Mallorca aktívna dovolenka a zájazdy 2022Fotogaléria destinácie MallorcaFotogaléria destinácie Mallorca
Zaujímavé a užitočné informácie o Mallorca
Zaujímavé miesta z destinácie - Mallorca


Mallorca je najväčší (3 411 km2) a najznámejší ostrov zo súostrovia Baleáry.
Palma de Mallorca [čítaj majorka], hlavné mesto ostrova a obľúbené letovisko (225 000 obyv.), Už od rímskych čias jeden z najvýznamnejších prístavov Stredozemného mora. Od stredoveku bola Mallorca spätá s osudmi Katalánska, ale v jej kultúre sú viditeľné aj talianske vplyvy. V 60. rokoch minulého storočia Mallorca prekonala búrlivú a nekontrolovateľnú výstavbu turistických stredísk, každoročne ho navštívi každý 10. návštevník Španielska (cca 8 miliónov osôb).
Nad mestom sa týči Castillo de Bellver, pozoruhodný gotický hrad, postavený v 13. stor. na pravidelnom kruhovom pôdoryse, a ďalšie hrad, kráľovský Castillo de la Almudaina, sa nachádza v meste, v susedstve ďalšie významné pamiatky - mohutné gotické katedrály (La Seo), založené už r 1230, ale budované ďalších takmer 400 rokov (vo vnútri cenné vybavenie ). Zaujímavý je aj gotický kostol San Francisco (1281) s barokovými doplnkami a niektoré neskoro gotické a renesančné paláce; medzi nimi predovšetkým burza (La Lonja) z r 1426 a potom radnice (Ayuntamiento) z 16. a 17. stor.
Ostatné časti ostrova Mallorca ponúkajú pestrú škálu príležitostí, či už to je kúpanie na niektorej z početných pláží, alebo príjemnú turistiku v pohorí Serra de Tramuntana (Puig Mayor 1 445 m nm) alebo návštevu kláštora vo Valldemossa s kartuziánskym kláštorom presláveného pobytom spisovateľky G. Sandová s hudobným skladateľom F. Chopin. V jarných mesiacoch a skraja je Mallorca, doslova rajom milovníkov aktívnej dovolenky cykloturistiky.

Mallorca - dovolenka a zájazdy

Cenové rozpětí:
Dĺžka pobytu:

Mallorca aktívna dovolenka a zájazdy 2022
Zájezdy v uplynulých termínech