Pohodový týždeň - Poľsko - Pohodové potulky v poľských Karpatoch

klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika Novinka


Úvod:

Vybrali sme pre vás návštevu tých najkrajších partií niekoľkých horských skupín poľských Karpát vrátane troch národných parkov: Tatrzański, Babiogórski a Gorce. Čakajú nás okrem iného potulky horskými lúkami, ničím nerušené výhľady nielen na Tatry a v podhorí veľké množstvo drevených kostolov (kostol v Dębno - UNESCO). Asi najväčším zážitkom bude výstup na Babiu horu (1 725 m), najvyššiu horu v Poľsku mimo oblasti Tatier. V horských turistických chatách alebo napríklad u Baču v salaši ochutnáme miestne špeciality. Vo vybranej dni je tiež pripravená varianta relaxácie v zbrusu nových aquaparkoch. Ubytovanie na dvoch miestach, v okolí miest Nowy Targ a Żywiec.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjazd v nočných hodinách z ČR do Poľska.
 • 2. den: príchod na ubytovanie do okolia Nového Targu, raňajky, ubytovanie podľa možnosti hotela. Návšteva Tatrzańského národného parku a strediská ZAKOPANE. Nenáročná túra (4,5 hod.) Údolím Kościelisko k chate na Hali Ornak, popr. aj k plesu Smreczyński Staw a späť. Pred návratom na hotel výjazd pozemnou lanovkou na hrebeň Gubałówka s nádherným výhľadom nielen na Tatry alebo relaxácie na novom termálnom kúpalisku Termy Podhalanskie.
 • 3. den: návšteva NP Gorce. Zastávky pri drevených kostolíkov z 15. stor. - Łopuszna, Harklowa a Dębno (UNESCO). Túra - základný variant (7 hod.): Z obce Łopuszna nahor horskými pastvinami okolo opustených salašov na Turbacz. Od horské chaty ďalej po hrebeni na STARE Wierch a dole do údolia. Ľahší variant (4 hod.): Nahor medzi salašmi na Poľany Zielenica, odtiaľ späť rovnakou cestou. Potom prejazd do úplne nového termálneho kúpaliska Terma Bania v obci Białka Tatrzańska.
 • 4. den: túra v pohorí BESKID WYSPOWY ("Ostrovný Beskydy"). Hory sú tu naozaj viac izolované a tvoria akési ostrovy. Autobusom do priesmyku PRZYSŁOP. Túra - základný variant (6, 5 hod.): Z priesmyku cez vrch Jasień na MOGIELICU s vyhliadkovou plošinou a nádhernú horskú lúkou Hala Stumorgowa. Zostup do obce Jurków. Ľahší variant (4 hod.): Na horu Jasień, odkiaľ späť rovnakou cestou.
 • 5. den: návšteva BABIOGÓRSKÉHO NÁRODNÉHO PARKU. Túra - základný variant (6,5 hod.): Z priesmyku KROWIARKI výstup na horu Babia hora (1 725 m). Odmenou za náročný výstup nám bude jeden z najvyhlásenejších kruhových výhľadov v Poľsku - pri dobrom počasí na Tatry, Fatru, Beskydy a ďalšie. Zostup do obce Zawoja. Ľahší variant: okruh na vyhliadkovú plošinu Sokolica (2,5 hod.) A potom výjazd lanovkou na MOSORNY Gron, odkiaľ sa naskytá vyberie si pevné pohľad na národný park aj masív Babej hory. Prejazd do druhého miesta ubytovanie v okolí mesta Żywiec.
 • 6. den: prechod cez preslávený reťazec horských pasienkov (tzv. "haly") v ŽYWIECKÝCH Beskydách. Základný variant (6 hod.): Z obce Żabnica výstup na HALA BORACZA, odkiaľ prechod cez pastviny Hala Redykalna, Bacmańska, GAWŁOWSKI, Bieguńska, Lipowski, RYSIANKA a Pawlusia späť do Żabnice. Cestou tri horské chaty a predovšetkým nádherné výhľady na slovenské Malú Fatru. Ľahší variant (3,5 hod.): Z pastviny Hala Redykalna späť rovnakou cestou. Cestou späť do hotela zastávka a kratučký výstup na vrch MATYSKA (tam a späť 45 min) s pekným výhľadom a s kontroverzné krížovou cestou. Alebo posedenie pri pive Żywiec v pivnici v areáli pivovaru.
 • 7. den: túra v pohorí BESKID Śląski. Autobusom do priesmyku PRZEŁĘCZ SALMOPOLSKA. Základný variant (7,5 hod.): Nástup na hlavný hrebeň, výstup na horu Baranie GÓRA, na úpätí ktoré pramení národná poľská rieka Visla. Na vrchole voľne prístupná rozhľadňa. Ďalej po hrebeni s ničím nerušeným výhľadmi cez vrchol Magurka Radziechowska do obce Węgierska Górka. Ľahší variant (3 hod.): Z hlavného hrebeňa pokračovanie opačným smerom len mierne do kopca na horu Skrzyczne s ďalekými rozhľady a horskú chatou. Zjazd dole lanovkou, potom návšteva nového aquaparku v lesnej.
 • 8. den: návšteva pohoria BESKID malý. Autobusom do priesmyku PRZEŁĘCZ KOCIERSKA. Výstup na vrch POTRÓJNA s výhľadmi na Babiu horu a späť rovnakou cestou do priesmyku (3 hod.). Alebo návšteva nového aquacentra v priesmyku. Cestou do ČR výjazd pozemnou lanovkou na horu ZAR - jedinečná vyhliadka na Żywiecki kotlinu a krútiaci sa v údolí rieku sóle s priehradou. Na úbočí hory sa v prekrásnom prostredí nachádza horská škola vetroňov. Návrat do ČR vo večerných hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom, 6x nocľah v hoteli *** s polpenziou v 2lôžkových izbách, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba 3 500 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu 240 Kč.
 • Stravování: Polopenze
 • Ubytování: 6x nocleh v hotelu***


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Poľsko Poľsko
Typ zájazduPOZNÁVACIE S ĹAHKOU A STREDNOU TURISTIKOU
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaHradec Králové, Olomouc, Pardubice, Poděbrady, Praha, Vysoké Mýto, Svitavy, Litomyšl
Zájazdy do destinácií
Poľsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy