Termíny - přidat do oblíbených
30.09.20 - 13.10.2020VIA0190045 990 KčPřidat
13.10.20 - 26.10.2020VIA0190345 990 KčPřidat
17.10.20 - 30.10.2020VIA0190145 990 KčPřidat

POHODA V SEVERNOM VIETNAME - DRAČIA ZÁTOKA S VÝLETY

Náročnosť 1 letecky klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika TIP CK Poznání

S námi poznáte Severní Vietnam ve všech jeho krásách! Rušnou Hanoj a budhistické památky v Thien Tru vystřídá odpočinek na ostrově Cat Ba a nezapomenutelná plavba luxusní lodí v dračí zátoce Ha long s noclehem. Několik nocí strávíme i v Ninh Binh mezi rýžovými poli a vysokými vápencovými homolemi. Proplujeme také proslulými jeskyněmi Hang Trung Trang. O pohodový ráz zájezdu se postará kvalitní ubytování s polopenzi i mála skupina klientů.


Úvod:

Tento zajazd vás zavedie medzi jednoznačne najzaujímavejšie partie severného Vietnamu. Najskôr po prílete do Vietnamu začneme prehliadkou hlavného mesta Hanoj, kde strávime 3 dni a budeme tu obdivovať katedrálu aj pagody či kúzelné jazero Hoan Kiem v samom centre mesta. Báječný deň vždy zakončíme večerou v hoteli či v miestnej reštaurácii. Po prejazde do zátoky Ha Long, ktorá v preklade znamená "zátoka, kde drak vstúpil do vody", budeme mať možnosť sa zoznámiť s krajom, ktorý je pod záštitou UNESCA. Spoznáme tento prekrásny kúsok zeme na severe Vietnamu veľmi podrobne a to z paluby lode i z prechádzok po ostrove Cat Ba, kde budeme ubytovaní počas 5 dní v rezorte pri mori. Posledná časť zájazdu strávime v bývalom hlavnom meste, v jedinečnej mieste Ninh Binh blízko Červenej rieky. Fantastická krasová scenérie zakončí naše putovanie po severnom Vietname. Celkom budeme ubytovaní 11 nocí - 3 noci v *** hoteli v centre Hanoja, jeden nocľah na lodi, 4 noci v rezorte pri mori na ostrove Cat Ba a posledné 3 noci v peknom penzióne v Ninh Binh. Samozrejmosťou je po celú dobu pobytu polpenzie a 2x počas výletu budeme mať aj obedHlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z ČR.
 • 2. den: prílet do Hanoja, transfer na ubytovanie, podľa letového poriadku prípadne ešte krátka prehliadka Hanoja, večera, nocľah.
 • 3. den: raňajky, celodenná prehliadka Hanoja - najskôr sa presunieme pešo k jazeru Hoan Kiem, kde sa nachádza väčšina zaujímavých hanojských pamiatok. Začneme prehliadkou kráľovská citadely Thang LONG, ktorá bola zaradená v roku 2010 do dedičstva UNESCO a strávime tu celé dopoludnie, pretože objekt je rozsiahly. Popoludní navštívime ďalšie pamätihodnosti ako je napr. Leninov park, pagoda TRAN Quoc, palác QUAN SU atď. Všetky miesta nie sú od seba ďaleko vzdialená, takže nie je problém je navštíviť pešo. Deň zakončíme návštevou chrámu nefritovo hory Ngoc SON na jazere Hoan Kiem a alebo zhliadneme veľmi zaujímavé bábkové vodné predstavenie, ktorá patrí medzi kultúrne skvosty celého Vietnamu. Večera a nocľah.
 • 4. den: po raňajkách odídeme na jednu z najznámejších budhistických pamiatok severného Vietnamu - Thien TRU, ktorá leží len 60 km južne od Hanoja v pohorí HUONG SON. Dopoludnia prídeme na miesto, presadneme do loďky a plávame okolo ryžových polí, asi po hodinovej pešej prechádzke (možno skrátiť lanovkou) dôjdeme k buddhistickému pútnemu miestu plnému palácov a jaskýň. Najposvätnejšie miesto je veľká jaskyňa HUONG tiché a voňavé pagoda (Perfume pagoda). Po nasatí atmosféry nádherného buddhistického miesta, ktoré patrí medzi perly severného Vietnamu, ešte navštívime miestnej reštaurácii na obed a potom si pozrieme pagodu Thien TRU. Potom už nasadneme na loďku a čaká nás rovnaká cesta do Hanoja, kam prídeme podvečer. Večera a nocľah.
 • 5. den: raňajky, odchod mikrobusom v ranných hodinách na 2denní výlet do "dračie" zátoky HA LONG. Po príchode do zátoky a po uvítacom drinku, kedy nám bude vysvetlený plán cesty, sa už vydáme na túto skvelú plavbu. Najskôr sa posilníme obedom na palube (podávajú sa predovšetkým morské plody) a potom nás už čaká prechádzka okolo najväčších a najzaujímavejších ostrovov, po obede zastavíme v miestnej farme na perly, kde môžeme obdivovať ich krásu i spracovanie. Potom v prípade vášho záujmu prestupujeme na kajaky, ktorými sa dostaneme do "britskej" jaskyne. Späť na loď, kde bude podávaná večera -grilování (ryby), nocľah na lodi (plne vybavené kajuty so sociálnym zariadením, klimatizáciou, fénom atď.).
 • 6. den: raňajky, potom ešte návšteva najkrajšie Amazonský JASKYNE, obed a prejazd do prístavu, kde na nás bude čakať loď, ktorá nás dovezie do prístavu na ostrov Cat Ba. Presunieme sa do rezortu pri mori, kde budeme ubytovaní v plne vybavených bungalovoch typu (4-dňový pobyt). Večera, nocľah.
 • 7. den: raňajky, voľný deň pri mori v krásnom prostredí. Môžete sa kúpať v mori alebo sa pozrieť do malého prístavu, poprípade sa venovať vodným športom, ktoré sa ponúkajú priamo v rezorte. Kto nechce zaháľať, môže si fakultatívne požičať skúter a spoznať ostrov CAT BA. Večera, nocľah.
 • 8. den: Raňajky, pobyt pri mori. Tentoraz sa vydáme do národného parku na vyhliadku NUI BAI THO, odkiaľ je najkrajší výhľad na zátoku Ha Long s jeho stovky krasových ostrovčekov. Celkom ich je 1 969, malých či väčších, obývaných či neobývaných. Môžeme obdivovať aj domčeky miestnych rybárov na pltiach. Pôjdeme sa prejsť do ostrovnej džungle, nahliadneme do jaskyne HANG Trung TRANG. Popoludní ešte kúpanie v mori na krásnej pláži, večera, nocľah.
 • 9. den: raňajky, celý deň opäť strávime na ostrove, kde si tentokrát prezrieme jaskynné nemocnici HAN QUAN Y, ktorá bola postavená v rokoch 1963-1965 a zohrala svoju úlohu aj vo vojne s Amerikou. Prezrieme si izby, operačná sála a miestne kino. Neskôr návšteva pevnosti, ktorá hrala svoju rolu vo vojne s Američanmi. Popoludní prechádzky na kajaku a kúpanie v mori, večera, nocľah.
 • 10. den: po raňajkách sa presunieme do prístavu - odchod mikrobusom do Ninh BINH, ktoré je hlavným mestom rovnomennej provincie. Leží 100 km južne od Hanoja v delte Červenej rieky, neďaleko slávnej krasové scenérie a zátoky Tam Coc. Ubytujeme sa v typickom penziónu, večera a nocľah.
 • 11. den: po raňajkách navštívime jedno z najzaujímavejších miest v oblasti - HOA LU, ktoré bolo v rokoch 968-1009 hlavným mestom Vietnamu. Postupne si pozrieme pagodu BICH DONG, ktorá je významným pútnickým miestom Vietnamu. Ďalej palác HANG MUA, odkiaľ je krásny pohľad do okolia. Popoludní odídeme len pár kilometrov do veľkolepého ekosystému TRANG AN SCENIC LANDSCAPE COMPLEX, ktorý je miestom svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a je zapísané ako prírodné a kultúrne majetok krajiny. Odchod na ubytovanie, večera, nocľah
 • 12. den: raňajky, odchod na prechádzku po rieke NGO DONG - prejdeme tri jaskyne, z ktorých najväčší HANG CA meria 127 m, druhá HANG GIUA 70 ma tretí HANG cuoio 40 m. Počas plavby loďou narazíme na plávajúce obchody na lodiach, kde vám budú ponúkané rôzne nápoje a potraviny. Rieka je zrezaná do ryžových polí a plavba patrí určite medzi najsilnejšie zážitky z oblasti severného Vietnamu. Môžeme si fakultatívne zapožičať bicykle a previezť sa v nížine medzi kopcami a ryžovými poľami tejto nádhernej krasovej krajiny. Celá oblasť je miestom svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a je zapísaná ako prírodné a kultúrne majetok krajiny. Večera, posledný nocľah.
 • 13. den: raňajky, prejazd mikrobusom do Hanoja, podľa letového poriadku odlet späť do ČR.
 • 14. den: prílet do Prahy.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Hanoj ​​vr. rokov. tax a poplatkov cca 18 000 Sk, 3x nocľah s polpenziou v Hanoji, 3x nocľah s polpenziou v Ninh Binh, 4x nocľah s polpenziou na ostrove Cat Ba, 2denní lodný výlet vrátane nocľahu a plnej penzie, všetky transfery a výlety podľa programu, 2x obed pri výlete, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vízum, vstupy do objektov a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 8 000 Sk, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu do 30 000 Sk za 770 Kč.
 • Umístění: Hanoj a okolí, Cat Ba, Ninh Binh a okolí.

Príplatky a zľavy


 • 1 lůžkový pokoj - 8 000 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 770 Kč
 • pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů - 950 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 8 000 Kč
 • vietnamské vízum - 700 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 370 Kč
Hodnocení zájezdu


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Vietnam Vietnam
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
Ubytovaniehotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.
Zájazdy do destinácií
Vietnam - zájazdyQrCode image

Hodnocení

Vyhnankovitermín: 24.10.2018 - 6.11.2018

Dobry den,
24.10. az 6.11. 2018 jsme se ucastnili poznavaciho zajezdu do severniho Vietnamu, pruvodkyne byla Radka.
Jsme narocni klienti, presto jsme byli s dovolenou velmi spokojeni. Radka je empaticka pruvodkyne se zcela profesionalnim pristupem bez jakehokoli vudciho natlaku na klienty. Vse slapalo jako hodinky, cela parta klientu byla skvela. Akci jsme si velmi uzili, zadne problemy nebyly. Vsechny vylety plynule navazovaly. Pruvodkyni udelujeme za nas nejvyssi mozne hodnoceni. Rozhodne budeme vasi CK doporucovat.
S pozdravem
Vyhnánkovi

Martin Koudelkatermín: 4.4. - 17.4.2019

Dobrý den
Chtěl bych osobně poděkovat za skvělý zájezd "Pohoda v severním Vietnamu", který se uskutečnil 4.4. - 17.4. 2019
Zájezd je výborně naprogramován (možná by to chtělo o jednu noc více na lodi v zátoce Ha Long, moc se nám z lodi opravdu nechtělo). Ale jinak vše k plné spokojenosti.
Zvláštní poděkování patří naší průvodkyni Radce Odrazilové. Její přístup a celkové velmi pohodové, přátelské a přitom profesionální jednání a chování hodně napomáhalo k atmosféře zájezdu!
Ještě jednou děkuji.
Martin Koudelka