Francúzsko - Provence plná zážitkov na bicykli - stan

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus stan vlastni strava cyklistika

Úvod:

Vstupnou bránou do Provence je skalný oblúk nad riekou Ardéche, odkiaľ prejdeme najdramatickejší častí kaňonu. Čaká nás nielen čarovná príroda plná vôňa tymianu a levandule, ale aj odpočinok na pláži pri kempe alebo objavovanie stredovekých mestečiek. Môžeme si vyskúšať i zjazd kanoí na rieke Gardon a podísť rímsky akvadukt Pont du Gard alebo vymeniť výlet na bicykli za pešiu turistiku. Spoznáme ,, Divoký západ ", kraje Camargue s plameniakmi, čiernymi býkmi a voľne pasúcimi sa koňmi. Prejdeme sa po stredovekých hradbách Aigues Mortes, Avignon s pápežským palácom a známym mostom St. Bénézet. Objavíme farebné okrovej skaly bizarných tvarov u Roussillone aj romantickú krajinu v okolí pohoria Luberonu a Alpilles s vinicami a olivovými hájmi. S čarovnou Provence sa rozlúčime v prímorskom Cassis a peším výletom okolo pôvabných skalnatých zálivov. Nespornou výhodou tohto cyklozájazdy je to, že ste po celú dobu pobytu v kempe pri mori a ktorýkoľvek deň si môžete Zaleňošiť na pláži, alebo využiť s druhou skupinou možnosť pešej turistiky, či príjemného zvezenie na pohodové rieke. K celkovej pohode prispeje i možnosť prikúpenia českej polpenzie za poplatok 1 500 Sk. Sprevádza J. Trepková.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjazd z ČR.
 • 2. den: na bicykli divokým kaňonom rieky Ardèche so zastávkou na vyhliadkach, od skalného oblúku Pont d'Arc do mestečka Sauze (35-42 km, prevýšenie 836 m). Návšteva sředověkého mestečka Aigueze na protiľahlom brehu, ktoré je zapísané do zoznamu najkrajších miest vo Francúzsku, event. kúpanie v hlbokých tôňach. K večeru dojazd busom na ubytovanie do kempu v prímorskom Saintes Maries de la Mer.
 • 3. den: prehliadka mestečka SAINTES MARIES DE LA MER. Popoludní na bicykli z kempu po rovinaté CAMARGUE, bažinaté delte Rhôny až do ARLES (44 km). Prehliadka rímskych i stredovekých pamiatok, najmä arény, rímskeho divadla a románskeho kláštorného komplexu St. Trophime, späť do kempu busom alebo na bicykli.
 • 4. den: ráno busom na parkovisko pri rímskeho Glanum v ST. RÉMY, prehliadka kláštora St. Paul de Mausole, kde sa liečil Vincent van Gogh, ďalej na bicykloch do FONTVIEILLE, okolo Daudetova mlyna. Zakončenia v najnavštevovanejším mestečku LES BAUX DE PROVENCE s prehliadkou (35 km) alebo mierne zvlnenou krajinou cez pohorie ALPILLES do FONTVEILLE cez Paradou 50 km s prevýšením 536m, možnosť predĺženia pri dostatku času o 15 km k opátstva Abbaye de Montmajour). Nástup do busu, odchod do kempu.
 • 5. den: prejazd busom do sedla pohoria Luberon s cédrovými lesmi a výhľady. Zjazd na bicykli do mestečka na skale BONNIEUX. Pokračujeme do malebného mestečka ROUSSILLON, ktoré je vybudované na výbežku okrových skál a nesie označenie jednej z najkrajších dedín Francúzska. Prejazd do LACOSTE, prehliadka stredovekého mestečka s hradom (stredne zvlnený profil, 40 km). Možnosť predĺženia až do Cavaillon cez krásne dedinky v podhorí Luberonu ako Ménerbes, Oppede le Vieux (55 km, 753 m). Nástup do busu a odjazd do kempu. Príchod neskoro večer.
 • 6. den: dopoludnia voľno, odpočinok pri mori. Po poludní z kempu na bicykli do AIGUES-MORTES na západnom okraji Camargue. Cez Pin Fourcat k prievozu cez Malú Rhône do Aigues-Mortes. Prehliadka opevneného mestečka, prechádzka po hradbách. Návrat busom. Možnosť predĺženia trasy o návrat do kempu na bicykli (trasa - rovina 30 - 60 km).
 • 7. den: ráno prejazd busom k rieke GARDON do mestečka COLLIAS, odtiaľ na bicykloch okolo viníc pred UZES k rímskemu akvaduktu PONT DU GARD. Prehliadka trojposchodového mosta, zapísaného na zozname pamiatok UNESCO, možnosť vykúpaní, zakončenie trasy v mestečku REMOULIN. Odtiaľ busom do Avignonu. Prehliadka historickej časti mesta, Pápežského paláca, mosta Benezet pod. (40km s prevýšením 318m). Nástup do busu, odchod do kempu.
 • 8. den: odchod busom do mestečka na Azúrovom pobreží CASSIS, pešia turistika okolo zálivov, ktoré pripomínajú fjordy v NP CALANQUES, možnosť kúpania v druhom zálive, prehliadka mestečka. Odchod autobusom do kempu.
 • 9. - 10. den: poldenná cyklovýlety v prírodnej rezervácii CAMARGUE po Dique á la Mer k majáku Phare de la Gacholle 25 km alebo s predĺžením okolo soľných jazier až do Beauduc a späť 40 km. Eventuálne výlet loďou po Malej Rhone. Popoludní odjazd do ČR, príchod okolo poludnia.
 • Poznámka I: Svoz pro cyklovariantu až od 4 osob.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom s krytým vlekom na bicykle (4000 km), ubytovanie: 7x vo stanoch v kempe pri mori, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 6x česká polpenzia 1 500 Kč. (začína 3. deň raňajkami a končí 8. deň večerou).
 • Stravování: bez stravy, za příplatek 6x česká polopenze 1 500 Kč. (začíná 3. den snídaní a končí 8. den večeří).
 • Ubytování: 7 x ubytování v kempu u moře


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Provence Provence
Francúzsko Francúzsko
Typ zájazduCYKLOZÁJAZDY
UbytovanieVlastný stan
Stravabeze stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno
Zájazdy do destinácií
Provence - zájazdy
Francúzsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy