Termíny - přidat do oblíbených
01.06.20 - 15.06.2020CUR0147458 990 KčPřidat
08.08.20 - 22.08.2020CUR0147561 990 KčPřidat
01.09.20 - 15.09.2020CUR0147358 990 KčPřidat

USA - Colorado, Utah, Arizona - cesta krajín kovbojov a indiánov s ľahkou turistikou

Náročnosť 2 letecky klimatizovaný autobus hotel turistika

Slavné národní parky amerického středozápadu, které důvěrně znáte z westernů. Oblasti se stále živými indiánskými rezervacemi. Dále Grand Canyon i zimní letovisko Aspen a další lahůdky.


Úvod:

Vždy ste túžili zažiť atmosféru Divokého Západu alebo sa stať priamo jedným z aktérov niektorého westernu? Zatiaľ sa vám to nepodarilo? Nevadí. Verte tomu, že ak sa s nami vydáte na cestu, ktorú vám popíšeme v nasledujúcich riadkoch, budete si ako skutočná hviezda pripadať. Je možné, že vás občas prepadne pocit, že sa prechádzate medzi kulisami, to kvôli tomu, že vás v úplne opustené, ploché prérii zrazu prekvapí do obrovskej výšky vyrastajúce monument. Navštívime oblasť, kde sa nachádza tie najlepšie národné parky v Amerike, budeme putovať miestami, kde budeme žasnúť nad tým, čo všetko príroda stvorila. A aj keď žijeme v 21. storočí, na niektorých miestach, tam, kde stále zostali indiánske kmene, platia iné pravidlá, iné zákony, ktorými sa musíme riadiť. Láka vás myšlienka sa prejsť po Route 66, tzv. Matke všetkých ciest? Tak vyrazte s nami do krajín kovbojov a indiánov, poďte si vypočuť príbeh miestnych, ktorých predkovia, statoční pionieri, neváhali nasadiť život pri ceste za lepšími zajtrajšky, keď prechádzali kaňony a drsnými pláňami, aby založili svoje osady.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
01.06.20 - 15.06.20 20CUR01474 NA OVĚŘENÍ LETENEK 58 990 Kč Rezervovat
08.08.20 - 22.08.20 20CUR01475 POSLEDNÍ 1 MÍSTO, NA OVĚŘENÍ LETENEK 61 990 Kč Rezervovat
01.09.20 - 15.09.20 20CUR01473 58 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet do Denveru, hl. mesta Colorada, ktoré je zároveň vstupnou bránou do Skalistých hôr. V meste si prejdeme 16. ulici, ktoré je pešou zónou mesta a na jej konci stojí najdôležitejšie Coloradská budova - Štátny kapitol, z ktorého sa naskytá úžasný výhľad na hory. Krátko si odpočinieme v Civic Center Parku, ktorý leží hneď pred kapitolou. V prípade dostatku času možnosť návštevy denverských múzeí. Večer je možné stráviť v príjemnom miestnom minipivovare pri pravej americkej večere.
 • 2. den: nad mestečkom GOLDEN, na Lookout Mountain, navštívime pamätník a miesto posledného odpočinku Buffalo Billa, známeho propagátora Západu. Potom sa presunieme do NP ROCKY MOUNTAIN (Skalisté hory), ktorému dominujú vysoké stromy, ale tiež krásna kvetena horských lúk. Nie je výnimkou, že sa tu stretnete s losy, jelene, ale napríklad aj s medveďmi. Prejdeme sa okolo jazera Bear Lake a dôjdeme k vodopádom Alberta Falls. Celý park výborne poznáme z cesty Trail Ridge Road, najvyššie položené cesty v USA, z ktorej sa naskytajú nezabudnuteľné výhľady.
 • 3. den: cez najvyššie položené mestečko v Spojených štátoch, Leadville, s pozoruhodnou železničnou stanicou a výhľadom na horu Mt. Elbert (4 402 m) sa dostaneme do známeho lyžiarskeho letoviska, do Aspenu, a treba sa tu stretneme aj s hollywoodskymi hviezdami. Cestou ďalej budeme pozorovať, ako sa nám krajina mení pred očami, začnú sa nám zjavovať červené skaly NÁRODNÉHO pamätníka COLORADO so skalnými ihlami, oblúky a stolovými horami. My si túto polopúštnej krajinu prejdeme a vyfotíme.
 • 4. den: v štáte začneme prehliadku parkom, ktorý je zároveň utažským symbolom. NP ARCHES prejdeme až na úplný koniec, kde sa vydáme chodníkom k oblúku Landscape Arch, ktorý je so svojou dĺžkou 91 m najdlhším prírodným mostom na svete. Najviac vás však asi nadchne 15,8 m vysoký, najslávnejší, samostatne stojaci oblúk Delicate Arch, aj samotná cesta k nemu. Na ceste späť si prezrieme petroglyfy a potom sa už vydáme na území pozoruhodných kaňonov zvanej NP CANYONLANDS. Rozmerom tohto územia si najlepšie uvedomíme z vyhliadky Grand View Point Overlook. Susediace štátnej park DEAD HORSE POINT sa nenechá nijako zahanbiť, vyhliadky pri Mŕtvom kone na meandrující rieku Colorado si jednoducho zamilujete.
 • 5. den: v prípade záujmu ráno skoré vstávanie na fotografovanie východu slnka v NP ARCHES, oblasti Windows. Potom odchod do NP CAPITOL REEF s pestrofarebnými skalnými vežami v divokej púštnej krajine. Takmer opustenou cestou Cathedral Way prídeme k naozajstným skvostom prírody, vežiam Temple of the Sun, Temple of the Moon a ku Sklenené vrchu. Srdcom parku je bývalá mormonská osada FRUITA, ktorá je akousi zelenou oázou vo vyprahnutej púšti. Vyhliadková trasa sa tiahne pozdĺž odbor sa zverou, ovocných stromov a bývalých drevených domčekov a odtiaľto sa vychádza na jednotlivé chodníky, my vyrazíme na krátku cestu tiesňavou.
 • 6. den: do NP BRYCE CANYON vedie cesta príjemným lesom, takže ani nečakáte to, čo sa náhle zjaví, pred vašimi zrakmi. Prvý pohľad na Bryce Canyon je nepochopiteľný. Bryce Canyon je skutočná perla medzi parky. Obrovské červené skalné útvary, prírodné amfiteátre a geniálny pešie chodníky. My vyberáme chodník Navajo Loop Trail, ktorá vedie najskôr dole, do útrob parku, cez uzučkú tiesňavu Wall Street, a potom zase hore okolo elegantných útvarov Hood po chodníku Queen 's Garden až na Sunrise Point. K večeru odjazd do nemenej zaujímavého NP ZION, do sveta kaňonov a svieži riečky Virgin, ktorá preteká celým parkom.
 • 7. den: celodenná prehliadka NP Zion: pre záujemcov dopoludňajšie výstup (tam aj späť 3-4 hod. pešo) na vyhliadku Angel 's Landing, ktorá vám umožní zaslúžený 360 ° výhľad na celý kaňon. Ostatní len nenáročná trasa k skupine jazierok Emerald Pools. Popoludní spoločná prechádzka vodné tiesňavou The Narrows s vodopádmi Mystery Falls.
 • 8. den: odchod do Arizony, na opustenejší, a oveľa zaujímavejšie, severnú stranu GRAND CRANYON, kde sa často pasú stáda bizónov. Ak človek spozná túto láskavejší tvár Veľkého kaňonu, už sa nebude chcieť na kaňon pozrieť odinakiaľ. Úplnou nevyhnutnosťou je pešia prechádzka k Bright Angel Pointu, kde sa môžete pozrieť kolmo do kaňonu alebo okolo seba na stolové hory. Vyhliadková cesty Cape Royal Road nám umožní, ako jediné miesto pri Grand Canyonu, prejsť sa k nejakej vodnej ploche, konkrétne k jazeru Greenland, ktoré je ideálne na pikniku. Vyhliadka Vista Encantada nám umožní iný uhol pohľadu, uvidíme tú odtiaľto až k útesom Vermilion Cliffs. Sútok riek Little Colorado a Colorado, púšť Painted Desert, rezerváciu kmeňa Hopi a Navahov - to všetko je možné vidieť, ak vydržíme a doputuje až k Roosevelt Pointu.
 • 9. den: dnešný deň vstúpime cez most Navajo Bridge na území indiánskeho kmeňa Navajo, a tam platia úplne zrejmý navažský zákon (podobne ako v oblasti Monument Valley, kam sa dostaneme neskôr). Najskôr nás ohromí svetoznáma vyhliadka na oblúk rieky Colorado - HORSESHOE BEND a potom nás absolútne uchváti súhra červených skál a slnečného svitu v Antelope Canyon, ktorý je až 10 m hlboký a mnohokrát úzky len pár desiatok centimetrov. Potom si pozrieme blízke jazero LAKE POWELL s megalomanskú priehradou GLEN CANYON DAM. Na ceste k slávnej ceste "Mother Road" - ROUTE 66, sa krátko zastavíme na prehliadku lávového kráľovstvo národného pamätníka SUNSET CRATER VOLCANO. A večer strávime v štýlovej krčmičke na Route 66 v mestečku WILLIAMS, ktorého najväčšou atrakciou je historická železnica do Grand Canyonu.
 • 10. den: vyrážame do NP PETRIFIED FOREST (SKAMENELÝ LES). Nenechajte sa zmiasť, aj keď čítate v názve les, nerastú tu žiadne stromy! Pôvodný drevo nahradili farebné kryštály kremeňa, ktoré sa výrazne lesknú, a okolo vás sú rozhádzané kusy skamenelých stromov alebo skamenené piesočné duny, čo vyvoláva v človeku pocit, že je mimo planétu Zem. Potom odídeme do indiánskej krajiny v severovýchodnej časti Arizony, do oblasti NÁRODNÉHO pamätníka CANYON DE CHELLY.
 • 11. den: prehliadka samotného Canyon de Chelly, ktorý je tvorený pieskovcovými stenami s výškou 300 m. Na dne kaňonu žije dodnes komunita Navahov. Pozdĺž hrany kaňonu sa vydáme k miestu White House Overlook, odkiaľ si môžete vyfotiť zrúcaniny Bieleho domu a zísť kúsok dole do samotného kaňonu. Dnes nás tiež čaká najznámejšie krajina podivných skalných útvarov, ktorá je akýmsi symbolom všetkých filmov o Divokom Západu - MONUMENT VALLEY (ÚDOLIA monumentov). Na okružnej ceste uvidíme mnoho zo spomínaných monumentov, ale zrejme najfotografovanejšej je tzv. Rukavice dvíhajúce sa do výšky 300 m nad údolím. Ak sa chcete cítiť ako napríklad Clint Eastwood, môžete sa tu nechať odfotiť na koni alebo sa na ňom aj prejsť.
 • 12. den: návrat späť do Colorada, do tzv. štvoruholník krajín (Four Corners), kde spolu susedia štyri štáty USA - Colorado, Utah, Arizona a Nové Mexiko. Prehliadka unikátneho NP MESA VERDE, kde uvidíme najzachovalejšie zvyšky stavieb Pueblánských predkov z obdobia okolo r. 1200. Medzi tie najväčšie a najzaujímavejšie patrí stavby skryté pod útesom, napr. Cliff Palace alebo Balcony House. Jedno z týchto unikátnych miest navštívime spolu s miestnym rangerom. Z Mesa Verde sa presunieme do Durango, kde si prezrieme nádražie s vlastím múzeom a, keď budete mať šťastie, uvidíme prichádzať aj parnú lokomotívu po úzkokoľajnej železnici. Nasleduje prechádzka malebným mestečkom s radom zaujímavých historických budov.
 • 13. den: dnešný deň sa ocitneme v krajine, ktorú sme doteraz na tomto zájazde ešte nevideli. Jedná sa o miesto, kde sa z ničoho nič presýpajú piesočné duny po vrcholky hôr Sangre de Cristo - NP GREAT SAND DUNES. Prejdeme sa potokom Medano Creek a potom vstúpi na vyhriaty piesok, vylezieme na niektorú z dún a z vrcholku budeme mať neopakovateľný výhľad do nekonečnej krajiny. Navečer prídeme do mesta COLORADO SPRINGS, kde sa nachádza Múzeum rodea a alebo zaujímavé múzeum o cestách prvých pionierov Colorado Springs Pioneer Museum.
 • 14. den: posledné nákupy, popr. dokončenie prehliadky Denveru, odlet do ČR.
 • 14. - 15. den: dle letového řádu odlet domů, případně poslední nákupy, dokončení prohlídky Denveru.
 • 15. den: prílet do ČR.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Denver vr. let. tax a poplatkov cca 20 000 Kč, prenájom minivanu vr. paliva, miestnych poplatkov a parkovného, vstupné do národných parkov, vstupenka do Antelope Canyonu, 12-13x (podľa aktuálneho letového poriadku) ubytovanie v turistických hoteloch a moteloch vo 4lôžkových izbách (v niektorých raňajky a využitie bazéna v cene), vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatné strava, vstupné mimo národné parky, registrácia ESTA na vstup na územie USA, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 2lôžková izba 7 500 Kč/os., poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu do 30 000 Kč za 950 Kč, do 60 000 Kč za 1 260 Kč, registrácia ESTA na vstup na územie USA 450 Kč, poistenie storna letenky zo zdravotných dôvodov 750 Kč.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 2 lůžkový pokoj - 7 500 Kč
 • registrace ESTA ke vstupu do USA - 450 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 825 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 425 Kč
 • pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů - 950 Kč
Hodnocení zájezdu


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Spojené štáty americké Spojené štáty americké
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
Ubytovanieturistický hotel
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.
Zájazdy do destinácií
Spojené štáty americké - zájazdyQrCode image

Hodnocení

Monika a Oldřich Bönischovitermín: 3.8. - 17.8.2019

Dobrý den,
v srpnu jsme se s manželem vrátili ze zájezdu po USA-Colorado, Utah, Arizona. Celý program byl perfektně připravený.
Skvělý průvodce Pavel Pšeja ví snad úplně všechno. Děkujeme také za bezpečnou jízdu výbornému řidiči a baviči Karlu Strůnovi. Amerika v nás zanechala nezapomenutelné zážitky. Moc děkujeme a už přemýšlíme, kam s vaší CK příšt rok.
Monika a Olda Bönischovi

Věra Souškovátermín: 3.8. - 17.8.2019

Dobrý den,

chtěla bych touto cestou poděkovat za perfektně sestavený program, vstřícnost, laskavost a bezpečnou jízdu průvodců Pavla Pšeji a Karla Struny na zájezdu USA - Colorado, Utah, Arizona - cesta zemí kovbojů a indiánů, z kterého jsme se v sobotu 17.8. vrátili. Věra Soušková

Iva Mašíčkovátermín: 1.6. - 15.6.2018

Milá CK Poznání,

právě jsem se vrátila ze zájezdu do USA – Colorado-Utah-Arizona 1.6. – 15.6., kde nás doprovázeli dva průvodci – Jirka Ježek a Pavel Pšeja. Bohužel jsem zapomněla za sebe a pana Lišku odevzdat formuláře, které měly zájezd hodnotit. Za to se omlouvám a posílám aspoň několik poznámek touto cestou, protože z vlastního zaměstnání rozumím důležitosti zpětné vazby. Zájezd se nám moc líbil, měl skvělý a nabitý program. Byl orientovaný především na národní parky, ale celkově zapůsobil velkou rozmanitostí. Všechny túry/procházky/ vyhlídky/města díky tomu nesplývají, ale dávají dohromady skvělý zážitek amerického západu. Na cestě nás doprovázeli dva skvělí průvodci, kteří se velmi dobře doplňovali svým jedinečným přístupem. Oba úžasní řidiči, které nic nezaskočí a kteří organizačně zvládají každou situaci.
Jirka je navíc nekonečným zdrojem různých zábavných a zajímavých historek ze svého cestování, které budou určitě všechny inspirovat pro další cesty. Nabíjí atmosféru kolem sebe energií a humorem, což se rozhodně hodí při túrách i dlouhých přejezdech, které navíc zpříjemňoval výběrem hudby, která rozhodně zapůsobila a splnila svůj účel.
Pavel vyniká až nadpřirozenou schopností být ve správný čas na správném místě a vždy ochotně pomoct, upozornit a poradit s trpělivou laskavostí jemu vlastní. Za jeho vřelý přístup k lidem a poutavé výklady o historii nebo zajímavostech jsme maximálně vděční a chceme poděkovat.

Tímto chci i Vaší kanceláři celkové poděkovat za krásný zážitek z této cesty a určitě se těším na další zájezdy.

Krásný den a hodně spokojených klientů přeje

Iva Mašíčková

Herelovitermín: 1.6. - 15.6.2018

Dobrý den,
děkujeme CK Poznání za krásnou červnovou dovolenou v Americe, Jiřímu Ježkovi a Pavlu Pšejovi za profesionální průvodcovský servis. Oběma přejeme hodně dalších úspěšných zájezdů a splnění (nejen) cestovatelských přání.
Herelovi

Zdeňka a Andrzej Balcarovitermín: 1.6. - 15.6.2018

Dobrý den,

chtěli bychom ještě jednou poděkovat Jirkovi Ježkovi za perfektní provázení zájezdem Colorado-Utah-Arizona, ze kterého jsme se právě v pátek vrátili!!! Je to již druhý zájezd, který jsme s ním absolvovali (první byl Irsko před 2 lety) a byli jsme moc spokojeni jak s programem, tak s tím, jak se o nás staral.

Takže ještě jednou díky a přejeme mnoho dalších spokojených zákazníků a úspěšných cest po celém světě!

Ivona Formánkovátermín: 1.6. - 15.6.2018

Paní Houhová,

chtěla bych poděkovat vaší CK a průvodcům Jiřímu Ježkovi a Pavlu Pšejovi za nádhernou dovolenou, kterou jsem strávila v Coloradu, Utahu a Arizoně ve dnech 1.6.- 15.6.

Program zájezdu naprosto splnil má očekávání a průvodci odvedli profesionální práci, jejich přístup k nám klientům byl velice vstřícný a celou dobu se snažili o to, abychom si zájezd užili. Obdivuji jejich nasazení a znalosti.

Těším se, že s vaší CK pojedu v příštím roce znovu.

S pozdravem

I. Formánková

Arno Ševčíktermín: 27.7. - 10.8.2017

Ahoj Kamilo,

posílám pozdrav z Opavy.
Ještě jednou díky moc za hezké zážitky, které nám připravila dovolená s Poznáním v USA a na kterých máte s Pavlem velkou zásluhu. Sešla se tam vcelku dobrá parta a díky Vašemu profesionálnímu vedení, umění občasné nutné improvizace, schopnosti rychle řešit případné nastalé problémy a znalosti místních poměrů, jsme si to opravdu užili. Je vidět, že už máte hodně odježděno a Vaše zkušenosti jsou velké. Program byl naplněný do poslední minuty, někdy až hektický, ale tak to při těch velkých vzdálenostech musí být. Navíc náštěva Vegas, která byla také zajímavou zkušeností. Za nás tedy určitě jednička.

Pokud bych měl něco změnit, tak snad jen ubytování v St.Georges (2 noci), kde nám prostředí nepřipadalo příliš čisté. Chápu ale, že aby se člověk vešel do rozpočtu, musí někde ubrat a jinde je ubytování třeba zase nadstandardní. Taky možnosti ubytování asi nejsou všude stejné a ne vždy je z čeho vybírat. Ale to je jen malý námět k zamyšlení.

V příloze posílám pár fotek.
Ještě jednou díky za hezkou dovolenou, přeju spoustu dalších hezkých cest Tobě i Pavlovi, úspěchy v práci i obyčejném žití a hlavně ze všech cest zážitky jen hezké a hlavně šťastné návraty.

Podobné zájazdy