Pohodový týždeň v Alpách - Taliansko - Záhrada Dolomitov, Valle Aurina

klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika sauna Novinka Náročnost 2.5

Pohodový týždeň v Alpách - Taliansko - Tauferstal - Vstupná brána do Dolomitov za super cenu

Úvod:

Tentoraz spoznáme podrobnejšie strednú a južnú časť Hochpustertálského údolia, vystúpime na majestátne štíty na pomedzí Rakúska s Talianskom, určite vás osloví výhľady na nádherné vodopády i túra báječnou cestou ARTHUR-HARTDEGEN-WEG. Prejdeme sa aj pod skalnými pyramídami a ešte mnoho ďalšieho. Ubytovaní sme v *** hoteli na brehu malého jazera v útulných izbách so sprchou / WC, sat. TV, rádiom, telefónom a balkónom. Raňajky sú formou švédskeho stola a večere menu o 4 chodoch vrátane šalátového bufetu. Ďalej pre nás majitelia pripravili 1x Juhotirolskej večeru. Súčasťou hotela je aj za príplatok relaxačná zóna so saunou, vírivkou.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjazd z ČR v neskorých popoludňajších hodinách.
 • 2. den: príjazd do MÜHLWALDU (1 220 m), dopoludňajšie raňajky, ubytovanie podľa možností hotela, dopoludnia busom do Stieger (1 019 m), základný variant (náročnosť 2 z 5; 5 hod.,↑ 130 m, ↓800 m ): výjazd lanovkou do výšky 2 000 m, krásnu panoramatickou cestou až do hotela s jedinečnými výhľadmi práve do údolia Ahrntal a na vršky Dolomitov. Cestou dôjdeme až na hotel, večera.
 • 3. den: raňajky, odchod busom na lanovku na Klausberg (1 602 m) a odtiaľ viac možností túr, základný variant (2 z 5; 6 hod., ↑750 m, ↓750 m): cez chatu SPECK UND SCHAPSALM (1 726 m) až k jazeru KLAUSSEE (2 162 m) obklopenému jedinečnými štíty trojtisícoviek s nádhernými výhľadmi späť do údolia, späť cez SATTELNOCK (2 362 m), po ceste č. 7 až k hornej stanici lanovky. Ľahší variant (1,5 z 5; 4 hod.,↑ 400 m, ↓400 m): od hornej stanice len k chate BACHMAIR (1 888 m) a späť cez breite RAST (2 098 m) k hornej stanici lanovky. Všetci zjazd lanovkou do údolia a busom do hotela, večera.
 • 4. den: raňajky, odchod busom do Reina (1 600 m), základný variant (2 z5; 6 hod., ↑700 m, ↓700 m): výstup lesom k čarovnej chate RIFFUGGIO ROMA (2 276 m), občerstvenie a potom po ceste ARTHUR-HARTDEGEN-WEG okolo vodopádov až na koniec údolia URSPRUSGTAL (2 300 m) a údolím späť k busu alebo hornej cestou cez chatu BRUNNERHÜTTE. Ľahší variant (1,5 z 5; 3 hod.,↑ 300 m, ↓300 m): údolím BACHNERTAL až k vodopádom REINBACHFÄLLE (cca 1 900 m) a späť po druhej strane potoka BACHER k busu. Spoločne odchod do hotela, Juhotirolskej večera.
 • 5. den: raňajky, ľahko odpočinkový deň, dopoludnia do Sande (862 m), krátka prechádzka k najkrajším vodopádom Hochpustertálského údolí - REINBACH Wasserfall a k hradu Taufers nad mestom Sand. Veľmi krátky zostup k busu a odchod do Terenten (1 210 m), kde sa prejdeme k známym pyramídam ERDPYRAMIDEN okolo 5 renovovaných mlynov starých až 500 rokov a späť k busu. Všetci odchod do hotela, večera.
 • 6. den: raňajky, odjazd len pár km do Stieger (1 019 m), výjazd kabínkou a sedačkou až k novo otvorenej rozhľadni v 2 400 m, odkiaľ je kruhový výhľad až na 80 trojtisícoviek. Základný variant (2,5 z 5; 8 hod., ↑150 m, ↓1 000 m): asi najkrajšie trasou v severných Dolomitoch na Speikboden-Gipfel (2 527 m), ďalej po ceste KELLERBAUERWEG až k chate NEVESJOCHHÜTTE (2 420 m), zostup k priehradnej nádrži NEVES-Stausee (1 856 m), pozdĺž potoka a čiastočne po ceste až do Lappach (1 500 m). Ľahší variant (1,5 z 5; 3 hod., ↑130 m, ↓350 m): rovnaký výstup na Speikboden-Gipfel, ďalej cez Grosser NOCK (2 400 m) k hornej stanici kabínkovej lanovky (1 958 m), zjazd k busu a odchod na hotel, večera.
 • 7. den: raňajky, odjazd do ČR s príjazdom vo večerných hodinách.
 • Poznámka II: Detské ceny platia len pri ubytovaní s 2 dospelými osobami.
 • Cena zahrnuje: 5x nocľah, 6x raňajky, 4x večera, 1x Juhotirolskej večera, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 posteľová izba 1 500 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov 210 Kč.
 • Stravování: Raňajky sú formou švédskeho stola a večere menu o 5 chodoch vrátane šalátového bufetu.
 • Ubytování: Ubytovaní sme v *** hoteli na brehu jazera v útulných izbách so sprchou, WC, sat. TV, rádiom, telefónom a balkónom.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Taliansko Taliansko
Italské Alpy Italské Alpy
Dolomit Dolomit
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Ostrava, svoz Tábor, svoz Bratislava, svoz České Budějovice, svoz Jihlava
Zájazdy do destinácií
Taliansko - zájazdy
Italské Alpy - zájazdy
Dolomit - zájazdy

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy