Cesta na ďaleký sever - Lofoty

klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava stan vlastni strava turistika Kupón Yate - 1000 Kč Náročnost 2.5

Škandinávia, Nórsko - Lofoty, poznávacie zájazdy so stanmi a turistikou - Aktívna dovolenka


Úvod:

Teraz máte jedinečnú možnosť uvidieť všetko krásne, čo vám Nórsko a súostrovie Lofoty môže ponúknuť. Autobusový prejazd tam a späť je síce dlhý a psychicky náročný (cca 7 600 km), ale odmenou vám budú prekrásne výhľady na človekom nedotknutú severskú prírodu, nevšedný krajina fjordov, ľadovcov, vodopádov, hlbokých lesov, tundry a stretnutie s jej dávnymi obyvateľmi - Laponci . Prajeme vám, aby ste prežili i romantiku "polárnych nocí", spoznali nových priateľov a možno - trochu inak - i sami seba. Samozrejme s vami pôjdu skúsení sprievodcovia, ktorí určite vytvoria priateľskú atmosféru. Sprevádza M. Procházková.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Norsko - Lofoty - Cesta na daleký sever - program zájazdu

 • 1. den: odjazd z ČR v dopoludňajších hodinách do Nemecka, nočný trajekt do Švédska.
 • 2. den: prejazd Švédskom cez Tanu (skalné kresby z doby bronzovej), prejazd do Nórska, ubytovanie v kempe v blízkosti najväčšieho nórskeho jazera Mjøsa.
 • 3. den: prehliadka mesta HAMAR (skanzen, olympijská rýchlokorčuliarska hala vyzerajúce ako obrátená vikingská loď) a LILLEHAMMER (skanzen, olympijské mesto z roku 1994, skokanské mostíky), nocľah v kempe.
 • 4. den: pokus o zdolanie jedného z najvyšších vrcholov NP Rondane - Storronden (2 138 m) alebo pohodová prechádzka k horskej chate pri jazere, nocľah v kempe.
 • 5. den: prehliadka Trondheimu (najsevernejšia gotická katedrála Nidaros, štvrť Bakklandet), presun na sever, nocľah kempe.
 • 6. den: zastávka pri prekrásneho kaskádovitého vodopáde Laksforsen tzv. "Lososí schody", mesto MO Aj RANA, prekročenie polárneho kruhu sa slávnostným prípitkom, prejazd do prístavu Skutvik, prejazd na Lofoty, nocľah v kempe.
 • 7. den: Lofoty - ostrov VESTVÅGØY, Svolvær, Kabelvåg - "Benátky severu" (drevený kostol pre 1 000 ľudí, múzeum Lofot, atypické akvárium s faunou severných morí), Henningsær, Vikingskej centrum v Borge, pevnosť egg, možný výšľap po pobreží s romantickým pozorovaním polnočného slnka, nocľah v kempe.
 • 8. den: Lofoty - vychádzka po pobreží ostrova FLAKSTADØYA, Nusfjord - pôvodné renovovaná rybárska osada (UNESCO), nocľah v kempe.
 • 9. den: Lofoty - ostrov HAMNØY, osada REINE (jedinečný obchodík s rybami i veľrybami), mestečko Å (múzeum spracovanie rýb a prehliadka Rorbuer - pôvodných rybárskych chat), krátka zastávka vo vnútrozemí ostrova, trajekt zo SØRVÅGENU na Lofotech do BODØ, Saltstraumen - vodné prúdy a viery, nocľah v kempe.
 • 10. den: výlet v NP Svartisen k druhému najväčšiemu ľadovcu v Nórsku nazývanému "čierny ľad" (prístup loďou alebo pešo), nočný prejazd.
 • 11. den: prejazd zo severného Nórska do stredného Nórska, prejazd úchvatným údolím ROMSDALEN, zastávka pod najvyššou kolmou stenou v Európe - Stenou trolov Trollveggen (1 042 m), slávna Cesta trolov Trollstigen, turistika v okolí Cesty trolov, nocľah v kempe.
 • 12. den: chodník orlov ku Geirangerfjord - lodná vychádzka k vodopádom lemujúcimi fjord, hora s nádherným výhľadom na Geiranger - DALSNIBBA (1 476 m), drevený kostolík z 12. stor. v LOMU, nocľah v kempe.
 • 13. den: celodenná turistika v okolí blankytne modrého jazera GJENDE (preslávil dramatik H. Ibsen odvážnou jazdou Peera Gynt na sobovi) a šedomodrého jazerá BESSVATNET.
 • 14. den: prehliadka hl. mesta OSLO (pevnosť Akershus, budova Opery, Vigelandův park atď.). Let. skupina: po prehliadke Osla, prejazd na letisko, odlet do ČR. Bus. skupina: prejazd cez Švédsko, nočný trajekt do Nemecka.
 • 15. den: prejazd Nemeckom, príchod vo večerných hodinách do ČR.
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, doprava klimatizovaným autobusom (cca 7 600 km), všetky trajekty, prípitok na polárnom kruhu, vedúceho zájazdu, informačné materiály, 11x ubytovanie vo vlastnom stane v kempe.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, strava a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 9x česká večera 2 520 Kč (2.-5. deň, 7.-8. deň, 11.-13. deň), miesto vo 4lôžkové kajute 700 Kč / 1 cesta (hlásiť pri prihlásení).
 • Sleva: účastníkom z Olomouca, Ostravy a okolia je poskytovaná vzdialenostné zľava 500 Kč, ktorú je možné kumulovať s ostatnými zľavami.

Norsko - Lofoty - Cesta na daleký sever
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Švédsko Švédsko
Nórsko Nórsko
Lofoty Lofoty
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY SO STANMI A TURISTIKOU
UbytovanieVlastný stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaHradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Ústí nad Labem, svoz Brno, svoz Bratislava
Zájazdy do destinácií
Švédsko - zájazdy
Nórsko - zájazdy
Lofoty - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy