Termíny - přidat do oblíbených
03.09.20 - 21.09.2020PBC0175482 990 KčPřidat
11.09.20 - 29.09.2020PBC0179982 990 KčPřidat
23.04.21 - 11.05.2121PBC0166387 990 KčPřidat
01.07.21 - 19.07.2121PBC0160789 990 KčPřidat
03.09.21 - 21.09.2121PBC0175487 990 KčPřidat
10.09.21 - 28.09.2121PBC0179987 990 KčPřidat

NP Peru, Bolívia a Čile s ľahkou turistikou

vlak letecky bus hotel snidane turistika TIP CK Poznání Náročnost 1.5

Peru, Bolívia a Čile - poznávací letecký zájazd s občasnou príjemnou turistikou.Putování po najznámejších aj menej navštevovaných miestach Latinskej Ameriky - tajomným svetom predkolumbovských civilizácií aj fascinujúcim svetom veľhôr začína priamo v srdci ríše Inkov v Cuzcu a pokračuje ......


Úvod:

Prednosťou nášho zájazdu do Peru, Bolívia a Čile sú dva vnútroštátne prelety, ktoré vám podstatne zvýši komfort cestovania v takto rozľahlých krajinách. Putovanie po najznámejších i menej navštevovaných miestach Latinskej Ameriky, tajomným svetom predkolumbovských civilizácií aj fascinujúcim svetom veľhôr, začína priamo v srdci ríše Inkov v Cuzcu a pokračuje cez Altiplano k bájnemu jazeru Titicaca s rákosovými ostrovy a do Bolívie - "juhoamerického Tibetu". Naším najvyšším dosiahnutým vrcholom môže byť "pětitisícovka" Chacaltaya v Kráľovskej Kordillery, oko poteší fotogenické vulkány Sajama aj čílska Parinacota, žiariace mesto Arequipa a na záver Huascarán s rovnomenným národným parkom v Bielej Kordillery. Sprevádza PhDr. Pavla Teichmanová a Katka Kočí (termín 5.9.-23.9.2017).Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Peru - Bolívie - Chile - program zájazdu

