Termíny - přidat do oblíbených
23.07.20 - 02.08.2020VLN1771019 500 KčPřidat
20.08.20 - 30.08.2020VLN1771119 500 KčPřidat

Nórsko - Vodopády a ľadovce Nórska

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava chatka polopenze turistika

Nórsko - ľahká a stredná turistika s ubytovaním v chatkách a polopensiou


Úvod:

Vydajte sa na poznávací zájazd do Nórska s turistikou, ktorého názov napovedá, že v programe uvidíte najviac prírodných krás Nórska. Okrem vodopádov a ľadovcov nezabudneme ani na ďalšie unikátne scenérie - fjordy. Dni s niekoľkohodinovými túrami sa striedajú s kratšími vychádzkami a s odpočinkovými poznávacími dňami. V roku 2019 sa tiež krátko rozhliadneme po hlavnom meste Nórska - Oslo. Ubytovanie je zabezpečené po 4 osobách v chatkách TURIST (spacáky) a KEMP v malých kempoch a 1x v hosteli. Vybrané kempy patrí podľa našich skúseností aj reakcií klientov k najkrajším, ktoré v Nórsku nájdete! Na všetky termíny vám zabezpečíme chutnú polpenziu. Pri dokúpení lôžka v kajute, čo odporúčame, si môžete vytvoriť príjemný zájazd bez nočných prejazdov.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Vodopády a ledovce Norska - program zájazdu

 • 1. den: odjazd z ČR dopoludnia. Tranzit cez Nemecko do prístavu, nočný trajekt do Švédska. Za príplatok si môžete kúpiť lôžko v kajute.
 • 2. den: po vylodení v prístave Trelleborg nasleduje prejazd juhozápadným Švédskom so zastávkou v malebnom mestečku Fjallbacka a na neskorý obed. Na švédsko-nórskej hranici nás privíta prvý nórsky fjord Iddefjorden, cez ktorý prejdeme po hraničnom moste Svinesundbron. Potom dorazíme k fjordu Oslofjorden. V podvečer možnosť prehliadky Frognerova parku so sochami Gustava Vigelanda. Odchod na ubytovanie. Večer sa ešte môžete vydať na návštevu centra OSLO - svetlo je v lete dlho. Na vyžiadanie možnosť odletu z Prahy do Osla (večerné rokov) a samostatná cesta vlakom a MHD za skupinou na ubytovanie.
 • 3. den: ráno prehliadka múzea polárnej lode FRAM. Po prejazde druhým najdlhším nórskym údolím Hallingdalen (dĺžka cca 200 km) sa za horským mestečkom GEILO dostaneme k najrozsiahlejšej európskej náhornej plošine HARDANGERVIDDA (cca 10 000 km²). Tu uskutočníme ľahší vychádzku. Za dobrého počasia výhľady na vzdialený NP HALLINGSKARVET. Potom zídeme k fjordu HARDANGEFJORD, ktorý prekonáme jazdou po viac ako kilometrovom moste HARDANGERBRUA. Ubytovanie v kempe Tvinde pod kaskádovitým vodopádom Tvindefossen. Po večeri sa môžeme ešte dôjsť pozrieť na kemp z výšky, z hrany vodopádu.
 • 4. den: pri prejazde cez pohorie VIKAFJELLET sa nám otvoria nádherné výhľady do sveta nórskych hôr. Potom sa trajektom preplavíme cez najdlhší škandinávsky fjord Sognefjorden. Z malebné dedinky BALESTRAND sa vydáme na niekoľkohodinovú túru nahor smerom k vrcholu RAUDMELEN (972 m). Čím vyššie vystúpime, tým budú výhľady na fjord pod nami atraktívnejšie.
 • 5. den: tento deň je voľným dňom v krásnej prírode. Môžeme len tak leňošiť v krásnom kempe, ľahko sa prejsť po okolí alebo podniknúť niekoľkohodinovú túru v pozvoľnom, avšak divokom teréne chodníkom FOSSESTIEN ( "Chodník vodopádov") okolo niekoľkých kaskádovitých perejí rieky Gaula.
 • 6. den: oblastí divokých riek, jazier, fjordov a ďalších krásnych scenérií prídeme na dosah národného parku Jostedalsbreen. Za dobrého počasia uvidíme niektorý zo stále ubúdajúcich ľadovcových splazov najväčšieho zaľadnenia pevninskej Európy. V oblasti tiež podnikneme niekoľkohodinovú túru. Na ďalšej noci sa potom ubytujeme v ďalšom peknom kempe za mestom Stryn pri ľadovcom jazere Strynsvatnet.
 • 7. den: vyšliapneme si údolím ERDALEN, vymodelovaným ustupujúcim ľadovcom k samoobslužné chate Vetledalseter. V prípade dobrého počasia a vašej dobrej kondície môžeme pokračovať až na dohľad ľadovcového splazu ERDALSBREEN.
 • 8. den: dnes sa na nás teší slávna Trolou cestou. Najprv však prídeme do dedinky Geiranger, odkiaľ sa záujemcovia môžu vydať na vyhliadkovú plavbu po fjorde Geirangerfjorden, ktorý je na zozname pamiatok UNESCO. Uvidíme samozrejme známe vodopády Sedem sestier. Potom vystúpime tzv. Cestou orlov a po krátkej plavbe trajektom vyjdeme "jahodovým údolím" Valldalen až do sedla nad serpentínami trollov chodníky. V oblasti sa vydáme na 2-4hodinovou pešiu túru. Návrat späť do kempu pri Strynu neskôr večer cez mestečko Stranda.
 • 9. den: krásnou krajinou s jazerami a divokou riekou Otta prídeme k vstupnej bráne do národného parku REINHEIMEN. Tu uskutočníme 2-3hodinový výšľap chodníkom Diktarstien za výhľady na hrmiaci vodopády a ďalej ku kameňu zaklesnutému nad riekou (Steinbrua). Po zastávke s poslednými nákupy suvenírov v turistickom stredisku LOM (nachádza sa tu aj stĺpový kostol, "stavkirke") sa vydáme na cestu na ubytovanie.
 • 10. den: dnes sa začneme vracať na juh. Klientov, ktorí majú priplatenia nocľah a odletí späť až 11. deň, dovezieme na železničnej stanici alebo na metro, odkiaľ sa dostanú k miestu ubytovania. Popoludní cesta do švédskeho prístavu Trelleborg, kde sa v noci nalodíme na trajekt. Za príplatok si môžete kúpiť lôžko v kajute.
 • 11. den: ráno vylodenie v Nemecku alebo v Poľsku, návrat do ČR popoludní, do Brna navečer.
 • Poznámka I: Za príplatok možnosť leteckej varianty - prílet do Osla 2. deň večer, nocľah navyše 10. deň a odlet navečer 11. deň. Orientačná cena 7 000 Kč, aktuálna cena bude ponúknutá po rozhodnutí o konaní vybraného termínu zájazdu.
 • Poznámka II: Zmena programu s ohľadom na počasie vyhradené - náhradné túry určí sprievodcu. Tento zájazd nie je vhodný pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu. Program 6. až 8. dňa usporiada sprievodcu, oi. Podľa počasia, výkonnosti skupiny a pod.
 • Cena zahrnuje: doprava autobusom, medzištátne a vnútroštátne trajekty, 2x ubytovanie v chatkách TURIST, 5x ubytovanie v chatkách KEMP a 1x v hosteli vo vlastných spacích vakoch (všetky typy ubytovania: 4lôžkové izby bez príslušenstva), 1x obed vo Švédsku a 7x českú polpenziu ( od 3. dňa večer do 10. dňa ráno), poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, vedúceho zájazdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné cca 450 NOK vrátane plavby po Geirangerfjordu a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: lôžko v 2lôžkovej kajute (smer TAM) 1 250 Kč, lôžko v 2lôžkovej kajute (smer SPÄŤ) 1 250 Kč, lôžko v 4lôžkové kajute (smer SPÄŤ) 700 Kč, lôžko v 4lôžkové kajute (smer TAM) 700 Kč, spiatočná letenka Praha-Oslo vrátane nocľahu 10. deň cca 7 000 Kč (na vyžiadanie).

Príplatky a zľavy


 • lůžko na trajektu ve 2lůžkové kabině TAM - 1 250 Kč
 • lůžko na trajektu ve 2lůžkové kabině ZPĚT - 1 250 Kč
 • lůžko na trajektu ve 4lůžkové kabině TAM - 700 Kč
 • lůžko na trajektu ve 4lůžkové kabině ZPĚT - 700 Kč

Vodopády a ledovce Norska
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Škandinávia Škandinávia
Nórsko Nórsko
Typ zájazduPOZNÁVACIE S ĹAHKOU A STREDNOU TURISTIKOU
UbytovanieChatka
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Praha
Zájazdy do destinácií
Škandinávia - zájazdy
Nórsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy