Najkrajšie miesta Škótska pešo - stan

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava stan vlastni strava turistika

Škótsko - pešia turistika s ubytovaním v hoteli s raňajkami. Čo najmenej času v autobuse, čo najviac času vo voľnej krajine pri túrach a prechádzkach.


Úvod:

Škótsko, krajinu úžasných prírodných krás, vám chceme ponúknuť v podobe, ktorá je oceňovaná u našich zájazdov s pešou turistikou - čo najmenej času v autobuse, čo najviac času vo voľnej krajine pri túrach a prechádzkach. Z našich peších zájazdov na diaľkových trasách West Highland Way a Great Glen Way sme vybrali tie najkrajšie úseky na Škótskej vysočine a pohoria Cuillin Mountains na ostrove Skye patrí k najkrajším v Británii. Túry sú doplnené prechádzkami záhradami a parky u malebných zrúcanín Fountains Abbey či hrade Blair Castle. Výstup na najvyššiu horu Británie Ben Nevis, prehliadka pálenice pravej škótskej whisky s ochutnávkou, výhľad na jazero Loch Ness či prehliadka hlavného mesta Edinburgh patrí k nevyhnutným položkám zájazdov do Škótska. My to rešpektujeme a tiež toto je súčasťou nášho zájazdu. Cestou tam si navyše prezrieme perlu Flander Bruggy a cestou späť Londýn.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Skotsko - Nejkrásnější místa Skotska pěšky - program zájazdu

 • 1. den: odjazd z ČR v popoludňajších hodinách, nočný presun do Brugg.
 • 2. den: prehliadka historického centra BRUGG pešo a po vode, nočná plavba trajektom do Anglicka, odpočinok na lodi, 4lôžkové kajuty.
 • 3. den: prejazd na sever, prehliadka "hlavného mesta severného Anglicka" YORKU (prechádzka po hradbách, pre záujemcov prehliadka veľchrámu - Minsteri), prehliadka nádherných ruín opátstva FOUNTAINS ABBEY, prechádzka krásnym parkom, cesta na sever, ubytovanie v neskorých večerných hodinách (2 noci na rovnakom mieste).
 • 4. den: pešia túra po prvej časti diaľkové trasy WEST HIGHLAND WAY z Drymen, cez vrcholok Conic Hill, do Balmaha s prekrásnym výhľadom na jazero LOCH LOMOND a jeho ostrovy (dĺžka trasy 12 km, prevýšenie 270 m), popoludní zastávka s prehliadkou jedinečnej pálenice škótskej whisky GLENGOYNE .
 • 5. den: po raňajkách prejazd pozdĺž jazera LOCH LOMOND, rašelinísk RANNOCH MOOR, pešia túra po druhej časti diaľkovej trasy WEST HIGHLAND WAY od hotela Kinghouse pustinami k Telfordová mosta v BRIDGE OF Orche (dĺžka 18 km, prevýšenie 250 m), prejazd cez najkrajšie škótskej údolie GLENCOE sa zastávkou na vyhliadke. Odchod do miesta ubytovania.
 • 6. den: prejazd do turistického centra FORT WILLIAM, turistické centrum FORT WILLIAM, za priaznivého počasia výstup na najvyššiu horu Británie BEN NEVIS (1 343 m, výstup od hladiny mora, dĺžka trasy 19 km), odchod na ubytovanie (2 noci na rovnakom mieste).
 • 7. den: odjazd k východisku najnovšej škótskej diaľkovej trasy GREAT GLEN WAY, odpočinková túra z FORT AUGUSTUS (sústava stavidiel, pohľad na jazero LOCH NESS) pozdĺž Kaledónskeho kanála a jazera LOCH OICH do LAGGAN LOCKS (dĺžka trasy 10 km a 18 km, prevýšenie minimálne), späť na ubytovanie.
 • 8. den: odchod na čarovný ostrov SKYE, zastávky na zaujímavých miestach, túra v najkrajšom pohorí v Británii CUILLIN MOUNTAINS (dĺžka 20 km, prevýšenie 450 m), odchod z ostrova, späť na ubytovanie (príchod v neskorých večerných hodinách).
 • 9. den: odchod do "hlavného mesta severu" INVERNESS, možnosť nákupov spomienkových predmetov na pešej zóne, prehliadka hradu BLAIR CASTLE, ktorého vojvoda drží jedinú súkromnú armádu v Británii, prechádzka záhradou a parkom s lesnými velikánmi, prehliadka najmenšieho katedrálneho mesta DUNKELD, prejazd na ubytovanie.
 • 10. den: po raňajkách začneme prehliadku hlavného mesta Škótska EDINBURGH výstupom k Artušova kreslu s panoramatickým pohľadom na celé mesto. Návšteva hradu Edinburgh Castle, Kráľovskej míle a pre záujemcov kráľovského paláca Holyroodhouse, Calton Hill, ZOO, múzeá, galérie, botanická záhrada, múzeum Krajina, Škótsky parlament i., Ostatné odpočinok a posedenie v niektorej z kaviarní či útulných krčmičiek, nočný prejazd na juh .
 • 11. - 12. den: príchod v ranných hodinách do centra LONDÝNA, odpočinok a individuálny program, večer odjazd trajektom do Calais, nočný prejazd cez Nemecko do ČR, príjazd v popoludňajších hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným busom (5 400 km), trajekt do Anglicka a späť, ubytovanie spravidla 4x vo vlastných stanoch a 3x v hosteli vo viaclôžkových izbách, 1x v 4lôžkové kajute, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, vedúceho zájazdu, informačné materiály
 • Cena nezahrnuje: vstupy a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 5x česká polpenzia za 1 400 Kč (polpenzia začína 4. deň večerou a končí 9. deň raňajkami)., Zvýšenie poistenie storna do 30 000 Kč za 144 Kč.
 • Stravování: bez stravy. Možnost přikoupení české polopenze.
 • Ubytování: spravidla 4x vo vlastných stanoch a 3x v hosteli vo viaclôžkových izbách, 1x v 4lôžkové kajute
 • Sleva: účastníkom z Olomouca, Ostravy a okolia je poskytovaná vzdialenostné zľava 500 Kč, ktorú je možné kumulovať s ostatnými zľavami.

Skotsko - Nejkrásnější místa Skotska pěšky
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Veľká Británia Veľká Británia
Škótsko Škótsko
Anglicko Anglicko
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY SO STANMI A TURISTIKOU
UbytovanieVlastný stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Bratislava
Zájazdy do destinácií
Veľká Británia - zájazdy
Škótsko - zájazdy
Anglicko - zájazdy

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy