4 km stúpanie sa ocitneme na mieste, odkiaľ za dobrej viditeľnosti zbadáme 5 z 8 najvyšších vrcholov Nepále vrátane MT. EVERESTU (8 848 m) a celej rady bližších masívov týčiacich sa do výšky vyše 7 000 m. Najvyšší bod programu nepresahuje 2 200 m nadmorskej výšky. Trasa tiež ponúkne niekoľko príležitostí pre zastavenie, a teda si budeme môcť očarujúce výhľady vychutnať bez väčšej námahy. Po ceste, ktorá je čiastočne vedená borovicovým lesom ukrývajúcim budhistická osídlenia, sa zastavíme v niektorom z tamojších chrámov a prejdeme aj cez malebné dedinky obývané nepálskymi etnikami GURUNG a THAKURI. Celý okruh dokončíme návratom do NAGARKOT.
 • 5. den: raňajky, transfer do mesta POKHARA (827 m), ktorému sa prezýva "vstupná brána za dobrodružstvom" a ktorý ležiace asi 220 km západne od Nagarkot. Hlavným bodom odpočinkového dňa bude návšteva svetoznámom chrámovom komplexe DURBAR SQUARE v BHAKTAPURE. Jedná sa o unikátnu stavby pod ochranou UNESCO včiel s palácom PACHPANNA JHYALE ("Palác 55 okien"), pozlátenú vstupnou bránou LU DHOWKA ("Golden Gate") či napríklad pětipatrovým chrámom BHAIVARA NATH. Po mimoriadnom kultúrnom zážitku sa už presunieme do spomínanej Pokhary, kde sa ubytujeme. Večera.
 • 6. den: raňajky, vyjdeme do východzieho bodu pod "svetovú pagodu mieru" POKHARA PEACE STUPA, odkiaľ budeme mať celé mesto aj s priľahlým jazerom PHEWA LAKE ako na dlani. Najmä však budeme mať prvú príležitosť pozorovať himalajský masív tzv. ANNAPURNSKÉ SKUPINY veľhôr. Okrem samotnej známej ANNAPURNY (8 091 m) uvidíme aj majestátne štít posvätnej hory MACHAPUCHARE (6 993 m). Naša trasa ďalej pokračuje zostupom k jazeru (1,5 z 5, 1,5 hod., ↓300 m), po ktorom sa prejdeme loďou a odkiaľ budeme opäť pozorovať zasnežené vrcholy Himalájí. Po presune do centra POKHARY navštívime najdôležitejšie pamätihodnosti mesta či individuálne voľno a návrat do hotela, večera.
 • 7. den: po raňajkách nás čaká trasa vedená cez najkrajšie vyhliadky v okolí Pokhary a Annapurny. Základný variant (2,5 z 5, 5,5 hod., ↑200 m, ↓800 m): po presune mikrobusom do NAUDANDA (1 440 m) pokračujeme pešo až na najvyššiu vyhliadku nad Pokhara - SARANGKOT (1 610 m). Takmer po celý deň budeme mať možnosť pozorovať fascinujúce vrchol 7. najvyššej hory sveta DHAULAGIRÍ (8 167 m), ANNAPURNY (8 091 m), MACHAPUCHARE (6 993 m) a ďalších nepálskych velikánov. Po odpočinku v Sarangkot nasleduje zostup do POKHARY (827 m) k hotelu, večera.
 • 8. den: raňajky, mikrobusom medzi jazerá BEGNAS a RUPA LAKE (700 m). Po krátkej prechádzke s výhľadmi na jazera bude nasledovať výstup skrze malebné údolie plného zelene, idylických tradičných obydlia a chrámov (2 z 5, 4,5 hod., ↑500 m, ↓500 m). Samozrejmosťou sú ďalšie nezabudnuteľné výhľady na HIMALÁJE, ale rovnako aj na jazerá pod nami. Cestou, ktorá nás dovedie až do RUPAKOTU (1 200 m), nahliadneme do života miestnych obyvateľov s dlhoročnou poľnohospodárskou tradíciou aj typickú nepálsku kultúrou. Náročnosť aj dĺžku trasy možné upraviť podľa schopností skupiny. Na záver si ešte vychutnáme posledný dych berúce výhľady na ANNAPURNSKOU skupinu "sedmitisícovek" a "osemtisícoviek". Návrat do POKHARY, večera.
 • 9. den: raňajky, prejazd do nepálskej metropoly KÁTHMÁNDÚ (1 400 m), ubytovanie v hoteli. Popoludní prehliadka mesta vrátane očarujúceho chrámu PASHUPATI NATH TEMPLE a mnohých ďalších náboženských stavieb a stúp, večere.
 • 10. den: snídaně, v závislosti na letovém řádu individuální volno, nákup suvenýrů, procházka po čtvrti THAMEL, transfer na letiště, odlet do ČR. V závislosti na letovém řádu možný návrat až následující den.
 • 10. - 11. den: raňajky, individuálne voľno, nákup suvenírov, transfer na letisko, odlet do ČR.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Káthmandu vr. tax a poplatkov cca 20 000 Kč, 8x ubytovanie v *** hoteli, 8x polpenzia, dopravu prenajatým mikrobusom podľa programu, všetky povolenia a vstupy pre turistiku podľa programu, plavba loďou po jazere v Pokhare, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vízum cca 25 USD (platí sa po prílete do Nepálu), ostatné vstupy a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu do 30 000 Kč za 605 Kč, do 80 000 Kč za 1 205 Kč, poistenie storna letenky (zdrav. dôvody) 750 Kč.
 • Stravování: polpenzia.
 • Ubytování: kvalitné ubytovanie v *** hoteli.
 • Umístění: Nagarkot/Dulikhel a okolí, Kathmandú a okolí, Pokhara a okolí

Príplatky a zľavy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 1 150 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 750 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 4 000 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 4 000 Kč
 • let Káthmándú-Pokhara - 3 300 Kč
 • vyhlídkový let k Mt. Everestu s garancí místa u okna - 4 950 Kč
Hodnocení zájezdu


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Nepál Nepál
Typ zájazduLETECKÉ ZÁJAZDY
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha
Zájazdy do destinácií
Nepál - zájazdyQrCode image

Hodnocení

I. Hojková, A. Hlouškovátermín: 23.10.-2.11.2018

Vážení,

chtěla bych touto cestou vyjádřit spokojenost se službami Vašeho průvodce Jiřího Ježka,
který naši menši skupinu doprovázel na zájezdě do Nepálu loni na podzim.
Obdivovala jsem jeho zájem nám v maximální míře sdělovat informace o navštívené zemi,
vysvětlovat potřebné záležitosti a především trpělivost toto vše znovu opakovat.
Tímto bych opětovně chtěla poděkovat za Vaše služby a Jiřímu velký dík za vše, co pro nás dělal.
Díky němu jsme na zájezdě nezažili žádnou nejistotu a vše probíhalo jak mělo.
Pozdravuji

Podobné zájazdy

 • destinácia: Nepál
  doprava: Letecky
  strava: Plná penze/polopenze
  od 60 990 Kč
 • destinácia: Nepál
  doprava: Letecky
  strava: polopenze
  od 77 777 Kč
 • destinácia: Nepál
  doprava: Letecky
  strava: polopenze
  od 55 990 Kč
 • destinácia: Nepál
  doprava: Letecky
  strava: polopenze
  od 59 990 Kč