Cez hory a kláštory do Drakulovmu Transylvánie - hotel

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel polopenze turistika

Rumunsko - dovolená v Transylvánii - poznávání zájezd s turistikou s ubytováním v hotelu a polopenzí. Okruh přes Bukovuna až do Transylvánie.


Úvod:

Poďte sa sami presvedčiť, ako veľký turistický rozvoj zaznamenalo Rumunsko v posledných rokoch. Už sa nemusíte obávať prázdnych obchodov, rozbitých ciest a obťažovania miestnych obyvateľov. Naopak budete príjemne prekvapení rozľahlosťou hôr a hrebeňov, rovnako ako pestrosťou prírody, bohatstvom zaujímavostí a množstvom pamiatok. V Rumunsku sú všetky turistické centrá dobre vybavená fungujúcimi službami a naše hotely sú na veľmi slušnej úrovni s výdatnou polpenziou. Ceny v reštauráciách sa pohybujú len o niečo málo vyššie ako u nás, takže vám nič nebráni si tu dovolenku pekne užiť. Neváhajte a poďte s nami navštíviť rýdzi krajine. Časy sa neúprosne menia. Sprevádza L. Martinek.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Rumunsko - Transylvánie - program zájazdu

 • 1. - 2.den: popoludní odjazd z ČR cez Slovensko a Maďarsko do Rumunska, návšteva presláveného "VESELÉHO CINTORÍNA" (UNESCO) v SAPINTE, prechádzka živým "skanzenom", prehliadka dvoch unikátnych drevených kostolíkov (najstaršieho a údajne najkrajšieho) v dedine Ieud. Príjazd do horského strediska BORSA, ubytovanie v hoteli, večera.
 • 3. den: výlet po južnej BUKOVINĚ, cestou návšteva maľovaných kláštorov VORONET, ktorý je tiež nazývaný Sixtínskou kaplnkou východu a pokojnejšieho, drevenou hradbou chráneného kláštora HUMOR. Ďalej prehliadka jedného z najstarších obývaných kláštorov Moldavska, kláštora NEAMT, život miestnych popov, ubytovanie v hoteli (2 nocľahy v tom istom hoteli) v horskom centre DURAU.
 • 4. den: "poctivá" celodenná turistika národným parkom v pohorí CEAHLAU, možnosť výstupu na najvyšší vrchol TOACU (1 904 m) alebo kratšie pešia prechádzka k vodopádu DURATOIDEA či k turistickej chate FINTINALE. Návrat do hotela.
 • 5. den: prejazd do BIKAZSKÉ TIESŇAVY (úzka cestička je zovretá až 300 m vysokými zrázmi), peší výlet medzi skalnými stenami, jazero LACU ROSU, fakultatívna okružná loďke po jazere, prejazd do hotela v sova.
 • 6. den: návšteva soľných baní v Praid a vychádzka do rezervácie soľného krasu vytvoreného riečkou Corund, popoludní relaxačné kúpanie v jedinečnom heliotermálním jazere Lacu Ursu.
 • 7. den: prejazd do "perly Karpát", horského strediska SINAIA, cez stredoveké mesto SIGHISOARA (ďalšie perla UNESCO) s rodným domom Vlada Tepese Drakulu, ktoré vďaka svojmu starobylému rázu tvorí skvelú bránu do Transylvánie. Potom cestou navštívime jeden z opevnených kostolov transylvánských "Sasov" v dedine SASCHIZ (UNESCO). V podvečer nás čaká krátka zastávka v meste BRAŠOV, prehliadka historického jadra. Ubytovanie v hoteli v Sinaia, 2 nocľahy v rovnakom hoteli.
 • 8. den: krátky prejazd autobusom do susedného BUSTENI - horské mestečko ležiace v blízkosti najvyšších "útesov" Európy, výjazd lanovkou na BABELE do výšky 2 200 m, nádherné skalné útvary vrátane známej Babelská sfingy, niekoľko variantov túr podľa náročnosti. Pešia túra do tiesňavy IALOMITA s návštevou rovnomennej jaskyne a kláštora, prípadne až k jazeru BALBOCI alebo výstup na najvyšší vrchol pohoria Bucegi OMUL (2 505 m), odkiaľ sa ponúkajú ďaleké výhľady. Späť na Babele a lanovkou (pre záujemcov pešo) do Busteni alebo lanovkou do Sinaia.
 • 9. - 10. den: dopoludnia prechádzka k SINAISKÉMU KLÁŠTORU a na kráľovský zámok PELES s nádhernými bohato zdobenými interiérmi, ktorý leží v anglickom parku. Popoludní prejazd k domnelému tajomnému Drakulovmu hradu BRAN, nočný prejazd do ČR cez Maďarsko a Slovensko, návrat v dopoludňajších hodinách.
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, doprava klimatizovaným autobusom, 7x nocľah v hoteli s polpenziou v 2lôžkových izbách, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, lanovky a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 3 300 Kč.
 • Stravování: polpenzia.
 • Ubytování: v hoteli v 2lôžkových izbách.
 • Umístění: Sapinta, Borsa, Durau, pohoří Ceahlau, jezero Lacu Rosu, Sinaia, Sighisoara, Brašov, Busteni, Peles, Bran.

Rumunsko - Transylvánie
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Rumunsko Rumunsko
Transylvánie Transylvánie
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, Břeclav
Zájazdy do destinácií
Rumunsko - zájazdy
Transylvánie - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy