Taliansko - Pohodový týždeň - Elba, perla Tyrhénskeho mora

klimatizovaný autobus hotel 4* polopenze turistika bazén

Krásná turistika na Napoleonově ostrově, při které navštívíme i hlavní městečko Portoferraio, či místa, kde pobýval Napoleon Bonaparte.


Úvod:

Legenda hovorí, že pred dávnymi časmi sa bohyni Venuši roztrhol náhrdelník a niekoľko perál spadlo do Stredozemného mora. Z jednej z nich potom vznikol ostrov Elba. Patrí do NP Toskánskeho súostrovia spolu s ďalšími menšími ostrovy ako napr. Pianosa, Gorgona či Montecristo. Ostrov je vzdialený od pevniny iba 10 km. Jeho rozloha je 224 km2 s dĺžkou 27 km, v najširšom bode meria 18 km. Večne zelený ostrov priťahuje svojim prírodným, historickým i kultúrnym bohatstvom. Krajina na západe má hornatý charakter, každého upúta svojou drsnou krásou. Na úbočiach hôr nechýba bukové či gaštanové lesy. Nájdeme tu aj najvyšší bod ostrova, Monte Capanne s 1018 m, z ktorého vrcholu je veľkolepý rozhľad aj na Capri alebo Korziku. Stredná časť ostrova je mierne zvlnená. Na východnej strane bývali náleziská železnej rudy a minerálov. Mierne podnebie, krásne zátoky s piesočnými či štrkovými plážami a tyrkysovo modrým morom lákajú turistov od mája až do októbra. Na ostrove nájdeme aj bujnú subtropickú vegetáciu, píniové, borovicové háje, na suchších svahoch opuncie, vonia tu levanduľa i tymián. Stačí ujsť pár kilometrov a ste v horách či na opustenej pláži, prístupné len pešo. Na cestách uvidíme mimo nádherné výhľady a pestrofarebnú krajinu i starej pevnosti, ktoré tu zostali od dôb Etruskov, Mediciovcov či Španielov a obrannej pisánskej veže. Na polostrove Calamity sa ocitneme vo farebnej krajine raja mineralóg. Nezabudneme ani na stopy po Napoleonovi, ktorý tu trávil čas vo vyhnanstve. Poďte s nami spoznávať ostrov s bohatou históriou i prekrásnou prírodou, dobrým vínom a výbornou kuchyňou! Ubytovaní budeme v štvorhviezdičkovom v hoteli blízkosti prístavu Porto Azzurro na juhu ostrova, je postavený v štýle typickej stredomorskej architektúry uprostred zelene, nechýba ani bazén a vlastná pláž.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjazd z ČR, prejazd cez Rakúsko do Talianska, krátka zastávka v PISA - prehliadka Námestie zázrakov so šikmou vežou, trajektom na Elbu, príchod do hotela, ubytovanie, relax na pláži, večere.
 • 3. den: po raňajkách výlet busom na severné pobrežie, okružné peší výlet jednou z najoriginálnejších chodníkov na Elbe (Sentier DELLA SALUTE), čiastočne pobrežím, čiastočne vo vnútrozemí vrátane priechodu starou 130 m dlhou starou štôlňou. Cestou možnosť kúpania na plážach, prístupných len pešo alebo z mora. Späť do hotela, večera.
 • 4. den: po raňajkách odjazd do zeleného srdca ostrova, peší výlet čiastočne píniovými hájmi na horu SAN MARTINO, výhľady na zátoku s hlavným mestom. Možnosť návštevy Napoleonovej letné rezidencie. Popoludní zastávka v Portoferraio, prehliadka pamätihodností mesta - mohutné opevnenie so strážnymi vežami, Napoleonovo múzeum pod. Späť do hotela, večera.
 • 5. den: po raňajkách prejazd na západnú časť ostrova, lanovkou na najvyššiu horu ostrova s ​​panoramatickými rozhľady, odtiaľ pešo medzi skalnými blokmi a starou Soumarský cestou pod MONTE GIOVE k Orlie vyhliadke a najstaršie kaplnku na ostrove, MADONNA DEL MONTE. Stretneme pútnické cestou do malebnej horskej dediny Mariana uprostred terasovitých viníc. Späť do hotela, večera.
 • 6. den: po raňajkách prejazd do mestečka RIO NELL Elba s najstaršou históriou osídlenia a malou botanickou záhradou, odtiaľ krajinou s ďalekými výhľadmi a výstupom na CIMA DEL MONTE (516 m) a meniace sa krajinou až k prístavu PORTO AZZURRO s najkrajším námestím na ostrove . Možnosť pridať príjemnú pešiu prechádzku pozdĺž pobrežia k pevnosti SAN GIACOMO. Späť do hotela, večera.
 • 7. den: po raňajkách prejazd do horského mestečka CAPOLIVERI uprostred viníc, odtiaľ peší výlet na polostrov Calamity, kde pôvodné povrchové bane boli nahradené terasovitými vinicami a hájmi olivovníkov. Cez polostrov, známy ako najbohatší náleziská minerálov, sa dostaneme na pobrežnej chodník, známu ako COSTA DEI Gabbiani (podľa čajok, ktorí tu hniezdia). Cestou nádherné pohľady na skalnaté pobrežie i možnosť odbočiť na jednu z nádherných tichých pláží. Späť do hotela, večera.
 • 8. den: dopoludnia odjazd z ostrova, trajektom na pevninu, odtiaľ cez Taliansko a Rakúsko do ČR.
 • 9. den: príjazd do ČR.
 • Poznámka I: Svoz pořádáme od 4 osob.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom, trajekt na Elbu a späť, 6x ubytovanie v hoteli v 2lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením, 6x polpenzia, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, dopravu mimo program a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 3 000 Kč.
 • Stravování: polpenzia.
 • Ubytování: ubytovanie v štvorhviezdičkovom hoteli v blízkosti prístavu Porto Azzurro na juhu ostrova, hotel je postavený v štýle typickej stredomorskej architektúry uprostred zelene, nechýba ani bazén a vlastná pláž.
 • Umístění: Itálie - Elba, Capoliveri


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Taliansko Taliansko
Elba Elba
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
UbytovanieHotel 4*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, svoz Bratislava
Zájazdy do destinácií
Taliansko - zájazdy
Elba - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy