Termíny - přidat do oblíbených
23.08.20 - 30.08.2020UKJ0166512 490 KčPřidat

Ukrajina - Podkarpatská Rus - Pohodový týždeň pod Hoverla

klimatizovaný autobus hotel polopenze turistika

Turistický týden v nejvyšších horách Ukrajiny a bývalé nejvýchodnější výspě Československa. Ubytováni budeme v kvalitním hotelu s polopenzí.

Úvod:

Po dlhšej dobe sa vraciame na bývalú najvýchodnejšej vyspať Československa. V okolí turistického strediska Jasiňa obklopeného najvyššími vrcholmi pohoria Svidovec a Čierna hora, kde končil za prvej republiky priamy rýchlik z Prahy, sme pre vás pripravili ľahké nenáročné túry. Tu v oblasti obývanej Hucul na brehoch Čiernej Tisy spoznáme nielen, ako sa kedysi žilo v časoch minulých v osadách plných zrubových dreveníc vysoko v horách či odľahlých lesných údoliach, ale narazíme aj na výdobytky modernej doby (mondénne lyžiarske stredisko, rušné ulice Rachova či preplnené brehy solotvinských jazier). Odmenou za výstupy nám bude nedotknutá príroda oblých Poloniny doprevádzaná panoramatickými výhľadmi na najvyššie pohorie ukrajinských východných Karpát. Ubytovaní budeme po celú dobu pobytu v hoteli v mestečku Jasiňa. Hotel má 2lôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením. Raňajky a večere sú podávané v hotelovej reštaurácii.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
23.08.20 - 30.08.20 20UKJ01665 bude realizován v sezoně 2021 12 490 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: popoludňajší odjazd z ČR, tranzit cez Slovensko na Ukrajinu.
 • 2. den: príchod na ubytovanie do JASINI, raňajky na hoteli, zoznámenie s najvýchodnejším mestečkom bývalého Československa (možnosť návštevy zrekonštruovaného huculského múzea), popoludní nenáročná prechádzka po lúkach k najvýznamnejšej stavbe Jasiňa - STRUKIVSKA CERKVA (huculský drevený kostolík z polovice 19. storočia), večera na hotela.
 • 3. den: raňajky, odchod autobusom do Jablonického priesmyku (931 m), pohodová turistika v okolí priesmyku, návšteva moderného lyžiarskeho strediska BUKOVEL, výjazd lanovkou za výhľadmi na východnú časť Karpát, autobusom späť do hotela, večera.
 • 4. den: raňajky, ľahký pešej výstup na najvyššiu horu Ukrajiny HOVERLU (2 061 m), návrat rovnakou cestou, autobusom späť do hotela, cestou návšteva významného turistického strediska VOROCHTY s dreveným kostolíkom, večera.
 • 5. den: raňajky, odpočinkový deň, fakultatívne výlet vlakom do mesta RACHOV, turistického centra horskej turistiky na sútoku Čiernej a Bielej Tisy (kostoly, múzeum ekológia hôr, židovský cintorín, obchody, reštaurácie, geografický stred Európy), autobusom späť do hotela, večera.
 • 6. den: raňajky, "gruzavikem" do drevárskej osady KOZMEŠČIK, celodenný výstup na odľahlý vrchol masívu Čierna hora PĚTROŠ (2 020 m), návrat rovnakou cestou, alebo ľahká turistika údolím potoka Lazeščina, miestnou dopravou späť do hotela, večera.
 • 7. den: raňajky, miestnou dopravou do horského strediska DRAGOBRAT, výstup na najvyšší vrchol Svidovecké poloniny BLIZNICA (1 881 m), späť do Jasiňa, večera.
 • 8. den: raňajky, autobusom odjazd z Jasiňa, zastávka v SOLOTVINO, kúpanie v slaných jazerách (ukrajinskej Mŕtve more), možnosť návštevy soľných baní, posledné nákupy, odchod na ukrajinsko-slovenskom hranici, tranzit cez Slovensko.
 • 9. den: dopoludňajšie návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom, 6x ubytovanie v hoteli v 2lôžkových izbách so soc. zariadením, 7x raňajky, 6x večera, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 3 500 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu 315 Kč.
 • Stravování: polpenzia.
 • Ubytování: ubytovanie budeme v hoteli v mestečku Jasiňa. Hotel má 2lôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 3 500 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 280 Kč


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Ukrajina Ukrajina
Podkarpatská Rus Podkarpatská Rus
Typ zájazduPOZNÁVACIE S ĹAHKOU A STREDNOU TURISTIKOU
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Pardubice, Praha, svoz Olomouc
Zájazdy do destinácií
Ukrajina - zájazdy
Podkarpatská Rus - zájazdyQrCode image