Pohodový týždeň v Alpách - Slovinsko, Taliansko - Pohoda pod štítmi Triglavu a Jadranské more

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze sauna bazén

Úvod:

Tento zájazd nás zavedie pod majestátne štíty skvostu Julských Álp - Triglav. Postupne spoznáme jeho krásu z južnej strany alebo sa prejdeme sa ku čarovnému vodopádu či nasajeme atmosféru vysokohorského prostredia s použitím lanovky takmer od hotela. Potom prejdeme do čarovného prímorského vyhláseného letoviska Grado, ktoré je nazývané tiež malé Benátky, a tu strávime ďalšie báječné dni buď leňošením pri vode alebo návštevou jedinečného mesta Terst atď. Ubytovanie v horách máme v *** hoteli v centre krásneho mestečka Bovec, ktoré ležia na kraji Triglavského národného parku, v 2 lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením, sat. TV, telefónom a fénom. Raňajky i večere sú podávané formou švédskych stolov. Súčasťou hotela je aj sauna, ktorú možno použiť za poplatok. Hotel v meste Terst pri Jadranského mora je opäť *** a ponúka izby s vlastným sociálnym zariadením, sat. TV. Talianska raňajky je formou švédskych stolov a večere menu o 3 chodoch.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjazd z ČR do Slovinska.
 • 2. den: príjazd do Bovce (460 m), dopoludňajšie raňajky, ubytovanie podľa možností hotela, základný variant (náročnosť 1,5 z 5, 3 hod., ↑ 50 m, ↓ 50 m): popoludní prechádzka k vodopádom Virje a BOKA v tesnej blízkosti stále viac obľúbeného lyžiarskeho strediska Bovec. Večera.
 • 3. den: raňajky, busom do slovinského TRENTA (620 m). Základný variant (2 z 5, 6 hod., ↑ 200 m, ↓ 200 m): pozdĺž najkrajšie rieky Slovinska a možno aj Európy - Soči - do mestečka Soča (470 m), možnosť občerstvenia, potom opäť pozdĺž rieky okolo zbytkom pevnosti z čias napoleonských vojen TRDNJAVA Kluž až do hotela, večera.
 • 4. den: raňajky, pešo k dolnej stanici kabínkovej lanovky, výjazd do výšky 2 200 m. Základný variant (2 z 5, 6 hod., ↑ 350 m, ↓ 350 m): okolo skalného okna PRESTRELJENTKU (2 499 m) až na MALI Ursic ( 2 543 m), späť čiastočne rovnakou cestou, ku koncu odbočka k DOMU PETRA SKALARJA nA Kanin (2 260 m), k hornej stanici lanovky, zjazd dole a do hotela pešo. Ťažšie variant (2,5 z 5, 5 hod., ↑ 400 m, ↓ 400 m): predĺženie túry o výstup na PRESTRELJENIK (2 499 m) - nádherné výhľady, večera.
 • 5. den: raňajky, dopoludňajšie vypratanie izieb a prejazd do Terstu, typického talianskeho mesta s dlhou históriou. Popoludňajšie voľno, večera.
 • 6. den: raňajky, celý deň strávime v tomto čarovnom meste, navštívime najväčšie atrakcie tohto mesta a to zámok MIRAMARE, ktorý pochádza z polovice 19. storočia či námestie PIAZZA UNITA D'ITALIA, ktoré tvoria stred mesta. Popoludní ešte návšteva fantastické jaskyne GROTTA GIGANTE, ktorá patrí medzi ďalšie skvosty mesta Terst. Všetci odchod do hotela, večera
 • 7. den: raňajky, busom do prímorského mesta GRADO, prechádzky po jednej z najdlhších pláží (15 km) Jadranského mora alebo návšteva historických častí mesta - baziliku SANT EUREMIA z 6. storočia. Len kúsok stojí baptistérium a Kostol Panny Márie milostí z 5. stor, barokovo upravený v roku 1 640. Popoludní kúpanie na pláži v blízkosti MIRAMARE. Odchod na hotel, večera.
 • 8. den: raňajky, dopoludňajšie vypratanie izieb, v poludňajších hodinách odjazd do ČR so zastávkou v slovinskom meste PIRAN, ktoré je pod záštitou UNESCO.
 • 9. den: príchod do ČR v ranných hodinách.
 • Cena zahrnuje: 6x nocľah, 7x raňajky, 6x večera, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba 2 400 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov do 30 000 Kč za 315 Kč.
 • Stravování: Raňajky i večere sú podávané formou švédskych stolov. Súčasťou hotela je aj sauna, ktorú možno použiť za poplatok.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Slovinsko Slovinsko
Slovinské Alpy Slovinské Alpy
Julské Alpy Julské Alpy
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, svoz Tábor, svoz Plzeň, svoz České Budějovice, svoz Bratislava
Zájazdy do destinácií
Slovinsko - zájazdy
Slovinské Alpy - zájazdy
Julské Alpy - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy