Pohoda v južnom Vietname - rozprávka v Mui Ne

Náročnosť 1 letecky klimatizovaný autobus hotel 4* hotel 3* polopenze snidane turistika Novinka


Úvod:

Ako novinku pre rok 2017 sme do našej vietnamskej ponuky zaradili zájazd, ktorý poteší nielen milovníkov relaxácie a leňošenie pri mori, ale aj tých, ktorí sa zaujímajú o prírodné a kultúrno-historické pamiatky Vietnamu. Náš zájazd začneme v bývalom hlavnom meste Kočinčína, Saigone, nad ktorým v dnešnej dobe bdie všadeprítomný strýko Ho. Zmes koloniálnej architektúry Indočíny, mocnej ríše Champa, rovnako tak aj bývalé kmérskej kráľovstvo - to je oblasť južného Vietnamu. Nezabúda navštíviť povestne vojenské tunely neďaleko Saigonu, ktoré hojne využíval nielen Viet Cong, ale aj Viet Minh v "oslobodzujúcich" partizánskych vojnách. Duchovnú silu načerpáme v hlavnom chráme cao daistů v Tay Ninh. V polovici nášho zájazdu sa presunieme do rozprávkovej oblasti Mui Ne pri Juhočínskeho mora, kde okrem leňošenie na pláži, preskúmame farebné duny, prejdeme sa rozprávkovým údolím až k Vilim prameňom, zájdeme do neďalekých hôr alebo sa budete môcť zúčastniť kurzu varenia. Domov potom budete odlietať s množstvom zážitkov a dojmov na úžasný južnej Vietnam. Sprevádza Marek Bejr.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odlet z ČR do SAIGONU, prejazd na ubytovanie, podľa času príletu možnosť večernej prehliadky najväčšieho vietnamského mesta preplneného rôznorodými motorkami.
 • 3. den: prehliadka centrálnej časti rušného SAIGONU - Múzeum vojnového dedičstva, tržnica Ben Thanh, Pagoda Nefritového cisára z jemne vyrezávaného dreva zahalená v dyme kadidla, vyhliadka z terasy Saigon Skydeck (178 m), Palác zjednotenia, Ho Chi Minhovo múzeum atď. Večer možnosť návštevy výčapného baru bai hoi alebo ochutnávka vietnamskej kuchyne kde budete môcť napríklad ochutnať pravú polievku Pho Bo.
 • 4. den: odjazd do dediny CU CHI, ktorá bola v čase vietnamsko-americkej vojny útočiskom bojovníkov Vietkongu, ktorí si tu vybudovali legendárne tunely na ochranu proti Američanom. Prejdeme sa častí jesenných chodieb, záujemcovia si budú môcť zastrieľať na miestnej strelnici z dobových zbraní a potom sa presunieme do TAY Ninh na prehliadku farebného chrám CAO DAI z r. 1927, zúčastníme sa každodenné bohoslužby spoločne s veriacimi, ktorí vyznávajú budhistické, taoistické a konfuciánske náboženstvo - synkretické monoteistické náboženstvo, ktorého základné princípy vytvoril Ngo Van Chieu v roku 1926. Duch Cao Dai je zastúpený symbolom vševidoucího božského oka. Návrat späť do Saigonu
 • 5. den: prejazd na pobrežie s krásnymi plážami. Po ceste zastavíme pri chamských veží PO Shane z 8. st. s výhľadom do okolia. Nachádza sa tu aj malá pagoda a obchodík miestnych mníchov. Popoludní prechádzka po nedotknutej pláži v MUI NE kde sa ubytujeme na zvyšok našej dovolenky vo Vietname.
 • 6. den: krátky prejazd k slávnym bielym a červeným piesočnými dunami, ktoré nám pripomenú Saharu v Mali, prechádzka po dunách, možnosť kúpania. Neskôr popoludní sa vydáme k Vilím prameňom - ​​úzky potok pretekajúci "púštne" krajinou bielych a červených piesočných dún s vyhřátým pieskom, ktoré sú večer najkrajšie vyfarbené a umožní nám tak rozprávkový výhľad.
 • 7. den: relaxačné a odpočinkový deň na pláži či pri bazéne.
 • 8. den: tento deň budete môcť fakultatívne vyskúšať pravú chuť Vietnamu v podobe kurzu varenia. Najprv sa s miestnymi vydáte na miestny trh v HAM TIEN, kde sa zoznámite s miestnymi produktmi a nakúpite ingrediencie na varenie. Nasleduje KURZ VARENIE, kde sa naučíte pripraviť 4 obľúbená vietnamská jedla, ktoré si potom budete môcť samozrejme aj zjesť. Jedinečný zážitok a skúsenosť si potom odveziete domu a budete tak môcť prekvapiť svojich priateľov svojimi kuchárskymi zručnosťami z dovolenky.
 • 9. den: relaxačné a odpočinkový deň na pláži či pri bazéne. Pre tých klientov, ktorí majú trochu aktívnejší povahu a už ich nebaví len odpočívať, tak tým sa ponúka možnosť požičať si motorku a s ňou spoznať okolí letoviska Mui Ne. Môžete sa len tak prechádzať po pobreží smerom na sever a zastavovať si u ďalších malebných pláží na kúpanie, alebo skúste opačný smer, choďte na juh, na malý polostrov MUI KE, z ktorého uvidíte na šíre Juhočínske more a na ostrovček HON BA S majákom. A ak budete chcieť, môžete krátkym trajektom na ostrovček aj prejsť.
 • 10. den: odchod na nenáročný výlet s využitím lanovky do pohoria TA CU, kde navštívite pralesný pagodu Linha SON Truong THO s ležiacim Budhom a bohyňou milosrdenstva Guanyin. Za pekného počasia je vidieť až k moru a možno sa za nami prídu pozrieť aj opičky z džungle. Odchod do Mui Ne na hotel.
 • 11. - 12. den: posledné nákupy, transfer z hotela na letisko a odlet do ČR.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Saigon vr. rokov. tax a poplatkov cca 18 000 Kč, transfery klimatizovaným minibusom, 3x ubytovanie v hoteli *** s raňajkami v Saigone, 6x ubytovanie v hoteli **** pri mori s polpenziou, vedúceho zájazdu (len do 6. dňa programu), informačné materiály .
 • Cena nezahrnuje: ostatné strava, vstupné, bakšišné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba 3 000 Kč, vietnamské vízum 2 650 Kč, kurz varenia 900 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu do 30 000 Kč za 660 Sk, poistenie storna letenky zo zdrav. dôvodov 750 Kč.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Vietnam Vietnam
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
UbytovanieHotel
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha
Zájazdy do destinácií
Vietnam - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy

 • destinácia: Kambodža
  doprava: Letecky
  strava: polopenze
  od 48 990 Kč