Termíny - přidat do oblíbených
10.07.20 - 19.07.2020SVY290078 480 KčPřidat

Švajčiarsko, Lichtenštajnsko - Švajčiarsko s dobrou partiou

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus chatka stan vlastni strava turistika

Skvělá turistika v Alpách. Průsmyk Furkapass, výhledy na ledovce a dále také turistika v bernských Alpách a návštěva měst Bern a Lucern.

Úvod:

Švajčiarsko a Lichtenštajnsko s dobrou partiou

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
10.07.20 - 19.07.20 20SVY29007 UZAVŘENO 8 480 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: vo večerných hodinách odjazd z ČR, tranzit cez Nemecko.
 • 2. den: ráno príjazd do miništátu LICHTENŠTAJNSKO - hlavné mesto VADUZ (prechádzka k hradu), LUCERN - staré mesto preslávené krytými drevenými mostami, priesmyk Furka (2 431 m) - výhľad na Rhônskou ľadovec, z ktorého pramení rieka Rhôna, štyri noci v rovnakom kempe.
 • 3. den: lanovkou do strediska FIESCHERALP, odtiaľ peší výstup na vrchol Eggishorn (2 934 m) - pohľad na najdlhší údolnej ľadovec Európy Aletschgletscher (UNESCO).
 • 4. den: Bernské Alpy: výjazd lanovkou z Leukerbadu (kantón Valais) do sedla GEMMIPASS (2 314 m), pešia túra k chate Lämmerenhütte (2 501 m), zostup stredovekú chodníkom DAUBENWAND vytesanú do skaly; alternatívne možnosť kúpania v najväčších alpských termálnych kúpeľoch Leukerbad.
 • 5. den: vlakom do Zermattu - dediny na úpätí Matterhorn (4 478 m) a skupiny Monte Rosa, fakultatívne výjazd zubačkou na Gornergrat (3 090 m) - vrcholok medzi dvoma ľadovcami s nádhernými výhľadmi na štvortisícové velikánov, inak prechádzka k tiesňave GORNERSCHLUCHT, Múzeum Matterhornu atď.
 • 6. den: stredoveké mesto SION - centrum vinárskej oblasti na úpätí dvoch kopcov s dvoma hrady, romantický hrad Chillon preslávený Lord Byron, prechádzka po promenáde v MONTREUX na brehu Ženevského jazera, kde zomrel Freddie Mercury, tri noci v rovnakom kempe.
 • 7. den: výšľap v údolí lauterbrunnen k 297 m vysokému vodopádu STAUBBACH a ku kaskádovitým TRÜMMELBAŠSKÝM vodopádom (séria desiatich ľadovcových vodopádov vnútri hory), čokoládovňa Schuh v Interlakene - ukážka ručnej výroby čokolády s ochutnávkou; alternatívne možnosť náročnejšie túry z Mürren na horu ALLMENDHUBEL (1 932 m) a odtiaľ panoramatickou trasou na Grütschalp.
 • 8. den: oblasť Jungfrau: celodenná túra na Männlichen (2 230 m) a krásnu hrebeňovka cez Kleine Scheidegg - panoramatické výhľady na ľadovce, príkre steny a vrcholky svetoznámych hôr EIGER, Mönch a Jungfrau; alebo fakultatívne lanovkou na Männlichen, až odtiaľ pešo po rovnakej trase.
 • 9. den: hlavné mesto konfederácie BERN (stredoveké centrum chránené UNESCO, medvedí priekopa, Münster, hodinová veža, meštianske domy s arkádami, studne, parlament, Einsteinove múzeum), výrobňa preslávených syrov Emmental, najmohutnejší vodopády Európy Rheinfall.
 • 10. den: návrat do ČR v ranných hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom, 7x ubytovanie v kempe vo vlastnom stane alebo za príplatok v mobilhomu, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy do pamiatok, syrárne a čokoládovne, vlak Täsch-Zermatt, lanovky do Fiescheralp a Gemmipass, fakultatívne výjazd zubačkou na Gornergrat - dohromady výdavky cca 190 CHF, stravovanie a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: ubytovanie v mobilhomu 3 500 Kč/os. (s možnosťou varenia), poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu do 30 000 Kč za 350 Kč.
 • Stravování: Je vašou individuálnou záležitosťou - nezabudnite si vziať so sebou ľahký varič a potrebné zásoby potravín. Švajčiarsko patrí k drahším európskym krajinám, preto budeme vždy po niekoľkých dňoch zastavovať na nákupy v supermarketoch, kde sú ceny potravín prijateľné. Odporúčame tiež ochutnať miestne špeciality v reštauráciách - napr. Fondue, raclette a rösti. V prípade ubytovania v mobilhomu je možné variť v kuchynke.
 • Ubytování: Budeme nocovať štyri noci v kempe v kantóne Valais, tri noci v oblasti Jungfrau. Budete potrebovať vlastný stan, karimatku a spacák. Za príplatok je možné ubytovanie v mobilhomu, čo je chatkový apartmán s dvoma oddelenými 2lôžkovými spálňami, vybavenou kuchyňou (sporák, chladnička, riad), sprchou a záchodom. Je nutné vziať si vlastný spacák (poprípade vlastné obliečky), uterák, toaletný papier a handra na umývanie riadu. Na konci pobytu v kempe je potrebné zanechať mobilhome uprataný.

Príplatky a zľavy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 350 Kč
 • příplatek za ubytování v mobilhomu - 3 200 Kč


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Švajčiarsko Švajčiarsko
Nauru Nauru
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY SO STANMI A TURISTIKOU
UbytovanieVlastný stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaPraha hl.m., Hradec Králové, Plzeň
Zájazdy do destinácií
Švajčiarsko - zájazdy
Nauru - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy