Termíny - přidat do oblíbených
14.08.21 - 21.08.2121UAH0294735 490 KčPřidat

Pohodový týždeň - Údolie a horské monumenty Gran Canaria

Náročnosť 2 letecky bus hotel polopenze turistika

Turistika na třetím největším z Kanárských ostrovů * Nejvyšší vrchol Pico de las Nievas - 1 949 m.n.m. * Téměř polovina plochy ostrova patří mezi chráněné oblasti * Vyhlídky na kráter Tejeda a okolní soutěsky * Hlavní město ostrova Las Palmas * Bujná vegetace palmových hájů, endemických kanárských borovic a eukalyptů

Úvod:

Gran Canaria je tretí najväčší z Kanárskych ostrovov. Má charakteristický kruhovitý tvar, uprostred ostrova vulkanického pôvodu sa týči do 1949 m najvyšší vrchol Pico de las Nievas. Takmer polovica plochy ostrova patrí medzi chránené oblasti pre svoju bohatosť fauny, flóry a geologickú rozmanitosť. Niet divu, že sa jedná o najnavštevovanejší ostrov nielen milovníkov pláží, ale je vyhľadávaný aj nadšenci pešej turistiky, vodných športov a jazdy na koni. Právom sa o ňom hovorí ako o kontinente v miniatúre. Zelený, svieža sever strieda divoká horská scenéria s hlboko zarezanými tiesňavami vo vnútrozemí sa skvelými vyhliadkami, vodopády, jazerami a vodnými zdrojmi. Typické kanárske dedinky sú obklopené bujnou vegetáciou palmových hájov, endemických kanárskych borovíc a eukalyptov. V údoliach uvidíme na terasovitých políčkach mandľovníka, pomarančovníky, figovníky, banánovníkovej a avokádové plantáže. Úplne na juhu nájdeme aj piesočné duny, ktoré pripomínajú Saharu. Môžeme na nich zahliadnuť aj ťavy s turistami. Ostrov sa pýši aj svojimi bohatými dejinami, najmä prehistorickými jaskyňami, ktoré boli obývané pôvodnými obyvateľmi Guančov a pamiatkami v historickej štvrti Vegueta hlavného mesta Las Palmas. Na ostrove panuje po celý rok subtropické podnebie s priemernou teplotou 21 ° C.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
14.08.21 - 21.08.21 21UAH02947 35 490 Kč Rezervovat
26.06.21 - 03.07.21 21UAH01945 Uplynulý termín
08.05.21 - 15.05.21 21UAH01944 Uplynulý termín
16.01.21 - 23.01.21 21UAH01946 Uplynulý termín
05.12.20 - 12.12.20 20UAH01946 Uplynulý termín
01.07.20 - 08.07.20 20UAH01945 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z ČR na ostrov GRAN CANARIA, prejazd do hotela, ubytovanie.
 • 2. den: prejazd k východisku cesty na parkovisko Tasartico. Pobrežné túra na východe ostrova najmenej obývanou krajinou s krásnymi výhľadmi na osamelé pláže a rybárska mestečka. Cestou späť zastávka v pôvabnom PUERTO DE Mogan prezývanom kanárske Benátky. Kanály boli v prístave vybudované v 80. rokoch minulého storočia. Späť do hotela.
 • 3. den: prejazd do vnútrozemia, okružná túra okolo najznámejšieho symbolu ostrova ROQUE Nublo, čadičového monolitu vysokého 67 m, ležiaceho na stolovej hore. Nádherné vyhliadky na celý ostrov, najmä na kráter TEJEDA a okolité tiesňavy, v diaľke ostrov Tenerife s vrcholom El Teide. Na spiatočnej ceste zastávka v najvyššie položenej dedinu ostrova Artenara. Ľudia tu ešte dnes žijú v jaskyniach. Pekné výhľady na okolitú krajinu. Prehliadka blízkeho mestečka Tejeda, najpôvabnejšieho na ostrove. Rozložené na viacerých plošinách uprostred rozoklané krajiny, so strmými a kľukatými uličkami, je vyhľadávanou zastávkou turistov. Späť do hotela.
 • 4. den: krátka túra v Caldera DE Bandama, najväčším krátera ostrova s krásnymi výhľadmi, prejazd do mestečka TEROR, ktoré je najdôležitejším pútnickým miestom ostrova s historickým centrom a malebnými starými domami s drevenými balkónmi. Zastávka v mestečku Arucas preslávenom výrobou kanárskeho rumu (možná prehliadka pálenice). V podvečer prechádzka historickou štvrťou Vegueta hlavného mesta LAS PALMAS (katedrála, úzke uličky, koloniálne paláce zo 17. a 18. storočia). Späť do hotela.
 • 5. den: prejazd do vnútrozemia, túra na najvyšší vrchol ostrova PICO DE LAS NIEVES s nádherným borovicovým lesom, krátky výstup kaňonom. Z vrcholu neuveriteľný panoramatický rozhľad až na najbližšiu ostrovy Tenerife a La Gomera. Späť cez susedné vrchol a zostup Kráľovskou cestou používanou už Guančov. Zastávka v mestečku San Bartolomé s kostolom v mudejarskou štýle s krásne vyrezávanou výzdobou z dreva kanárskych borovíc. Späť do hotela.
 • 6. den: turistika v kaňone BARRANCO DE Guayadeque známom pre dochované skalné obytné jaskyne vytesané v poréznej lávové hornine. Možnosť návštevy jaskynné kaplnky aj jednej z dvoch reštaurácií v skale. Cestou naspäť zastávka v historickom centre mesta Aguimes. Späť do hotela.
 • 7. den: návšteva kanárske Sahary MASPOLAMOS s možnosťou kúpania na jediné svetlé piesčitej pláži, túry po vyznačených chodníkoch medzi dunami (od r. 1994 národný park), eventuálne prechádzky na ťavách. Návrat do hotela, posledné nákupy.
 • 8. den: transfer na letisko, odlet do ČR.
 • Poznámka I: Velikost skupiny max. 8 osob.
 • Poznámka II: Od 14.listopadu 2020 bude povinnost se prokázat při příletu na Kanárské ostrovy negativním diagnostickým testem na covid-19. Test nesmí být starší 72 hodin.
 • Cena zahrnuje: letenka vr. rokov. tax a poplatkov cca 11 400 Kč, 7x nocľah, 7x polpenzia formou bufetu, transfery za na letisko, požičovné mikrobusu, miestna doprava podľa programu, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane horskej turistiky a pripoistenie stornopoplatkov, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné , čo nie je uvedené v odseku " Cena zahŕňa " .
 • Příplatky: 1 posteľová izba 4 600 Kč, zvýšenie poistenie storna do 30 000 Kč za 96 Kč.
 • Stravování: polopenzia
 • Ubytování: hotel

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 5 200 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 5 200 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 360 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Evropa - 960 Kč
 • připojištění pro případ pandemie - 240 Kč


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Španielsko Španielsko
Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy
Gran Canaria Gran Canaria
Typ zájazduPoznávacie zájazdy v exotike
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.
Zájazdy do destinácií
Španielsko - zájazdy
Kanárské ostrovy - zájazdy
Gran Canaria - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy