Nórsko - Turistika v NP Jotunheimen Rondane - stan

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava stan vlastni strava turistika


Úvod:

Máloktorá krajina je nabitá prírodnými skvostami, tak ako Nórsko. V tomto zájazde poznáte NP Jotunheimen, Rondane a rozhodne nevynecháme legendárny Golden Road s trollov cestou a Geirangerfjord. Táto vyhlásená miesta "zlatého okruhu" spoznáte počas dvoch dní s turistikou neďaleko Geiranger fjordu. Tento zájazd je určený milovníkom príjemné turistiky.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjazd z ČR, nočný trajekt do Švédska.
 • 2. den: prejazd do Dombas okolo najväčšieho nórskeho jazera Mjøsa a mestá Lillehammer, dejisko zimných olympijských hier v r. 1994. Ubytovanie (3x na rovnakom mieste).
 • 3. den: NP Rondane. Okruh od chaty SMUKKSJŐSETER ku kamennej chate Peer Gynt postavené na brehu skalnatého kaňonu horskej riečky. Návrat inou cestou s výhľadmi zo sedla (náročnosť 4 hod., 200 m, 200 m). V závere dňa výstup k unikátnej prírodnej zaujímavosti - ZEMNÝM pyramídam (2 hod., 150 m, 150 m).
 • 4. den: východná časť NP Jotunheimen, najvyššieho pohoria Škandinávie. Jazero GJENDE (984 m) a prejazd loďou do Memurubu. Jedna z najznámejších nórskych túr cez BESSEGEN s malebnými výhľadmi na jazera a na druhú najvyššiu horu Glittertind (2 465 m) (8 hod., 1160 m, 1160 m). Pre záujemcov možnosť menej náročné túry okolo jazier RUSSVATNET (984 m) a BESSVATNET (1 174 m) k jazeru Gjende (6 hod., 800 m, 800 m).
 • 5. den: prvá časť jazdy po "zlate OKRUHU": prechádzka k širokému lesnému vodopádu (2 hod., 200 m, 200 m), prejazd monumentálnym údolím ROMSDALEN. Zastávka pri 1 000 m vysokej výzve horolezcom TROLLVEGEN. Výhľad na odvážne vedenú ceste v skalnej stene u Trollstigen. Ubytovanie.
 • 6. den: druhá časť "ZLATÉHO OKRUHU": Plavba trajektom cez Norddalsfjorden, prekrásna túra od jazera EIDSDALSVATNET do sedla Solfkaret až na hranu Nonshornet s fantastickým výhľadom na fjord SUNNYLVSFJORDEN (6 hod., 820 m, 820 m), zjazd " Orlie cestou "do Geiranger a následné stúpanie do 1 000 m vyššie. Zastávka na vyhliadkovom mieste a prejazd na nocľah (2x na rovnakom mieste).
 • 7. den: stred pohorie JOTUNHEIMEN. Cesta autobusom do výšky 1 841 m k chate JUVASSHYTTA, pešo úbočím s výhľadmi na najvyššie vrcholy (5 hod., 500 m, 500 m). Prejazd späť na nocľah.
 • 8. den: západ pohorie JOTUNHEIMEN. Odpočinková túra od chaty SOGNEFJELLSHYTTA. Tundra, prechody riečok po kameňoch, výbežky ľadovce (4 hod., 150 m, 150 m). Drevený stĺpový kostol a skanzen v horskom stredisku LOM. Cesta busom severskú krajinou na náhornej plošine VALDRESFLYE. Za priaznivých podmienok možnosť zahliadnuť stádo sobov.
 • 9. den: prejazd do Švédska na nočný trajekt.
 • 10. den: návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom, trajekty, 7x ubytovanie vo vlastnom stane, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, strava a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: miesto vo 4lôžkové kajute 1 600 Kč / obe cesty (nutné nahlásiť pri prihlásení), 6x česká polpenzia 1 750 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu 300 Kč.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Nórsko Nórsko
Typ zájazduHORSKÁ TURISTIKA
UbytovanieVlastný stan
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaHradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Ústí nad Labem, svoz Brno
Zájazdy do destinácií
Nórsko - zájazdyQrCode image