Pohodový týždeň - Maramures a kláštory Bukovinských hôr

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika TIP CK Poznání

Pojeďte s námi do krásných severorumunských Karpat. Navštívíme rázovitou oblast Maramureše i vyšší Rodnu se svými vysokohorskými loukami. Bonusem jsou umělecky vybroušené dřevěné kostelíky a proslulý Veselý hřbitov v Sapintě.

Úvod:

Na severe Rumunska na hraniciach s Podkarpatskú Rusou sa nachádza nádherná hornatá oblasť s romantickým názvom Maramureš. Čakajú nás v nej hlboké lesy, zarezaná údolia s horskými bystrinami, strmé kopce a na hrebeňoch hôr lúky sa všadeprítomnými stádami oviec a polodivokých koní. Vďaka existencii skoršieho hraničného pásma sa jedná o hory ešte takmer nedotknuté ľudským konaním, hory s panenskou prírodou. Budeme sa túlať po hrebeňoch, kde narazíme akurát na vľúdne pastierov alebo sa s drevorubači prejdeme jedinou zachovalou úzkokoľajky, ktorá je obsluhovaná parnou lokomotívou. Kraj Maramureš zahŕňa aj najvyššie pohorie východných Karpát - rodné, ak chcete Pěnišníkové hory, jeho najvyšší vrchol Pietrosul sa pokúsime zdolať. Pod horami sa nachádza romantická údolia s drevenými kostolíkmi zapísanými do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO, z ktorých najzaujímavejšia určite navštívime. V horách tiež narazíme na stopy 1. i 2. svetovej vojny. Ubytovaní budeme v *** hoteli za mestečkom Borsa v malom turistickom centre uprostred hôr.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Rumunsko - Maramureš - program zájazdu

 • 1. den: dopoludňajšie odjazd z ČR , tranzit cez Slovensko a Maďarsko do Rumunska .
 • 2. den: ranný príchod do Maramureša, zastávka pri kostolíku UNESCO v dedine DESESTI a v malebnom kláštore BIRSANA, prejazd na ubytovanie do krásneho horského strediska BORSA, ktoré leží na pomedzí MARAMUREŠSKÝCH HOR a pohoria RODNA, ubytovanie, nasleduje desiata na hoteli, ďalej vyrazíme na výlet s pomocou lanovky k 60 m vysokému KOŇSKÉMU VODOPÁDU (2 hod., ↓400 m), večera v hoteli.
 • 3. den: raňajky, lanovkou výjazd pod horu STIOL (1 611 m), ktorá sa nachádza v pohorí RODNA, vydáme sa na pohodový peší výlet k horskému jazierku IZVORU BISTRITEI (3 hod., ↑300 m, ↓300 m) alebo pokračovanie po hrebeni na horu GARGALAU (2 158 m n. m.) (6 hod., ↑700 m, ↓700 m), späť k lanovke alebo návrat pešo po hrebeni Rodny pod horou GALATIU (2 048 m n. m.) priamo na hotel (8 hod., ↑700 m , ↓1 000 m).
 • 4. den: raňajky, lanovkou znovu výjazd pod horu Stiol v pohorí Rodna, tentoraz zdoláme krátky úsek do sedla PRISLOP (1 416 m), odtiaľ krásna hrebeňovka cez horu CERCĂNEL (1 847 m n. m.) a následný, zo začiatku strmý zostup do údolia v blízkosti hoteli (8 hod., ↑700 m, ↓1 000 m), možnosť ľahšie varianty s návratom do sedla Prislop a autobusom do hotela (5-6 hod., ↑400 m, ↓200 m), večera.
 • 5. den: raňajky, tento odpočinkový deň nás čaká autobusom prejazd do mestečka VISEU DE SUS, výlet posledné funkčné karpatskú úzkokoľajky slúžiace na prepravu dreva aj drevorubačov údolím rieky VASER do vnútra hôr, vychádzka po náučnom chodníku či údolím, vláčikom späť na stanicu a návrat autobusom do hotela, večere.
 • 6. den: raňajky, z mestečka Borşa vystúpime na najvyšší vrchol Rodny, ktorým je kamenistý PIETROSUL (2 303 m), naskytne sa nám výhľad do vnútra ľudoprázdne Rodny - na panenskú prírodu charakteristickú holými hrebene pokrytými alpínskym lúkami, na porasty farebných rododendronov (rododendrónov), rovnakou cestou späť do Borsy (7-8 hod., ↑1 300 m, ↓1 300 m), alebo len pokojným tempom rovnakou cestou ku krásnemu jazeru IEZER (1 895 m n. m.) pod hlavným vrcholom (5 hod., ↑950 m, ↓950 m), autobusom späť do hotela, večera.
 • 7. den: raňajky, ranný odchod busom do živého mesta na rumunsko-ukrajinských hraniciach SIGHETU MARMATIEI (posledné nákupy), cestou sa zastavíme pri dreveného kostolíka (UNESCO) zo 17. storočia, ktorý leží v dedine IEUD v údolí riečky IZA, navštívime VESELÝ CINTORÍN v SAPINTE, odchod cez Maďarsko a Slovensko do ČR.
 • 8. den: dopoludňajšie návrat do ČR .
 • Cena zahrnuje: 5x nocľah, 5x raňajky, 1x desiata, 5x večera, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku " Cena zahŕňa ".
 • Příplatky: 1lôžková izba 3 100 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu 280 Kč.
 • Stravování: polpenzia. Kvalitné raňajky formou bufetu a večere o troch chodoch je podávaná v hotelovej reštaurácii.
 • Ubytování: ubytovaní budeme v *** hoteli za mestečkom Borsa v malom turistickom centre uprostred hôr.
 • Umístění: Borsa, pohoří Rodna, Viseu de Sus, Iezer, Sighetu Marmatiei, Sapinta.

Rumunsko - Maramureš
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Rumunsko Rumunsko
Rodna Rodna
Maramureš Maramureš
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Bratislava, Břeclav
Zájazdy do destinácií
Rumunsko - zájazdy
Rodna - zájazdy
Maramureš - zájazdy

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy