Termíny - přidat do oblíbených
30.08.20 - 07.09.2020PJT0811812 690 KčPřidat

Taliansko - Stredoveká Umbria a talianska Adriatická riviéra

Náročnosť 1 klimatizovaný autobus hotel polopenze


Úvod:

Zájazd nás zavedie do oblasti, kde sa prelína história v podobe unikátnych pamiatok s malebnou kopcovitú krajinou, ktorá utvára ráz tejto jedinečnej oblasti Talianska. Navštívime historické skvosty často zaradené do zoznamu UNESCO, napr. Assisi ale aj ďalšie pôvabná mestečka s úžasnou atmosférou. Poznávanie kultúrnych zaujímavostí preložíme kúpaním na talianskej adriatické riviére.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
30.08.20 - 07.09.20 20PJT08118 12 690 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjazd z ČR v podvečerných hodinách.
 • 2. den: AREZZO - starobylý stred s mnohými krásnymi starými palácmi, monumentálnymi kostoly a krásnym hlavným námestím, trochu pripomínajúcim hlavné námestie v Siene. Zastávka v mestečku CORTONA - mesto založené Etruskami so zaujímavým bludiskom starých uličiek a stredovekých domov. Ubytovanie.
 • 3. den: deň venovaný návšteve preslávených vinárskych oblastí Toskánska Val d'Orcia a Chianti. Zastávka v mestečku MONTEPULCIANO s výhľadom na Toskánsko a neďalekej umbrijskej vrcholky. Prejazd malebnou krajinou VAL D'ORCIA, ktorá sa stala častým námetom maliarov a fotografov. Prehliadka mestečka MONTALCINO s hradom zo 14. st. a zaujímavým stredom mestečka plnom obchodíkov s veľmi známym vínom Brunello di Montalcino. Popoludní prejazd krajom vinohradov a olivových hájov druhej vinárskej oblasti - presláveného CHIANTI.
 • 4. den: prejazd okolo jazera Lago Trasimeno. PERUGIA - mesto s nádhernou atmosférou starého centra sprítomňujúca etruskú, grécku i stredovekú minulosť, nádherné stredoveké paláce a kostoly. ASSISI (UNESCO), svetovo preslávené mesto, kde sa narodil sv. František a krátko po jeho smrti tu bola vybudovaná dvojitá bazilika nad jeho hrobom. Baziliku zdobili freskami najväčší umelci svojej doby Giotto a Lorenzetti. Prejazd cez Apeniny na ubytovanie pri mori v oblasti Rimini.
 • 5. den: pobyt pri mori. Popoludní výlet do miništáte SAN MARINO, ktorý je pôsobivo umiestnený na vysokom kopci Monte Titano. Zaujmú vás romantické uličky aj pekné výhľady do širokého okolia.
 • 6. den: návšteva SAN LEO - mestečko s peknou polohou na kopci, nad ktorým sa týči impozantný hrad. V mestečku zaujmú dláždené uličky, farský kostol z 9. storočia aj románska katedrála. URBINO - mesto považované za utajený skvost Taliansko, pretože nádhera jeho ulíc aj vznešených vévodských palácov prevyšuje iné turistov navštevovanejší miesta. Popoludní kúpanie.
 • 7. den: pobyt pri mori. Pre neposedné fakultatívny výlet - GUBBIO - mesto prestúpené stredovekou atmosférou sa nachádza na svahoch hory Monte Ingino. Krásu krivoľakých uličiek a domov s terakotovými taškami práve umocňujú Apeniny. Dóm zo 13. stor., Stredoveká Via dei Consoli, Fontana dei Matti (Fontána bláznov). Návšteva obrie jaskyne FRASSASI, do ktorej by sa vošiel Milánsky dóm.
 • 8. den: dopoludnia posledné kúpanie v mori a odchod z hotela. Cestou domov návšteva v dobách rímskych a byzantských významného mesta RAVENNA (UNESCO) - dôležité prístavné mesto s množstvom významných historických pamiatok, najmä ho preslávili krásne cirkevnej mozaiky v antickom i byzantskom slohu.
 • 9. den: príjazd do ČR v ranných hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava autobusom, 6x ubytovanie v hoteli (2lôžkové izby s príslušenstvom), 6x polpenzia, vedúceho zájazdu.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 1 990 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu 315 Kč, výlet 7. deň 290 Kč.
 • Stravování: polopenzia.
 • Ubytování: 6x ubytovanie v hoteli (2lôžkové izby s príslušenstvom).

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 2 340 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 315 Kč
 • fakultativní výlet 7. den - 290 Kč


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Taliansko Taliansko
Typ zájazduPOBYTOVO POZNÁVACIE
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaHradec Králové, Pardubice, Plzeň, Praha
Zájazdy do destinácií
Taliansko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy