Termíny - přidat do oblíbených
17.08.20 - 28.08.2020RRM0172217 790 KčPřidat

Rumunskom do Republiky Moldavska novo s výletom do Podnesterska

Náročnosť 1 klimatizovaný autobus hotel polopenze

Rumunsko - aktivní dovolená - poznávací zájezd za poznáním historie, tradic, kultury a přírody


Úvod:

Vydajte sa s nami za poznaním histórie, tradícií, kultúry a prírody dvoch krajín - Rumunska a Moldavskej republiky, ktoré sú spolu tesne prepojené spoločnou históriou, ktorá bola prerušená násilným ruským zabratím moldavskej Besarábie (dnešné Moldavskej republiky) roku 1812. Od tej doby bola Besarábie súčasťou cárskeho a neskôr sovietskeho Ruska, s krátkou prestávkou v medzivojnových rokoch, kedy bola opäť súčasťou Rumunska. Dnes je táto bývalá Moldavská sovietska socialistická republika najchudobnejším štátom Európy. Pri našom putovaní budeme cestovať aj časom, od Dácke kultúry cez prekrásne kláštory z čias vlády Petra Rares a Štefana Veľkého až po stále živú ľudovú architektúru. Predovšetkým si však môžete za stenami magických kláštorov a vínnych pivníc odpočinúť od svojich všedných starostí.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
17.08.20 - 28.08.20 20RRM01722 17 790 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Rumunsko, Moldávie - dovolená - program zájazdu

 • 1. den: odjazd z ČR cez Slovensko a Maďarsko do Rumunska.
 • 2. den: krátka prehliadka mesta ALBA IULIA sa zachovalým mestským jadrom, neskôr presun do SIBINĚ (Sibiu), hlavného mesta transylvánských Sasov, prehliadka historického jadra, nocľah.
 • 3. den: prejazd do stredovekého historického BRAŠOVA so zachovaným historickým jadrom, popoludní návšteva saských dedín s opevnenými kostolmi HĂRMAN a PREJMER, nocľah v hoteli v Karpatoch.
 • 4. den: cez Východné Karpaty presun do rumunského Moldavska, prechádzka k BAHENNÍM SOPKÁM pri meste BERCA neďaleko BUZĂU, potom presun do vinárskeho strediska FOCŞANI na ochutnávky vína, cestou na moldavskej hranice ešte zastávka pri monumentálneho pamätníku MARASEŞTI pripomínajúceho hrdinstvo rumunských vojakov za 1. svetovej vojny, nocľah vo meste GALAŢI.
 • 5. den: v Moldavskej republike najprv zastávka v kúpeľnom meste CAHUL na juhu krajiny, potom presun do GAGAUZSKA, kde v dedine BEŞALMA navštívime múzeum Gagauzů, menšiny tureckého pôvodu, a neskôr hlavné mesto regiónu COMRAT. Tu uvidíme katedrálu sv. Jána a miestnej başcani čiže GAGAUZSKÝ PARLAMENT. Cestou na hotel sa ešte zastavíme pri zámočku Manuca Beje v HÎNCEȘTI. Čakajú nás 3 nocľahy v Kišiňove.
 • 6. den: dopoludnia prehliadka hlavného mesta Moldavskej republiky KIŠINĚV, potom presun do dediny CĂPRIANA, kde sa nachádza najvýznamnejšie pútnické kláštor vyhlásený aj za hranicami krajiny. V mestečku CRICOVA navštívime veľkolepý VELKOLEPÉ PODZEMNÍ AREÁLY S VINNÝMI SKLEPY a ochutnáme lahodné vína.
 • 7. den: celodenný výlet do PODNESTERSKA. Prvou zastávkou bude mesto TIGHINA (Bender), kde si vymeníme miestnej unikátny peniaze a prezrieme slávnu pevnosť z čias Štefana Veľkého. V hlavnom meste TIRASPOLU si okrem PALÁCA NAJVYŠŠÍEHO SOVĚTU u prezrieme aj rad pamätníkov. Poslednou zastávkou v Podnestersku bude legendárny kláštor CHIŢCANI. Pred návratom na hotel sa ešte zastavíme v meste CĂUŞENI pri chráme Usnutia Bohorodičky s úchvatnými byzantskými freskami.
 • 8. den: v ranných hodinách prechádzka v úchvatnom meandra rieky Raut v lokalite ORHEIUL VECHI, kde sa nachádza kostolík s mníšskymi celami, pravekým náleziskom a múzeom. Ďalšou zastávkou bude CURCHI - najväčší kláštorný areál v Moldavsku. Prejdeme na breh Dnestra do dediny ŢIPOVA s najväčším skalným kláštorom v krajine s očarujúcimi výhľadmi na Dnester. Popoludní prehliadka jedného z najkrajších miest v Moldavsku malebné údolie rieky SAHARNY s kláštorom sv. Trojica, nocľah v meste BĂLŢI.
 • 9. den: návšteva severnej časti Moldavskej republiky, na brehu rieky Dnester prehliadka pevnosti SOROCA s výhľadmi na ukrajinskú stranu, potom presun na prechádzku v prírodnom parku RUDI ARIANEŞTI, na nocľah prejazd do Rumunska do mesta BOTOŞANI.
 • 10. den: ráno prejazd na ukrajinskú hranicu k magickému kláštoru PUTNA, symbolu viery Štefana Veľkého, prejazd k malovanému kláštoru SUCEVIŢA, krátka zastávka pri treťom maľovaného kláštoru MOLDOVIŢA, nocľah v meste CÂMPULUNG MOLDOVENESC.
 • 11. den: ráno prejdeme do turistického strediska BORŞA, za pomocou lanovky vychádzka v pohorí RODNA, popoludňajší piknik s miestnymi špecialitami, večer odchod do Maďarska.
 • 12. den: cez Maďarsko a Slovensko sa vrátime do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom, 9x nocľah v hoteli s polpenziou v 2lôžkových izbách, 1x popoludňajší piknik s miestnymi špecialitami, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, lanovky, ochutnávky vín a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 3 600 Kč.
 • Stravování: raňajky, 1x popoludňajší piknik s miestnymi špecialitami.
 • Ubytování: 9x nocľah v hoteli s polpenziou v 2lôžkových izbách.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 3 600 Kč
Hodnocení zájezdu

Rumunsko, Moldávie - dovolená
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Rumunsko Rumunsko
Moldavsko Moldavsko
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, Břeclav
Zájazdy do destinácií
Rumunsko - zájazdy
Moldavsko - zájazdyQrCode image

Hodnocení

Jitka a Jindřich Mackovitermín: 6.7. - 17.7.2018


Moc děkujeme za krásný zájezd do Rumunska a Moldávie. Pozdravujte skvělého průvodce Kamila :)

Jitka a Jindra Mackovi

Podobné zájazdy