 • 1. - 2.den: letecký presun do Limy, prelet do Cuzco - aklimatizácia, prehliadka mesta s krivolakými uličkami, koloniálnymi palácmi a chrámami na inkských základoch, Pza de Armas, katedrála, konvent Sto Domingo, Zlatá záhrada Coricancha.
 • 3. - 5. den: 3-dňový výlet za inckými pamiatkami v okolí CUZCA: pevnosť - svätyňa Sacsayhuaman, kúpele TAMBO Machay a údolia rieky Vilcanota čiže POSVäTNEJ ÚDOLIE INKOV, terasy a chrámy v Pisac a posledné otáčaš Inkov Ollantaytambo s tajomnými obrími kvádre. Prejazd do nižších polôh s tropickou vegetáciou (banánovníky, kávovníky, koka), pešo cca 10 km "botanickú chodníkom" do Aguas Calientes a podvečerné kúpanie v miestnych termálnych bazénoch. Návšteva legendárnych ruín palácov a chrámov MACHU PICCHU, možnosť výstupu ku Slnečné bráne (INTI PUNK) s panoramatickým výhľadom na celý komplex s dominantou Wayne PICCHU týčiaci sa nad ruinami a návrat turistickým vlakom a minibusom do CUZCA.
 • 6. den: prejazd pohodlným busom cez náhornú planinu ALTIPLANO a priesmyk ABRA LA RAYA (4 318 m) do mesta PUNO na brehoch jazera TITICACA, popoludní plavba po jazere TITICACA na plávajúce rákosové ostrovy LOS Uros a stretnutie s ich pestro oblečenými obyvateľmi.
 • 7. den: presun do BOLÍVIA - slávne pútnické miesto COPACABANA na jazere Titicaca s katedrálou zázračné madony Virgen DE COPACABANA, krátky výstup ku skalnej observatóriu horca DEL INCA a pre záujemcov západ slnka na krížovom vrchu CERRO Calvaria.
 • 8. den: prejazd pod bielou Cordillera REAL, prekonanie úžiny Tiquina (600 m) na malé loďke s miestnymi obyvateľmi, návšteva najvýznamnejšieho obradného strediska předinckého obdobie TIWANACU. Najvyššie položená metropola na svete LA PAZ (4 200 m): strieborná ulička Sagarnaga a trhovisko čarodejníc, mestická architektúra kláštora S. Francisco, múzeum koky, múzeum zlata.
 • 9. den: možnosť krátkeho výstupu na horu Chacaltaya (5 400 m) - za priaznivých klimatických podmienok výjazd až na hornej parkovisko v nadmorskej výške viac ako päť tisíc metrov a výhľad na okolité fotogenické vrcholy Huayna Potosi a Illimani, a za obzvlášť dobrej viditeľnosti až na jazero TITICACA.
 • 10. den: presun prenajatým busom do ČILE: na bolívijskej strane prejazd NP Sajama s rovnomenným najvyšším vrcholom Bolívie vulkánom Sajama (6 542 m), potom návšteva jedného z najkrajších čílskych národných parkov - NP LAUCA s andskú prírodou, vikuňa, viscachami, guanaco, prekrásnymi výhľadmi, nádhernými sopkami Parinacota a Pomerape s bielou čiapkou, ktoré sa zrkadlí v lagúnach Chungara a Cotacotani, kúpanie v prírodných termálnych prameňoch, rubytování typu "Hospedaje" (jednoduché 2lôžkové izby s vlastným soc. zariadením) preliezka PUTRE.
 • 11. den: prejazd prenajatým minibusom severnou časťou púšte ATACAMA s typickými kaktusy "candelabros" a so skalnými obrazcami - geoglyfy a oázou v údolí Lluta až k pobrežiu Tichého oceánu, správne centrum a plážové letovisko ARICA - najsuchšie miesto na svete, vrchol EL MORO - dejisko najvýznamnejšie bitky pacifickej vojny, prístav s "pózujícími" tuleňmi a pelikány, možnosť ochutnávky morských plodov.
 • 12. - 13. den: späť do Peru, AREQUIPA - "biele mesto" s najkrajšími skvosty koloniálnej architektúry na úpätí vulkánu Nevado Misti (5 600 m), prehliadka "mesta v meste" - mystického kláštora SANTA CATALINA, ochutnávky miestnych tradičných pokrmov v typickej miestnej reštaurácii.
 • 14. den: dopoludnia prelet do Limy - prehliadka centra peruánskej metropoly (Pizzarova hrobka v katedrále, prezidentský palác, pešia zóna a i.). Nočný presun luxusným autobusom do Huarazu.
 • 15. - 17. den: Huaraz - horské stredisko v NP Huascarán (CORDILLERA BLANCA) s výhľadom na 15 pětitisícovek: jednodňový výlet ku smaragdovo sfarbeným jazerám Llanganuco s výhľadmi na najvyššiu horu Peru Huascarán (6768 m) a s návštevou pomníčku výpravy csl. horolezcov z roku 1970 a mestá Yungay pochovaného pod lavínou. Návšteva arch. Lokality s pozostatkami najstaršie kultúry v Peru Chavin DE Huantar s podzemnými chrámami. Návšteva miestneho trhoviska s možnosťou nákupu miestnych produktov (andský syr, koka, byliny a i.), 2x ubytovanie typu "Hospedaje" (jednoduché 2lôžkové izby s vlastným soc. Zariadením). Návrat do Limy - denný prejazd pohodlným busom.
 • 18. - 19.den: LIMA, ZOO, botanická záhrada aj archeologické pamiatky v PARQUE DE LAS Leyendas, Mercado Indio - nákup suvenírov atď.), Návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Lima a vnútroštátne letenky Lima-Cuzco a Arequipa-Lima vr. let. tax a poplatkov, všetka miestna doprava v rámci programu (vlak na Macchu Picchu, plavba po jazere Titicaca, autobusy, minibusy, taxi), 15-16x ubytovanie v turistických hoteloch latinskoamerického štandardu s raňajkami (2lôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením), 1x nočný prejazd diaľkovým busom, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: strava, fakultatívne programy, vstupné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 5 900 Kč, zvýšenie poistenie storna zájazdu do 60 000 Kč za 665 Kč, poistenie storna letenky (zdrav. dôvody) 750 Kč.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za neobsazené lůžko - 7 400 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 7 400 Kč
 • zvýšení pojištění storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 600 Kč
 • pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů - 950 Kč
Hodnocení zájezdu

Peru - Bolívie - Chile
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Peru Peru
Čile Čile
Bolívia Bolívia
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
Ubytovanieturistický hotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.
Zájazdy do destinácií
Peru - zájazdy
Čile - zájazdy
Bolívia - zájazdy

Mapa zájazdu


QrCode image

Hodnocení

Radek a Jitka Tůmovitermín: 4.7. - 22.7.2019

Dobrý den,
absolvovali jsme zájezd NP Peru, Bolívie, Chile v termínu 4.7. - 22.7.2019 a chtěl bych poděkovat za zájezd, jeho zvládnutou organizaci a skvělé průvodcovství Pavle Teichmanové. Byl to krásný zážitek. Děkujeme, Radek a Jitka Tůmovi

Nicola Zábranská a Vít Bečvářtermín: 4. 7. - 22. 7. 2019

Dobrý den,

chtěla bych poděkovat za zájezd NP Peru, Bolívie, Chile v termínu 4.-22.7.2019 a především za skvělou průvodkyni Pavlu Teichmanovou a její péči a organizaci. Byl to velký zážitek, který by při solovém cestování nebyl ani zdaleka takový.
Moc děkujeme,

N+V Bečvářovi

Luděk a Petra Jakobovitermín: 13.9. - 1.10.2017

Dobrý den.
Byli jsme na zájezdu Národní parky Peru, Bolívie Chile a chtěli bychom poděkovat cestovní kanceláři za krásný zážitek, který k naprosté dokonalosti přivedla průvodkyně Pavla Teichmanová. Po celou dobu nás zahrnovala až maminkovskou péčí a její dokonalá znalost prostředí a nadhled byl pro nás velmi inspirativní.
Děkujeme!

Luděk a Petra Jakobovi

František Pechtermín: 6.9. - 24.9.2016

Vážená paní,
v září jsem se zúčastnil vašeho úspěšného zájezdu do Peru, Bolivie a Chile vedeného Markem.
Chtěl bych vám poděkovat a zejména velmi zkušenému a obětavému vedoucímu zájezdu.
Byli jsme dobrá parta a k tomu pomohla i vedoucí na zkušené Katka, kdykoliv ochotná pomoci
a rozdávat radost i v těch kritických situacích. Byl jsem velmi spokojen s organizací i s trochu
náročnějším cestováním než jsem si představoval. Na základě těchto skutečností uvažujeme
o dalším zájezdu s vámi.
Děkuji a jsem s pozdravem Pech František Hradec Králové.

Eva a Jiří Smrkovštítermín: 6.9. - 24.9.2016

Dobrý den,

před týdnem jsme se vrátili ze zájezdu Národní parky Peru, Bolívie a Chile (průvodce Mgr. Marek Bejr). Chceme vyjádřit Vaší cestovní kanceláři naši absolutní spokojenost s průběhem zájezdu, a to jak s programem, organizačním zajištěním a především se skvělým průvodcem Markem, jehož zásluhou máme ze zájezdu ty nejlepší dojmy. Patří určitě mezi ty průvodce, který dělá Vaší cestovce dobré jméno a ke kterému se klienti rádi vrací. Vyjádřete mu prosím náše uznání a dík. Ostatně ten náleží i celé Vaší cestovce, která záje zd připravovala.

Vaši spokojení klienti - Eva a Jiří Smrkovští

Podobné zájazdy