Termíny - přidat do oblíbených
06.08.22 - 12.08.2222AFM0144235 990 KčPřidat

Veľká Británia - Pohodový týždeň - Wales, národné parky a pobrežné scenérie - letecky

Náročnosť 2 letecky bus hotel polopenze turistika

Poznejte s námi trochu opomíjený, přesto krásný Wales i s jeho národními parky Snowdonia a Brecon Beacons.

Úvod:

Počas zájazdu prejdeme a prejdeme podrobne doteraz turistami neoprávnene opomínaný Wales. V národnom parku Snowdonia sa prejdeme okolo jazera Llyn IDWAL, vystúpime na najvyššiu horu Walesu Snowdon (1 085 m) a navštívime Cadair Idris s nádherným jazerom Llyn Cau. Prejdeme sa v prírodnej rezervácii na polostrove Gower, po pobreží v národnom parku Pembrokeshire Coast. Pekné pláže sa tu striedajú s malebnými skaliskami a výhľady na ostrovy a ostrovčeky. Navštívime kopcovitý národný park Brecon Beacons, kde červená pôda kontrastuje so sviežou zeleňou, a z najvyššieho kopca Pen-Y-Fan sú prekrásne výhľady. Zastavíme sa vo svätom meste Walesu St.David's aj u pozoruhodného keltského kríža Carew Cross. V pálenici Penderyn ochutnáme pravú waleské whisky. Cestou cez Anglicko navštívime starobylý Chester.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
06.08.22 - 12.08.22 22AFM01442 35 990 Kč Rezervovat
07.08.21 - 13.08.21 21AFM01479 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do Anglicka, ubytovanie.
 • 2. den: raňajky, prejazd na západ, zastávka v meste architektúry - CHESTER - historické centrum s hrázdenými domami a poschodovými chodníky. Príchod do Walesu - NP SNOWDONIA. Prechádzka okolo jazera LLYN IDWAL (3,5 km, prevýšenie 250 m) pod štítmi Y Raketový klzák Fawr a Y Garn. Odchod do miesta ubytovania (2 noci). Zoznámenie s miestom, posedenie v typickej waleskej krčmičke.
 • 3. den: raňajky, pešia túra v juhozápadnej časti Snowdonia v CADAIR IDRIS (10 km, prevýšenie 957 m). Túra Minnfordd Path v CWM CAU vedie okolo jazera LLYN CAU - jeden z najkrajších okruhov vo Walese. Prejazd na prehliadku stredovekého opevneného mesta Conwy (UNESCO), ktorému dominuje hrad z doby Edwarda I. Prehliadka rušného mestečka CAERNARFON s jedným z najslávnejších hradov vo Walese. Mestečko je centrom walesky hovoriaci oblasti. Návšteva dediny s najdlhším názvom na svete LLANFAIRPWLLGWYNGYLLGOGRYCHWRNDROBWLLLLANTYSILIOGOGOGOCH na ostrove Anglesey. Návrat do miesta ubytovania.
 • 4. den: raňajky, pešia túra v NP SNOWDONIA s výstupom na najvyššiu horu Walesu Snowdon (walesky Yr Wyddfa, 1 085 m, cca 8 km). Na vrchol stúpame po krásnej pešej trase zo sedla Pen-Y-Pass. Z vrcholu zídeme ozubnicovou dráhou s vláčikom do mestečka Llanberis. Prejazd do miesta ubytovania v južnom Walese (3 noci).
 • 5. den: raňajky, zastávka v prístavnom mestečku Fishguard. Túra cca 12 km (prevýšenie 200 m) po členitom pobreží ST. DAVID'S HEAD v pobrežnom NP Pembrokeshire COAST. Prehliadka svätého mesta ST. DAVID'S, katedrála, arcibiskupský palác. Zastávka pri kamennom keltského kríža Carew CROSS z 11. st. Odchod na polostrov GOWER, prírodnú rezerváciu, na konci ktorej sa nachádza RHOSSILI BAY. Prechádzka po pláži a chodníkom k výhľadu na skalisko WORMS HEAD (4 km, prevýšenie 150 m). Návrat do miesta ubytovania.
 • 6. den: raňajky, zastávka v mestečku BRECON (walesky Aberhonddu), uvidíme tu tiež vodný cestu Monmouth-Brecon Canal. Pešia túra v kopcovitom NP Brecon Beacons s výstupom na najvyšší vrchol PEN-Y-FAN (886 m, 8 km). Z parkoviska juhozápadne od vrcholu cez Corn Du. Prejazd na okraj Brecon Beacons k prehliadke s ochutnávkou v pálenici waleskej whisky PENDERYN DISTILLERY. Prehliadka centra hl. mesta Walesu Cardiff. Návrat do miesta ubytovania.
 • 7. den: raňajky, prejazd na letisko, odlet do Prahy.
 • Poznámka I: GARANCE MALÉ SKUPINY (MAX. 8 OSOB)
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka do Anglicka vč.let. tax a poplatkov cca 7 000 Kč, transfery z / na letisko, miestna doprava podľa programu, 6x nocľah v hoteli v 2lôžkových izbách, 5x večera, 6x raňajky, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 7 500 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu za 245 Kč.
 • Stravování: polpenzia.
 • Ubytování: nocľah v hoteli v 2lôžkových izbách.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za neobsazené lůžko - 7 500 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 7 500 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 385 Kč


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Wales Wales
Veľká Británia Veľká Británia
Typ zájazduPoznávacie zájazdy s turistikou
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha
Zájazdy do destinácií
Wales - zájazdy
Veľká Británia - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy