Pohodový týždeň v Alpách - Slovinsko - Pri mori v Slovinsku s turistikou

klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika bazén Náročnost 1.5

Slovinsko má jen 48 km pláží, ale oč je kratší, tak o to jsou kouzelnější. Během této novinky můžete využít našeho programu, při kterém poznáte nejznámější místa okolí světově známého přístavu Piran, kterému se taky říká slovinské Benátky a které patří mezi skvosty celého Slovinska. Projdeme se k jeskynnímu systému škocjanských jeskyň, navštívíme malé rybářské městečko Izola, či nám neunikne ani prohlídka italského Terstu s jedinečnými památkami i půvabnými uličkami, nebo např. ani turistika u hradu Predjamski hrad.

Úvod:

Slovinsko má len 48 km pláží, ale hoci je kratšia, tak o to sú kúzelnejšie. Počas nášho programu spoznáte najznámejšie miesta okolia svetovo známeho prístavu Piran, ktorému sa tiež hovorí slovinské Benátky a ktoré patria medzi skvosty celého Slovinska. Prejdeme sa k jaskynnému systému Škocjanských jaskýň, navštívime malé rybárske mestečko Izola, či nám neunikne ani turistika pri hrade Predjamski hrad. Ubytovanie sme len pár desiatok minút pešo od jedinečného Pirane v mieste Strunjan, v *** hoteli v útulných izbách s vlastným sociálnym zariadením, sat.TV, krytým bazénom a báječnú vlastnou plážou len pár metrov od hotela. Raňajky i večere sú formou bohatého švédskeho stola. Chcete len relaxovať v nádhernom prostredí pri mori? Nie je problém, môžete využívať celý deň pohodu pri mori či v bazéne, využiť lákavých ponúk wellnes hotela, či zapožičať bicykle alebo len tak sa túlať krásnym národným parkom v tesnej blízkosti hotela.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjazd z ČR do Slovinska.
 • 2. den: príjazd do Strunjan, dopoludňajšie raňajky, ubytovanie podľa možností hotela, potom pešo do najkrajšieho mesta slovinskej Riviéry - PIRAN, prechádzka po hradbách už zo 7. storočia, prehliadka starých nádherných uličiek. Po prehliadke opäť pešo do hotela, odpočinok v hotelovom bazéne, more, večera.
 • 3. den: raňajky, základný variant (náročnosť 1,5 z 5; 4 hod., 50 m, 50 m): okruh KRAJINSKIM parkom Strunjan s množstvom vtáctva a jedinečné flóry s nádhernými zátokami, vyžívajúce na kúpanie bez veľkého množstva turistov . Po ceste sa zastavíme na prehliadku kostola SV. MARIJA. Okruh dokončíme priamo k hotelu, večera.
 • 4. den: raňajky, odchod busom do Skocjan, prehliadka vyhlásené vápencové jaskyne, kde sa budeme prechádzať obrovským podzemným kanónom s nádherným vodopádom. Popoludní zastávka v starej rybárskej dedinke IZOLA, kde navštívime kostol sv. Maura a potom späť do hotela, večera.
 • 5. den: raňajky, odpočinkový deň s kúpaním v mori. Práve pláže okolo hotela patrí ešte medzi neobjavené, a preto menej posiate turistov a ponúka relatívne pokoj a pohodu v čistom mori. Fakultatívne možnosť zaistenia okružné plavby okolo vyhláseného mysu s mestami PIRAN a PORTOROŽ, večere.
 • 6. den: raňajky, odchod busom na prehliadku Postojnska jama, kde už od roku 1872 jazdí vláčik pre turistov, z ktorého zhliadneme najúžasnejšie jaskyni Slovinska. Potom prejdeme k hradu PRADJAMSKI HRAD, prehliadka, odchod na hotel, večera.
 • 7. den: raňajky, ešte pobyt pri mori a v popoludňajších hodinách odchod do ČR.
 • 8. den: príjazd do ČR v skorých ranných hodinách.
 • Poznámka I: ak máte záujem o vstup do Jaskýň, prosíme o nahlásenie do CK najneskôr 1 mesiac pred odchodom. Info o cene v CK.
 • Poznámka II: pokud máte zájem o vstup do Jeskyní, prosíme o nahlášení do CK nejpozději 1 měsíc před odjezdem. Info o ceně v CK. Svozy se realizují od 4 osob
 • Cena zahrnuje: 5x nocľah, 6x raňajky, 5x večera, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 300 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov 280 Kč.
 • Stravování: Raňajky i večere sú formou bohatého švédskeho stola.
 • Ubytování: Ubytovanie sme len pár desiatok minút pešo od jedinečného Pirane v mieste Strunjan, v *** hoteli v útulných izbách s vlastným sociálnym zariadením, sat.TV, krytým bazénom a báječnú vlastnou plážou len pár metrov od hotela.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Slovinsko Slovinsko
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, svoz Tábor, svoz Plzeň, svoz Bratislava, svoz České Budějovice
Zájazdy do destinácií
Slovinsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy