Ukrajina - Putovanie po karpatských poloninách za super cenu ** - hotel

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel polopenze turistika

Turistický zájezd na Podkarpatskou Rus. Výhodou je komfortní ubytování v hotelu a na túry tedy můžete chodit nalehko.

Úvod:

10-dňová poznávací zájazd s turistikou s jednodňovými túrami do hotela s polpenziou, pod strechu do penziónu bez stravy. Spýtate sa asi, ako sa tento zájazd líši od "pohodových potuliek na Podkarpatskej Rusi". Predovšetkým náročnosťou - tento zájazd je turisticky náročnejšie. Ubytovanie je na jednom mieste, spoznáte oveľa detailnejšie okolie v okruhu cca 65 km. Putovanie nás zavedie do zabudnuté oblasti Zakarpatskej Ukrajiny, najvýchodnejšieho cípu bývalého Československa - Podkarpatskej Rusmi. Navštívime dedinky s drevenými domčekmi a kostolíkmi obklopené sýto zelenými lúkami. Po drevárskych cestách vedených hlbokými zalesnenými údoliami a pozdĺž priezračných a divých bystrín budeme stúpať na rozľahlej poloniny plné čučoriedok za ďalekosiahlymi výhľadmi. Bohaté občerstvenie nájdeme v niektorých z miestnych kolíb v údolí. Takmer nedotknutá príroda v nás bude vyvolávať pocity romantiky a nostalgie. Naše putovanie nás takisto zavedie za dávnou spoločnej histórie. Historické pamiatky, českej nápisy a značenia, ale aj spomienky miestnych obyvateľov nás vráti do minulých čias o niekoľko desaťročí späť. Zájazd je vhodný pre tých, čo dávajú prednosť peším jednodňovom potulkám po horách "naľahko".Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: popoludňajší odjazd z ČR, nočný presun na Podkarpatskú Rus.
 • 2. den: ranná prehliadka hlavného mesta "Zakarpatie" UŽHORODU (hrad, skanzen, historické centrum, synagóga, tržnica). Autobusom presun do obce PILIPEC pod Poloniny BORŽAVA, ktorá sa nám stane na sedem nocí domovom. Prechádzka k vodopádu ŠIPOT schovanom uprostred lesov.
 • 3. den: pekná celodenná túra na dva najvyššie vrcholy poloniny BORŽAVA, ktorá je snáď najkrajšie Poloniny Podkarpatskej Rusi - VELIKIJ VĚRCH (1 598 m) a pre zdatnejších aj stojí (1 681 m), späť lanovkou alebo pešia zostup do Pilipce.
 • 4. den: ráno autobusom presun do Koločavy, miestnym "gruzavikem" výjazd do sedla Príslop (926 m), a odtiaľ stúpanie na KRÁSNY VRCH (1512 m) a potom pozvoľný zostup do Koločavy. Ako alternatíva sa ponúka výstup na osamotený špicatý vrchol STRIMBA (1 719 m) týčiaci sa nad Koločava. V Koločave možnosť návštevy hrobov Nikolu Šuhaja a Eržika, dreveného kostolíku zo 17. storočia, múzeá Ivana Olbrachta, skanzenu ľudovej architektúry, občerstvenie v bývalej žandárskej stanici, ... autobusom návrat späť do Pilipce.
 • 5. den: ráno autobusom presun cez SINĚVIRSKÉ SEDLO, celodenná turistika v NÁRODNOM PARKU SINĚVIR, cez živý skanzen v dedine SVOBODA podnikneme túru po bývalej československej hranici až na VYŠKOVSKIJ GORGAN (1 440 m), nasleduje zostup k legendou opradenému SINĚVIRSKÉMU JAZERU, ochutnávka miestnej špeciality na otvorenom ohni - šašlíkov v jednej z početných kolíb, autobusom späť do Pilipce.
 • 6. den: ráno autobusom prejazd do dediny Sinevir, výstup začneme od riečky OZERJANKY k Múzeu pltníctva vystúpime a oddýchneme sa pri jazierku OZIRCE a zostúpime k hájovni. Potom krátky prejazd do Koločavy. V preslávenej četníckej stanici u miestnej špeciality počkáme na druhú skupinu. Fakultatívne (cca 50 UAH) možnosť prehliadky Koločavy vrátane výkladu s miestnym sprievodcom hovoriacim česky (cca 2 hod.). Náročnejšie, ale nádherný celodenné prechod poloniny PIŠKOŇA - začneme od riečky Ozerjanka, pozdĺž rozkvitnutých lúk vystúpime až na trávnatý hrebeň, zdoláme najvyšší vrchol NĚGROVEC (1 709 m), cestou budeme mať okolité hory a Koločava ako na dlani, zostúpime do Koločavy (prevýšenie síce 1 000 m, ale pozvoľné klesanie), autobusom späť do Pilipce.
 • 7. den: sedačkovú lanovku vystúpime takmer na hrebeň poloniny BORŽAVA a po cestičkách lemovaných hustými porastami čučoriedok prejdeme hlavný hrebeň s nádhernými výhľadmi do údolia a na panorámu celej poloniny, zostup do údolia k dedine RIČKA, autobusom späť do Pilipce. Variant pre tie, ktoré pri náročnom zostupe bolia kolená - Poloniny Boržava cez MAGYRE-ŽIDE (1 516 m) na GRAD (1 378 m) a späť lanovkou do Pilipce.
 • 8. den: autobusom presun do ŠČERBOVCE pod BUKOVSKOU POLONINU, výstup na najvyšší vrchol Bukovské poloniny PIKUJ (1 408 m), výhľady do nížin Haliče a na Poloniny Runa, prechod časti hrebeňa poloniny, zostup do dedinky BILASOVICA, autobusom späť do Pilipce.
 • 9. - 10. den: autobusom odjazd údolím rieky RIKA do dediny IZA (trh s prúteným tovarom), ďalej do MUKAČEVA (hrad, centrum mesta, výmena peňazí, posledné nákupy v zastrešenej tržnici), odchod na hranici, nočný presun domov, príchod do ČR v ranných hodinách.
 • Poznámka I: Při nedostatečné naplněnosti bude mít zájezd společnou dopravu s cyklovariantou zájezdu, která je koncipovaná tak, že si obě skupiny nebudou navzájem překážet.
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, doprava klimatizovaným autobusom (2 700 km), 7x ubytovanie v hoteli s polpenziou (2lôžkové izby so sociálnym zariadením), vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné do pamiatok, fakultatívne akcie a náklady s nimi spojené, prípadná miestna doprava a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba v hoteli 1 600 Kč.
 • Stravování: polpenzia, vzhľadom k chutným a lacným pokrmom v miestnych "občerstvovnách" a kolibách je ďalší stravovanie riešené individuálne. Ceny zodpovedajú cenám v ČR.
 • Ubytování: ubytovanie v hoteli s polpenziou.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Ukrajina Ukrajina
Podkarpatská Rus Podkarpatská Rus
Typ zájazduPOZNÁVACIE S ĹAHKOU A STREDNOU TURISTIKOU
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaHradec Králové, Olomouc, Pardubice, Poděbrady, Praha, svoz Turnov, svoz Mladá Boleslav, svoz Jablonec nad Nisou, Valašské Meziříčí, svoz Brno, svoz Liberec
Zájazdy do destinácií
Ukrajina - zájazdy
Podkarpatská Rus - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy