Pohodový týždeň - Nórsko - NP Jotunheimen, Rondane a "zlatý okruh"

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel polopenze turistika Novinka

Úvod:

Máloktorá krajina je nabitá prírodnými skvostami, tak ako Nórsko. V tomto zájazde spoznáte NP Jotunheimen, Rondane a rozhodne nevynecháme legendárny Golden Road s trollov cestou a Geiranger fjordom. Táto vyhlásená miesta "zlatého okruhu" spoznáte počas dvoch dní s turistikou neďaleko Geiranger fjordu. Ubytovanie budeme celkom na štyroch miestach v hoteli "škandinávskeho typu" (neočakávajme luxus švajčiarskych a rakúskych *** hotelov) s polpenziou. Tento zájazd je predovšetkým určený milovníkom príjemné turistiky.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: Bus: Odchod z ČR, nočný trajekt do Švédska.
 • 2. den: prejazd do Dombas okolo najväčšieho nórskeho jazera Mjøsa a mesta Lillehammer, dejisko zimných olympijských hier v r. 1994. Ubytovanie (3x na rovnakom mieste).
 • 3. den: NP Rondane. Okruh od chaty SMUKKSJŐSETER ku kamennej chate PEER Gynt, postavené na brehu skalnatého kaňonu horskej riečky. Návrat inou cestou s výhľadmi zo sedla (4 h, ↑ 200 m, ↓ 200 m). V závere dňa výstup k unikátnej prírodnej zaujímavosti - ZEMNÝM pyramídam (2 h, ↑ 150 m, ↓ 150 m).
 • 4. den: východná časť NP Jotunheimen, najvyššieho pohoria Škandinávie. Jazero GJENDE (984 m) a prejazd loďou do Memurubu. Jedna z najznámejších nórskych túr cez BESSEGEN s malebnými výhľadmi na jazera a na druhú najvyššiu horu Glittertind (2 465 m) (8 h, ↑ 1160 m, ↓ 1160 m). Pre záujemcov možnosť menej náročné túry okolo jazier RUSSVATNET (984m) a BESSVATNET (1 174 m) k jazeru Gjende (6 h ↑ 800 m, ↓ 800 m).
 • 5. den: prvá časť jazdy po "zlate OKRUHU": Procházka k širokému lesnému vodopádu (2 h, ↑ 200 m, ↓ 200 m), prejazd monumentálnym údolím ROMSDALEN. Zastávka pri 1 000 m vysokej výzve horolezcom TROLLVEGEN. Výhľad na odvážne vedenú ceste v skalnej stene u Trollstigen. Ubytovanie.
 • 6. den: druhá časť "ZLATÉHO OKRUHU": Plavba trajektom cez Norddalsfjorden, prekrásna túra od jazera EIDSDALSVATNET do sedla Solfkaret až na hranu Nonshornet s fantastickým výhľadom na fjord SUNNYLVSFJORDEN (6 h, ↑ 820 m, ↓ 820 m), zjazd "Orlie cestou "do GEIRANGER a následné stúpanie do 1 000 m vyššie. Zastávka na vyhliadkovom mieste a prejazd na nocľah (2x na rovnakom mieste).
 • 7. den: stred pohorie JOTUNHEIMEN. Cesta autobusom do výšky 1 841 mk chate JUVASSHYTTA, pešo úbočím s výhľadmi na najvyššie vrcholy (5 h, ↑ 500 m, ↓ 500 m). Prejazd späť na nocľah.
 • 8. den: západ pohorie JOTUNHEIMEN. Odpočinková túra od chaty SOGNEFJELLSHYTTA. Tundra, prechody riečok po kameňoch, výbežky ľadovce (4 h, ↑ 150 m, ↓ 150 m). Drevený stĺpový kostol a skanzen v horskom stredisku LOM. Cesta busom severskou krajinou na náhornej plošine VALDRESFLYE. Za priaznivých podmienok možnosť zahliadnuť stádo sobov.
 • 9. den: Bus: Prejazd do Švédska na nočný trajekt.
 • 10. den: Návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: bus: doprava klimatizovaným autobusom, trajekty, ubytovanie v hoteli s polpenziou, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, strava a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu 300kč bus .
 • Stravování: polopenze
 • Ubytování: ubytování v hotelu s polopenzí


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Nórsko Nórsko
Rondane Rondane
Jotunheimen Jotunheimen
Typ zájazduPOZNÁVACIE S ĹAHKOU A STREDNOU TURISTIKOU
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaHradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Ústí nad Labem, svoz Brno
Zájazdy do destinácií
Nórsko - zájazdy
Rondane - zájazdy
Jotunheimen - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy