Termíny - přidat do oblíbených
16.07.20 - 23.07.2020LTS1770126 500 KčPřidat
09.08.20 - 16.08.2020LTS1770226 500 KčPřidat

Nórsko - Losi a trolími chodníkmi

Náročnosť 2 letecky bus chatka turistika

Nórsko letecky s ľahkou a strednou turistikou s poznávaním - ubytovaním v chatkách s možnosťou večerou

Úvod:

Pohodový zájazd pre široké spektrum klientov, náruživých turistov, fotografov alebo tých, ktorí radi zbierajú lesné plody. Pohodu navodia pohodlná letecká doprava, malá skupina a ubytovanie v chatách s vlastným WC (2 izby po dvoch osobách) uprostred panenskej nórskej prírody takmer na konci civilizácie. Program zájazdu je variabilný. Môžete sa zúčastniť vypísaného programu, alebo sa len tak túlať hlbokými lesmi a nerušene relaxovať. V cene sú zahrnuté 4 večere, ktoré si pripravíte sami z nami dodaných polotovarov. Vychádzky uskutočníme v okolí miesta pobytu a v krásnom lesnatom okolí rieky Sjoa, na túry zájdeme do najvyššieho škandinávskeho pohoria Jotunheimen a do NP Rondane. Na celodenný výlet pôjdeme k najznámejšiemu fjordu Nórska - Geirangerfjordu.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: večer odlet z Prahy na letisko Oslo Gardermoen. Neskoro večer a v noci prejazd pozdĺž najväčšieho nórskeho jazera Mjøsa (362 km²) a údolím Heidal a okolo rieky Sjoa na miesto pobytu.
 • 2. den: po dopoludňajšom odpočinku sa okolo poludnia vydáme na vychádzku do borovicových lesov u divokej ľadovcovej rieky Sjoa v údolí Sjodalen. Uvidíme oi. Tiesňavu Ridderspranget (Rytiersky skok).
 • 3. den: dnes sa vydáme na neďalekú vyhliadkovú horu HEIDALSMUEN (1 745 m). Z vrcholu sa nám naskytne panoramatický pohľad na pohorie Rondane, masívy Jotunheimen a najdlhšia nórskej údolí Gudbrandsdalen. Dĺžka túry cca 7 hodín.
 • 4. den: v rámci turisticky oddychového dňa navštívime v mestečku LOM stĺpový kostol a neskôr snáď najznámejší nórsky fjord Geirangerfjord (UNESCO). Fakultatívne plavba loďou po fjorde k vodopádom Sedem sestier a Nápadník. Možnosť nákupu suvenírov, návštevy informačného centra o fjordoch. Cestou späť zájdeme pri dobrom počasí na vyhliadkovú horu DALSNIBBA, tróniaci 1 500 metrov nad fjordom. Návrat neskôr večer.
 • 5. den: v dnešnom dni nás čaká tzv. Nórska národná túra - prechod hrebeňom BESSEGEN nad ľadovcovým jazerom Gjende. Táto celodenná túra v národnom parku Jotunheimen je jedna z najkrajších trás nielen v Nórsku. Ráno doplávame po jazere Gjende na chatu Memurubu, odkiaľ sa vydáme späť cez hrebeň Besseggen. Po náročnom výstupe na vrchol Vestfjellet budeme odmenení výhľadmi na vrcholy pohoria Jotunheimen, náhornú plošinu Valdresflya a na krásne ľadovcové jazero GJENDE. Zostup späť končí pri horskej chaty Gjendesheim. Dĺžka túry je cca 8 hodín.
 • 6. den: po predchádzajúcom náročnom dni nás čaká výlet do NP Rondane a jeho okolia. Dĺžku túry si zvolíte podľa svojej výkonnosti.
 • 7. den: s prírodou Nórska sa rozlúčime znovu v NP JOTUNHEIMEN, ktorý je pokrytý mnohými ľadovcami, nádhernými horskými jazerami a divokými ľadovcovými riekami. Dĺžka túry 3-5 hodín. Program dňa doplní sprievodca podľa počasia alebo želania účastníkov.
 • 8. den: počas dopoludnia odchod na letisko Gardermoen a odlet do Prahy.
 • Poznámka I: Sled jednotlivých dní uvedeného programu môže sprievodca zmeniť, napríklad na základe predpovede počasia, vzhľadom ku dňu v týždni, a z toho vyplývajúce otváracej doby obchodov, alebo podľa predpokladaného počtu turistov v navštívených miestach. V prípade uzavreté skupiny a zájazdu na želanie môže byť program doplnený o iné túry v horských oblastiach vyššie popísaných. Tento zájazd nie je vhodný pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Oslo vr. rokov. tax a poplatkov cca 11 000 Kč, doprava mikrobusom, 7x ubytovanie v chate KEMP PLUS s vlastným príslušenstvom (WC, sprcha, kuchynka) as dvoma 2lôžkovými izbe (poschodové postele bez obliečok), 4x večera - klient si sám ohreje zachladenia alebo zavarený polotovar , poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu, vedúceho zájazdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné a cestovné cca 550 NOK (vrátane plavby po jazere Gjende a po fjordu Geiranger) a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: zapožičanie obliečky (a uteráka) 350 Kč, obsadenie chatky 2 osobami 7 500 Kč, obsadenie chatky 3 osobami 5 000 Kč, 1lôžková izba nie je možný.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za obsazení chaty 3 os. - 3 500 Kč
 • 6x večeře - 3 300 Kč


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Škandinávia Škandinávia
Nórsko Nórsko
Typ zájazduPOZNÁVACIE S ĹAHKOU A STREDNOU TURISTIKOU
Ubytovaniechatky v kempu
Stravavečeře
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha
Zájazdy do destinácií
Škandinávia - zájazdy
Nórsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy