Za krásami a tradíciami Nórska s ľahkou turistikou

klimatizovaný autobus turistická ubytovna chatka vlastni strava turistika Novinka Náročnost 1.5


Úvod:

Keď Boh rozdával krajinám krásu, na Nórsku nešetril. Dostalo do vienka úchvatné mora a fjordy, ktoré patria k najdlhším a najhlbším na svete. Dostalo do vienka hory a ľadovce v takom zoskupení, že sa človeku pri pohľade na ne až tají dych. A dostalo do vienka nespočet riek, vodopádov a jazier s vodou, ktoré sa môžete vo väčšine prípadov rovno napiť. Zoznámime sa s Nórskom, jeho históriou, kultúrou a tradíciami. Vydáme sa za Thorom Heyerdahl do Múzea Kon-Tiki, za Nansenom a Amundsenom do Múzea Fram alebo za Vikingov a ich nielen lodiarskym umením. Uvidíme, ako sa žilo v tejto krajine ešte pred niekoľkými desiatkami rokov, tradičné drevené kostolíky, ale aj skvelá diela modernej doby. Súčasne prejdeme jedny z najkrajších túr tejto krajiny Bessegenský hrebeň a túru ku skalnému zrázu vybíhajícímu vo výške 700 m nad morský fjord zvanému Trolltunga. A budeme mať možnosť sa plaviť po divokej rieke Sjoa aj obdivovať majstrovské cestárske dielo Trolou cestou a tisícmetrovej skalnú stenu nad ktorou vedie. Táto krajina vás tak nadchne, že sa sem budete chcieť vrátiť. Ubytovaní budeme v chatkách alebo hosteloch s možnosťou jednoduchého varenia. Sprevádza L. Drastichová.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjazd z ČR, prejazd cez Nemecko do Rostocku na nočný trajekt.
 • 2. den: po rannom vylodení prejdeme cez malebné Švédsko okolo miest MALMÖ a GÖTEBORG až k južnej hranici nórskeho Telemarku, navštívime krátko mestečko LILLEHAMMER, kde si prezrieme olympijské mostíky a večer dorazíme na ubytovanie na 4 noci.
 • 3. den: turistika v NP Rondane, kde zájdeme k chate Pier Gynt Hytta s možnosťou výstupu na niektorý z vrcholov v okolí.
 • 4. den: výlet k jazeru GJENDE, lodí sa presunieme k východiskovému bodu na jednu z najkrajších túr nielen v Nórsku - túra po hrebeni BESSEGEN, ktorý vedie medzi dvoma jazerami s rozdielom hladín cca 400 výškových metrov, späť na ubytovanie.
 • 5. den: fakultatívne rafting na rieke Sjoa - jedinečný zážitok pri splavovanie jednej z najkrajších európskych riek - alternatívne prechádzka okolo rieky a perejí, mestečko OTTA alebo LOM, zostup do údolia k zemným pyramídam KVITSKRIUPRESTINE (Bieli mnísi), návrat na ubytovanie.
 • 6. den: prejdeme hlbokým údolím ROMSDALEN k impozantný Trolí stene Trollstigen - najvyššie v Európe, výjazd serpentínami Trolí chodníky okolo ohlučujícího vodopádu Stigfossen na Trollstigen, odtiaľ túra na vrchol hrebeňa TROLLTINDAN, nocľah.
 • 7. den: prejazd NP REINHEIMEN, orlí chodníkom k najkrajšiemu nórskemu fjordu Geirangerfjord, výlet v okolí fjordu alebo možnosť plavby loďou s výhľadmi na fjord (cca 1,5 hod.), Ubytovanie.
 • 8. den: okolo NP JOSTEDARBREEN s najväčším ľadovcom v Európe, zastávka v mestečku FLAM, miesto, kde sa končí najslávnejší európska železnice FLAMSBANA.
 • 9. den: prejazd okolo náhornej planiny HARDANGERVIDDA, najväčší v Európe, s výškou cez 1 000 m, zastávka pri vodopáde Vøringfossen, prechádzka v okolí.
 • 10. den: celodenná túra k TROLLTUNGA - TROLÍMU JAZYKA - jedno z najatraktívnejších miest Nórska, skala vyčnievajúce nad jazero, kde si môžete zaobstarať úplne mimoriadnu fotografiu. Napriek svojej nie práve ľahkú dostupnosť priťahuje denne desiatky turistov, nocľah.
 • 11. den: prejazd do OSLO, návšteva niektorého z múzeí v Osle, múzeá Kon-tiky, Múzeum Fram, Vikingské múzeum, prejdeme sa po hlavnej pešej zóne okolo divadla, galérie a múzeá až ku Kráľovskému palácu, dôjdeme k miestnej radnici, kde sa udeľuje Nobelova cena mieru a odtiaľ okolo prístavu k modernej bieloskvúci budove opery, z ktorej strechy je nádherná vyhliadka na stredovekú pevnosť Akershus, prístav a mesto. Nocľah.
 • 12. den: dokončenie prehliadky Osla - Vigelandův park, prejazd do Trelleborgu na nočný trajekt.
 • 13. den: prejazd cez Nemecko do ČR. Príchod vo večerných hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom, všetky trajekty, 10x ubytovanie v chatkách a hosteloch vo viaclôžkových izbách (prevažne 4lôžkové) s možnosťou varenia, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, strava a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: miesto vo 4lôžkové kajute 700 Kč / 1 cesta (hlásiť pri prihlásení), 10x česká večera 1 900 Kč.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Nórsko Nórsko
UbytovanieHotel
Stravabeze stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaHradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Ústí nad Labem
Zájazdy do destinácií
Nórsko - zájazdyQrCode image