Termíny - přidat do oblíbených
04.08.20 - 12.08.2020MKC0174013 490 KčPřidat

Na bicykli magickým pohorím Zlatibor a Zlatar

klimatizovaný autobus hotel polopenze cyklistika Náročnost 2.5

Krásná pohoří v jižním Srbsku, na hranicich bývalého osmanského Novopazarského sandžaku si zamilujete kvůli autentické atmosféře a srdečným obyvatelům.


Úvod:

Spoznajme zo sedla svojho bicykla pestré, farebné a ústretové Srbsko. Nechajme sa uniesť zeleným Srbskom, ktorého meno nám bude čoskoro znieť milo. Spoznáme veľmi rozmanitá zákutia najväčšej časti bývalej Juhoslávie. Srbsko nám ponúkne plnú náruč príjemných trás pre horské i trekové bicykle, pre pretekárov i pohodárov. Cesty vinúce sa pozdĺž vodných tokov, kľukatiacu sa rozkvitnutými lúkami a prechádzajúce hlbokými lesmi, ešte len čakajúci na húfy turistov, sú tou pravou voľbou pre romantikov na kolesách. Zamierime do národných parkov, vystúpime na najvyššie srbské vrcholy, nad hlavami nám preletí supy, u historických kláštorov sa prenesieme o viac ako 700 rokov späť, odpočinieme si u miestnych špecialít a lahodného moku, v blízkosti vriacej Bosny sa budeme preplietať pančičovými smreky a až budeme stúpať úzkokoľajky, povieme si s pocitom blaženosti, že "Život je zázrak". Vhodné pre treková i MTB bicykle.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
04.08.20 - 12.08.20 20MKC01740 BUDE REALIZOVÁNO V ROCE 2021 13 490 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: popoludňajší odjazd z ČR, nočný prejazd cez Slovensko a Maďarsko do Srbska
 • 2. den: ranný príchod do hotela vo ZLATIBORU, ubytovanie podľa možností hotela. Po raňajkách a krátke relaxáciu sa zoznámime s mestom Zlatibor a vyrazíme na bicykli na krátku túru, vyjdeme k pamätníku GLAVUDŽA a okolo RIBNIČKA JEZERA sa vrátime späť do hotela (30 km).
 • 3. den: na bicykli od hotela sa vydáme cez planiny Zlatibor k dřevěnicím ukrytých v dedinke JABLANICA, výjazd na bicykli alebo lanovkou na najvyšší vrchol TORNIK (1496 m), ďalej cez malebnú dedinku STUBLO k ženskému kláštoru DUBRAVA nad mohutným kaňonom rieky UVAC, návrat na bicykli späť do hotela (50-60 km).
 • 4. den: prechádzka historickou železničnej úzkokoľajky po ŠARGANSKÉ OSMICI, ktorá bola dobudovaná v roku 1925 a preslávená vo filme Emira Kusturicu "Život je zázrak", po výlete vyjdeme na kopec Mečavnik, kde slávny balkánsky režisér nechal vystavať "prvé súkromné drevené mestečko v Srbsku" DRVENGRAD. Na bicykloch prejdeme do národného parku TARA, cez sýto zelené lúky vystúpime do vnútra NP za nádhernými horskými scenériami, zájdeme sa pozrieť na vyhliadku Banjska stenu s pohľadmi na jazero PERUČAC a hlboký kaňon rieky DRINY, ktorá tu tvorí hranicu s Bosnou a Hercegovinou, výlet zakončíme zjazdom ku kláštoru RAČA zo 13. storočia skrytému uprostred hôr (40-50 km), autobusom návrat do hotela.
 • 5. den: celodenný výlet na bicykli vnútrom nádherného "zeleného" pohoria ZLATAR, po makadamové ceste cez hlavný hrebeň pohoria a cez zabudnuté a v horách ukryté dedinky zídeme do údolia, kde navštívime kláštor MILEŠEVO z 13. storočia. Hlbokým údolím Mileševky sa dostaneme až do cieľa našej cesty mestečka PRIJEPOLJE (50 km), autobusom späť na ubytovanie.
 • 6. den: dnes necháme koleso odpočívať a vydáme sa pešo k meandruje rieky UVAC. Ráno sa priblížime autobusom k nástupu na pešiu túru do pohoria ZLATAR, odkiaľ vystúpime k vyhliadke na kaňon rieky a hniezdiská supa bielohlavého. Z vyhliadky zostúpime pozdĺž meandrov k nástupištiam na lode a vyrazíme na prieskumnú plavbu po rieke UVAC s niekoľkými zastávkami pri jaskýň a ďalších vyhliadok. Autobusom návrat do hotela. Pre cyklistov, ktorí nechcú nechať svoje kolo zaháľať ani jeden deň, je pripravený okruh pohorím ZLATAR pozdĺž kláštora DUBNICA a UVAČKO JEZERA skrytom medzi vápencovými útesmi.
 • 7. den: dnes nás čaká celodenná cykloturistika v pohorí Zlatibor (60 km), po cestičkách náhornej planiny prejdeme ospalé horské dedinky, pre milovníkov MTB možnosť vystúpiť k vrcholu ČIGOTA (1422 m), zastávka pri vodopáde v GOSTIILJE, relaxácie a občerstvenie v horskom kúpalisku BOŠKOVA VODA, na bicykli späť do hotela.
 • 8. den: dopoludnia autobusom návšteva SIROGOJNA sa skanzenom Zlatiborska dediny, výbornú rakijí a renomované zlatiborskými špecialitami; prehliadka jaskyne STOPIČA PEČINA, menšie sestra tureckého Pamukkale s riečkou Ponor tvoriace prehradené kaskádovité stupňa; popoludnie opustíme Zlatibor a zamierime na sever Srbska.
 • 9. den: návrat cez Maďarsko a Slovensko do ČR.
 • Poznámka I: Zvoz platí len pre peších variantu.
 • Poznámka II: v případě nedostatečného naplnění zájezdu může mít zájezd společnou autobusovou dopravu s turistickou variantou, která je koncipovaná tak aby, výrazně nenarušovala program.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom so špeciálnym krytým vlekom na bicykli, 6x nocľah v hoteli, 7x raňajky, 6x večera, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 600 Kč.
 • Stravování: polpenzia.
 • Ubytování: 6x nocľah v hoteli.
 • Umístění: Zlatibor, Uvac, Drvengrad, pohoří Tara, Zlatarské jezero, Zlatar, Ledová jeskyně, Sirogojna.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 2 600 Kč
Hodnocení zájezdu


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Srbsko Srbsko
Zlatibor Zlatibor
Typ zájazduCYKLOZÁJAZDY
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, svoz Ostrava, svoz Tábor, svoz Plzeň, Břeclav, svoz České Budějovice
Zájazdy do destinácií
Srbsko - zájazdy
Zlatibor - zájazdyQrCode image

Hodnocení

Ivana Kosňovskátermín: 8.8. - 16.8.2017

Dobrý den,
byla jsem účastnicí zájezdu "Magickým pohořím Zlatiboru a Zlataru" ve dnech 8.-17.8.2017. I přes extrémní počasí, kdy se teploty vyšplhaly hodně vysoko, jsme si zájezd skvěle užili. Tato oblast Srbska je doopravdy velice magická a fotogenická.
Zároveň děkuji za ochotu a zaslání zapomenuté černé mikiny, kterou nechal v autobuse můj manžel.
Připojuji odkaz na krátké video, ať se můžete podívat, jak si klienti CK užívají adrenalinovou dovolenou:-) Ten strašně vypadající pád v minutě 2:12 dopadl dobře jen s malou odřeninou.
https://youtu.be/c6zaJXoCAWo
Přeji hezký zbytek léta

S pozdravem
Ivana Kosňovská

Podobné zájazdy